MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nincs értelme a vitának!Eldöntötte,hogy minden ami orosz szar.Nem vele vitatkozol hanem a saját maga által kitalált világképpel.


En szivesen tanulok !!! Sot nem mondom hogy minden ami orosz az sar. Sot !!!

Szoval hogyan esz meg egy S-300 as 59 bejovo CM-et ?



Kivancsiva tettel :)
 
M

molnibalage

Guest
Milyen tanulmanyrol vagy micsoda....
Ja, most látom, hogy te új reg vagy itten. :)

Anno még írtam egy ilyet.
https://htka.hu/2011/07/25/osszefoglalo-a-legi-harcaszatrol-es-legvedelmi-eszkozokrol/

Ezt álltam neki brutálisan felbővíteni és javítani. Ez karácsonyra nem jött össze, nyárra talán sikerül lezárni. (Ez csak abbahagyni lehet, befejezni nem.)
Emiatt volt egy előzetes. Ez lényegében a ligthos bevezető.
https://htka.hu/2016/12/21/haditechnikai-osszefoglalo-kulonkiadas/

Ebben lesz benne egy csomó minden, meg egy rakás melléklet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 796
113
DINAMO

Az SZ-300 önmagában sehogy, ugyanis nem erre találták ki.
Ha nem önmagában áll, hanem, mint komplex rendszer akkor pedig lehetséges akár a 100%-os védelem is. De itt már nem csak SZ-300-van, hanem Tor vagy Pancir üteg is, plusz távolfelderítő radarok, ELINT rendszerek, GPS és rádió zavarók stb....
A való életben ilyen komplex rendszerként telepítik őket.
Ezen rendszerek reakció idejéről pár oldallal ezelőtt írtam már. Elméletileg lehetséges lelőni egy ilyen 59 Tomahawkos szalvót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 888
113
En szivesen tanulok !!! Sot nem mondom hogy minden ami orosz az sar. Sot !!!

Szoval hogyan esz meg egy S-300 as 59 bejovo CM-et ?



Kivancsiva tettel :)

Úgy,hogy a rendszert ilyen tipusú támadások ellen találták ki.A szűk keresztmetszet a tűzkész rakéták száma és a tűzív lehetne de az orosz sem hülye,körkörös védelmet épít ki egymást átfedő rendszerekkel így jöhet több irányból is egyszerre a CM áradat.Az,hogy ti gyorsan úgy változtattátok a feltételeket ahogy nektek jó legyen(pl állítólag azt mondtam,hogy egy osztály megoldja)a ti bajotok attól még az S300-nak semmilyen nehézséget nem okoz egy CM salvo leszedése amennyiben nem terhelik túl a rendszert(arra pedig 59db Tomahawk nem elég egy szibériai reptér lekukázásához).
 
M

molnibalage

Guest
DINAMO

Az SZ-300 önmagában sehogy, ugyanis nem erre találták ki.
Ha nem önmagában áll, hanem, mint komplex rendszer akkor pedig lehetséges akár a 100%-os védelem is. De itt már nem csak SZ-300-van, hanem Tor vagy Pancir üteg is, plusz távolfelderítő radarok, ELINT rendszerek, GPS és rádió zavarók stb....
A való életben ilyen komplex rendszerként telepítik őket.
Ezen rendszerek reakció idejéről pár oldallal ezelőtt írtam már. Elméletileg lehetséges lelőni egy ilyen 59 Tomahawkos szalvót.
Megfelelő terepviszonyok, kellő számú osztály, rakéta és MiG-31 esetén ennél többet is. A probléma az, hogy nem tudsz minden cél ekkora salvo ellen védeni, erre jöttek rá az oroszok is. Ezért van az hogy alig tucatnyi célnál volt a hh alatt is Sz-300 és védelem első vonala a MiG-31 volt, ami lényegében egy miniatürizált Sz-300 osztály körkörös felderítési lehetőség nélkül. Az az A-50 hozzá. Annyi a difi, hogy itt a gépek között is van data link (az Sz-300-nál csak ezred/dandár ponton kereszül van osztályok között kapacsolat) és vezetési pont szerepét az A-50 veszi át. Ez nem statikus viszont cserébe a horizont és a terep nem korlátozza le. Viszont tanker nélkül sokáig CAP-elni... A hh végéig egy maroknyi 31-es volt csak utántölthető...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 796
113
Molni

Ez így van ahogyan írod.
Jelenleg 8 század (kb. 100 db) MIG-31-e, 33 tankere és 15 AWACS gépe van az oroszoknak. Azt viszont, hogy ez sok vagy kevés azt nem tudom megítélni, valószínűleg a fontosabb célokat képesek megvédeni, de mindent minden ellen védeni nem lehet :(
 
M

molnibalage

Guest
Úgy,hogy a rendszert ilyen tipusú támadások ellen találták ki.A szűk keresztmetszet a tűzkész rakéták száma és a tűzív lehetne de az orosz sem hülye,körkörös védelmet épít ki egymást átfedő rendszerekkel így jöhet több irányból is egyszerre a CM áradat.Az,hogy ti gyorsan úgy változtattátok a feltételeket ahogy nektek jó legyen(pl állítólag azt mondtam,hogy egy osztály megoldja)a ti bajotok attól még az S300-nak semmilyen nehézséget nem okoz egy CM salvo leszedése amennyiben nem terhelik túl a rendszert(arra pedig 59db Tomahawk nem elég egy szibériai reptér lekukázásához).
Ez ebben a formában így nagyon nem igaz. Ma is több olyan város van, amit csak 2 db osztály véd. Egy osztály tűzíve meg 105 fokos. Tehát, ha a város és cél körül van, akkor még szarabb a lefedés, mert a cél túloldala felé nemhogy nincs osztály, de a másik oldalon levő osztály HMZ-j kicsi. Ezen legfeljebb az változtat, ha a közelben van egy csinos domb vagy hegy.

Ezen felül 6 db célcsatorna korlát és minél nagyobb paraméterrel jön a cél, annál inkább alig van a HMZ-ben. Nézd meg, hogy egy 30-40-50 km-re az osztály mellet elrepülő 850 km/s-val haladó cél meddig van egy 40-50-60 km-es sugarú körben. (Eltérő horizont paraméterek.)



4nic1.jpg
Ez a lista elavultnak tűnik, ma 75 db aktív osztály van Hpasp listája szerint.

Kiemelt városok
Moszkva;
8 Sz-400, 16 Sz-300PM

Szentpétervár;
4 Sz-300PM, 8 Sz-300PSz

Csendes Óceáni Flotta
Kamcsatka
3 Sz-400

Vlagyivosztok
2 Sz-400

Nahodka
2 Sz-400

Északi Tengeri Flotta
Murmanszk;
4 Sz-400,
2 Sz-300PM, 2 Sz-300PSz

Szeverodinszk
4 Sz-300PT

Fekete Tengeri Flotta
Novorosszijszk
2 Sz-400

Feodoszija, Krím félsziget;
2 Sz-400

Légierő bázisai

Engelsz
2 Sz-300PSz

Hmeymim, Szíria
1 Sz-400


Fontosabb települések
Jekatyerinburg;
2 Sz-300PSz

Szamara;
2 Sz-300PSz

Voronyezs
2 Sz-300PSz

Kalinyingrád;
2 Sz-400, 4 Sz-300PSz

Novoszibirszk;
2 Sz-400

Azov;
2 Sz-300PM

Szuhumi, Abházia;
2 Sz-300PSz

Habarovszk
2 Sz-300PSz

Szolnecsnij
3 Sz-300PSz

Irkutszk
2 Sz-300PSz

Nazarovo
2 Sz-300Psz
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Úgy,hogy a rendszert ilyen tipusú támadások ellen találták ki.A szűk keresztmetszet a tűzkész rakéták száma és a tűzív lehetne de az orosz sem hülye,körkörös védelmet épít ki egymást átfedő rendszerekkel így jöhet több irányból is egyszerre a CM áradat.Az,hogy ti gyorsan úgy változtattátok a feltételeket ahogy nektek jó legyen(pl állítólag azt mondtam,hogy egy osztály megoldja)a ti bajotok attól még az S300-nak semmilyen nehézséget nem okoz egy CM salvo leszedése amennyiben nem terhelik túl a rendszert(arra pedig 59db Tomahawk nem elég egy szibériai reptér lekukázásához).
Acsi !!!

Te arrol beszeltel hogy az S-300 egymaga megenne egy ilyen szalvot. Te csak most kezdesz el beszelni integralt tobbszoros atfedesu legvedelmi rendszerrol.

S-300 egyes szamban !!!

De azt is elfogadom hogy csak kicsuszott a szadon es nem gondoltad at rendesen. ( esetleg nem is ertesz hoza )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 888
113
Acsi !!!

Te arrol beszeltel hogy az S-300 egymaga megenne egy ilyen szalvot. Te csak most kezdesz el beszelni integralt tobbszoros atfedesu legvedelmi rendszerrol.

S-300 egyes szamban !!!

De azt is elfogadom hogy csak kicsuszott a szadon es nem gondoltad at rendesen. ( esetleg nem is ertesz hoza )

Most sem is arról beszéltem,hogy integrált S300 rendszerek(tehát több S300 egy rendszerbe integrálva),szóval nem értelek.Nem azt írtam,hogy S300×Panchir+a fene se tudja mi.

Molni

Hány reptér esik a városokat védő rendszerek oltalma alá(ezek is bedolgoznának a reptér védelmébe nem csak a saját eszközök)?
 
M

molnibalage

Guest
Most sem is arról beszéltem,hogy integrált S300 rendszerek(tehát több S300 egy rendszerbe integrálva),szóval nem értelek.Nem azt írtam,hogy S300×Panchir+a fene se tudja mi.

Molni

Hány reptér esik a városokat védő rendszerek oltalma alá(ezek is bedolgoznának a reptér védelmébe nem csak a saját eszközök)?
Nem tudom, össze kellene fésülni az adatokat, és erre nincs időm. A fenti lista ott az Sz-300-zról, meg kell keresni az osztályok települési helyét. Erről van elvileg letölthető Google Earth kmz file. (Nekem egy korábbi változata volt meg eddig.)
http://www.koreolan.org/wp-content/uploads/2010/12/SAM Site Overview.kmz

Ez talán frissebb.
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=...PpotuBog7_E297tuA&sig2=pSBeUdg2jZwK2IHlMuny0g

Ez a békeidős hardrend.
http://www.easternorbat.com/html/russian_air_force_eng.html

Lehet dolgozni.
 
  • Tetszik
Reactions: bolneroll

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 011
113
Ez ebben a formában így nagyon nem igaz. Ma is több olyan város van, amit csak 2 db osztály véd. Egy osztály tűzíve meg 105 fokos. Tehát, ha a város és cél körül van, akkor még szarabb a lefedés, mert a cél túloldala felé nemhogy nincs osztály, de a másik oldalon levő osztály HMZ-j kicsi. Ezen legfeljebb az változtat, ha a közelben van egy csinos domb vagy hegy.

Ezen felül 6 db célcsatorna korlát és minél nagyobb paraméterrel jön a cél, annál inkább alig van a HMZ-ben. Nézd meg, hogy egy 30-40-50 km-re az osztály mellet elrepülő 850 km/s-val haladó cél meddig van egy 40-50-60 km-es sugarú körben. (Eltérő horizont paraméterek.)




Ez a lista elavultnak tűnik, ma 75 db aktív osztály van Hpasp listája szerint.

Kiemelt városok
Moszkva;
8 Sz-400, 16 Sz-300PM

Szentpétervár;
4 Sz-300PM, 8 Sz-300PSz

Csendes Óceáni Flotta
Kamcsatka
3 Sz-400

Vlagyivosztok
2 Sz-400

Nahodka
2 Sz-400

Északi Tengeri Flotta
Murmanszk;
4 Sz-400,
2 Sz-300PM, 2 Sz-300PSz

Szeverodinszk
4 Sz-300PT

Fekete Tengeri Flotta
Novorosszijszk
2 Sz-400

Feodoszija, Krím félsziget;
2 Sz-400

Légierő bázisai

Engelsz
2 Sz-300PSz

Hmeymim, Szíria
1 Sz-400


Fontosabb települések
Jekatyerinburg;
2 Sz-300PSz

Szamara;
2 Sz-300PSz

Voronyezs
2 Sz-300PSz

Kalinyingrád;
2 Sz-400, 4 Sz-300PSz

Novoszibirszk;
2 Sz-400

Azov;
2 Sz-300PM

Szuhumi, Abházia;
2 Sz-300PSz

Habarovszk
2 Sz-300PSz

Szolnecsnij
3 Sz-300PSz

Irkutszk
2 Sz-300PSz

Nazarovo
2 Sz-300Psz

Ez o listája sem nagyon pontos.
A PM-eket(mindet),PSz-ket(legújabb gyártásúakat) modernizálták 2014-ig PMU-1/PM2 szintre.
A PT-ket régen kivonták már nincsenek hadrendben...
Sz-400-bol (2017 január) 18 ezred/37 osztály van szolgálatban.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Ez o listája sem nagyon pontos.
A PM-eket(mindet),PSz-ket(legújabb gyártásúakat) modernizálták 2014-ig PMU-1/PM2 szintre.
A PT-ket régen kivonták már nincsenek hadrendben...
Sz-400-bol (2017 január) 18 ezred/37 osztály van szolgálatban.
Az első része a leírásban benne van/lesz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
gacsat

Amíg nem fogadod el azt a tényt, hogy a google eart-ön kitakarnak minden fontosat addig nem tudunk erről érdemben beszélgetni.
Lásd:
"Ok, lehet, hogy vannak indító rendszerek, de hol? Én azt hiszem, a helyüket megtaláltam, (a kiépített körletet), de a 16 fényképből mind élesen mutatja, hogy üres."

De kipróbálhatod a dolgot az 51-s körzettel is :)
Megnézted?? Nincs kitakart rész.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
gacsat

" Az a 10-20 mp fogadnék, a gyakorlatban 10-20 perc lenne."

A Tor és a Pancir rendszereknek még a telepítési ideje is rövidebb ennél. Nagyjából 3 perc. Nemhogy a készenléti módból aktívba váltás....
Gyakorlaton, a kamerák előtt. A valóságban nem indul be a motorja, vagy beragad a zár.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nincs értelme a vitának!Eldöntötte,hogy minden ami orosz szar.Nem vele vitatkozol hanem a saját maga által kitalált világképpel.
Mármint hogy én? Sose tennék ilyet .Izraelen kívül mindegyik szar. De lagalább annyi, hogy az egész ne tudjon működni. Ugyanis nincs a nyakukon a kés.
Pl nem feltételezem ezt a polgári repülőkről, ha orosz, ha nem. Ott ugyanis pénzük múlik rajta. Ha nem működik, azonnal megjavítják.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Első vonalas techinkánál ez még a SZU legsötétebb időszakára SEM volt jellemző. Ez már hülyeség amit tolsz ezzel kapcsolatban...
Aha. Olyanokat kérdezz, akik akik tényleg szolgáltak az orosz hadseregben. Én legalább a magyarban szolgáltam. A tatai hadosztály 7 VS FUGjából kettő működött, de az egyikben nem volt szervó. A barátom az első lépcsőben volt Lentiben és a gyakorlaton ott ragadtak két domb között, mert a kb 30 lóerőre fogyott motor nem tudta felvinni a PSzHt a dombra. Ott tologatták. És mindezt még a jobb időkben. Az éjjellátóból, amit egy éven át cipelt, hiányzott egy kulcsfontosságú alkatrész.
Vagy nézd már meg a fényképeket. A 34 Mig-31esből 10+2 tudna elindulni. A többi úgy van összerakva, hogy egymástól ki se tudnának jönni. Nyilván vagy javításon, vagy elfekvőben vannak.
Moszkviccsom van bazmeg. De hülye azért nem vagyok. A Mercivel járok. Pár évvel öregebb a Moszkvicsnál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 942
113
Aha. Olyanokat kérdezz, akik akik tényleg szolgáltak az orosz hadseregben. Én legalább a magyarban szolgáltam. A tatai hadosztály 7 VS FUGjából kettő működött, de az egyikben nem volt szervó. A barátom az első lépcsőben volt Lentiben és a gyakorlaton ott ragadtak két domb között, mert a kb 30 lóerőre fogyott motor nem tudta felvinni a PSzHt a dombra. Ott tologatták. És mindezt még a jobb időkben. Az éjjellátóból, amit egy éven át cipelt, hiányzott egy kulcsfontosságú alkatrész.
Vagy nézd már meg a fényképeket. A 34 Mig-31esből 10+2 tudna elindulni. A többi úgy van összerakva, hogy egymástól ki se tudnának jönni. Nyilván vagy javításon, vagy elfekvőben vannak.
Moszkviccsom van bazmeg. De hülye azért nem vagyok. A Mercivel járok. Pár évvel öregebb a Moszkvicsnál.
Senki nem állítja hogy a Mercinél jobb a Moszkvics. Azt sem hogy a MNH a toppon volt. Az hogy Te szemre megmondod mindenféle fényképről hogy hány Mig-31 hadrafogható, csodálatos :D. Szerintem szemre a Szírek gépe úgy néznek ki, hogy igazából nincs is nekik ilyen alapon bevethető gépük, aztán mégis nyomják nagyüzemben elég régóta a háborúban, Mig-21/Szu-22-ik is, amelyek még öregebbek...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and borisz

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Úgy,hogy a rendszert ilyen tipusú támadások ellen találták ki.A szűk keresztmetszet a tűzkész rakéták száma és a tűzív lehetne de az orosz sem hülye,körkörös védelmet épít ki egymást átfedő rendszerekkel így jöhet több irányból is egyszerre a CM áradat.Az,hogy ti gyorsan úgy változtattátok a feltételeket ahogy nektek jó legyen(pl állítólag azt mondtam,hogy egy osztály megoldja)a ti bajotok attól még az S300-nak semmilyen nehézséget nem okoz egy CM salvo leszedése amennyiben nem terhelik túl a rendszert(arra pedig 59db Tomahawk nem elég egy szibériai reptér lekukázásához).
Semmit se változtattam. Ráadásul a kiváncsiság vezet, nem a rosszindulat. Kértél egy repteret. Kaptál. Petropavlovszk, Kamcsatka. Itt van az összes adat. Két Sz-300as, és annyi légvédelem, amennyit megtalálsz a KITAKARÁS NÉLKÜLI fényképeken. 250 km-ről elindult az 59 Tomahawk. Tied a pálya. Én drukkolok neked (ahogy a szíreknek is). Vezesd le.
Ui. Minden szimpátiám ellenére, sose nyert az orosz technika az amerikai ellen. A kis részgyőzelmeknek is úgy örülünk itt, mint majom a faszának.