MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Zsolti,

amit te manőverező képesésgnek hívsz az költői túlzás. Ballisztikai pályán ilyen sebeséggel érkezve, aerodinamika felületek nélkül max néhány előre programozott zavaró manővert tud ez végrehajtani.
Ez az egész "hiperszonikus"-di szerintem arra vezethető vissza, hogy az aktív radaros essm szolgálatba állításával egy hordozócsoport olyan mennyiségű célcsatornával rendelkezik majd a 2-3 mach sebességű fegyverek ellen, hogy azt egyszerűen lehetetlen lesz túlterhelni.Azért kell a hiperszonikus mert az ellen csak az sm3/6 véd.
Nem tudom hogy az amit én vagy te manőverező képességnek hívok, az mennyire tudja bezavarni nagy sebesség mellett az elfogást. Amit láttam a gyakorlatból nem is olyan régen, az az, hogy a Szaudiak az ELMÉLETBEN nagyon nagy sebességig kiváló csúcs szuper és méregrdrága Patriotjaikkal 5-ös szalvót lőttek el valami 40 éves kohószökevény szarnak az Iráni koppintására, ami azért csak beköszönt a repterükre.

Ennyit láttam, ettől még persze ÉN nem zárom ki azt amit Dinamo vagy Te állítotok, hogy ezt a rendszert simán tudja kezelni egy AEGIS ernyő, csak fenntartásaim azért vannak. Ezen túlmenően ezt a rendszert ott is lehet ám majd használni, amit nem véd majd ASHORE, AEGIS, THAAD, de még PAC-3 sem...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem tudom hogy az amit én vagy te manőverező képességnek hívok, az mennyire tudja bezavarni nagy sebesség mellett az elfogást. Amit láttam a gyakorlatból nem is olyan régen, az az, hogy a Szaudiak az ELMÉLETBEN nagyon nagy sebességig kiváló csúcs szuper és méregrdrága Patriotjaikkal 5-ös szalvót lőttek el valami 40 éves kohószökevény szarnak az Iráni koppintására, ami azért csak beköszönt a repterükre.

Ennyit láttam, ettől még persze ÉN nem zárom ki azt amit Dinamo vagy Te állítotok, hogy ezt a rendszert simán tudja kezelni egy AEGIS ernyő, csak fenntartásaim azért vannak. Ezen túlmenően ezt a rendszert ott is lehet ám majd használni, amit nem véd majd ASHORE, AEGIS, THAAD, de még PAC-3 sem...
Ertem !

Tehat az erved ujra a "nem tudhatjuk" szakmai szinten mozog.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Ertem !

Tehat az erved ujra a "nem tudhatjuk" szakmai szinten mozog.
Muhahaha, na a TIED min alapul :D?

Igen, az enyém ezen alapul. Te lőttél már le élesben Khinzsalt? Vagy eljátszottad egy szimulátorban, és ott siker volt, aztán itt osztod nekünk hogy amúgy ezt simán lelövitek, amiről még fogalma sem volt a közvéleménynek március 1. előtt, hogy létezik...
Figyelj, ezt nekem ne, nem fogsz célt érni vele...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 161
60 892
113
Nem tűnik semmivel se kisebbnek, mint az Iszkander, csak megtévesztő lehet, hogy egy vadászgépre rakták. A MiG-31-es egész egyszerűen ilyen nagy.
Amúgy újítás, hogy az R-33-asok tartóit is leszedték, helyüket belemezelték. Az új tartó viszont szerintem példányfüggő, mert a sárkányba is belenyúltak a rögzítése miatt.
Most így én azt mondom, hogy amelyik BM Kinzsal-hordozó, az nem visz R-33-ast.
Elveszti elfogóvadász jellegét. Valószínű "kárpótlásképp" R-77-eseket kap majd a szárnyai alá, de egyenlőre még az R-73-asok indítóit is leszedték.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Nem tűnik semmivel se kisebbnek, mint az Iszkander, csak megtévesztő lehet, hogy egy vadászgépre rakták. A MiG-31-es egész egyszerűen ilyen nagy.
Amúgy újítás, hogy az R-33-asok tartóit is leszedték, helyüket belemezelték. Az új tartó viszont szerintem példányfüggő, mert a sárkányba is belenyúltak a rögzítése miatt.
Most így én azt mondom, hogy amelyik BM Kinzsal-hordozó, az nem visz R-33-ast.
Elveszti elfogóvadász jellegét. Valószínű "kárpótlásképp" R-77-eseket kap majd a szárnyai alá, de egyenlőre még az R-73-asok indítóit is leszedték.
Azért az ha tényleg 250 sikeres teszten vannak túl ezzel a fegyverrendszerrel, az arra utal, hogy nem néhány géppel tolták ezeket le, esélyesen jó pár át lehet építve már.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
Nem tűnik semmivel se kisebbnek, mint az Iszkander, csak megtévesztő lehet, hogy egy vadászgépre rakták. A MiG-31-es egész egyszerűen ilyen nagy.
Amúgy újítás, hogy az R-33-asok tartóit is leszedték, helyüket belemezelték. Az új tartó viszont szerintem példányfüggő, mert a sárkányba is belenyúltak a rögzítése miatt.
Most így én azt mondom, hogy amelyik BM Kinzsal-hordozó, az nem visz R-33-ast.
Elveszti elfogóvadász jellegét. Valószínű "kárpótlásképp" R-77-eseket kap majd a szárnyai alá, de egyenlőre még az R-73-asok indítóit is leszedték.

Oroszországi Védelmi Minisztérium
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
D0is3JRHXQU.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 161
60 892
113
Ha a Kinzsal-hordozó MiG-31BM-eket külön korszerűsítették, az feltételezheti, hogy az avionika is módosult.
Anno a BM prototípusában még sokkal több volt, mint amit később a szériagépek átalakítási programja adott. A képernyők száma csökkent, A HUD maradt a régi, csak a funkcióit bővítették, elmaradt az Zaszlon-M radar komplett integrációja (ehhez az 1.1 méteres átmérőjű orrkúpot is 1.4 méteresre kellett volna növelni és ez nem kis meló, a BM programot elvégző ipari nagyjavító bázisoknál erre szerintem nem volt infrastruktúra), nem jelentek meg végül a földi célok elleni fegyverek, nem lett a gép multirole. Ahogy a fejlesztés elmaradtával végül kimaradt az R-37-es rakéta is.
Ezek ugyanis mind-mind részei voltak az ígéretes BM modernizációnak.

Azt látva, hogy a Kizsalhoz még ha korlátozott mértékben is, de bele kellett nyúlni a sárkányba, feltételezi, hogy esetleg a kabinbelső is módosult (a videókon azonban még a régi HUD van, ez látszik oldalról), már ha erre valóban szükség van a Kinzsal kiszolgálásához. Az Elöl egy darab, hátul két MFD talán passzol a feladatkörhöz, de méretük kicsi.

Csak spekulálok.
 
M

molnibalage

Guest
A MiRV/MaRV és <100m CEP-es ICBM-ek korában én továbbra sem látom ennek a cuccnak (nuki szempontból) a jelentőségét...

Az SDB-2 nagy dobás szerintem, de persze nem egy Oroszország ellen. A többivel egyetértek, Roni "kicsit" szubjektív "néha".
A nagy difi az, hogy egy földi BM esetén nem tudhatod, hogy nuki vagy sem, de ennél a profuilból sejthető, hogy nem az.

A probléma a Kinzsállal az, hogy a US Navy már ma le tud lőni egy ilyet. Az összes AB romboló, ami műhold elhárítási képességgel és rakétával bír, az képes ezt lelőni, célparamétereknen belül van. A függőlegs megközelítés sem játszik, hiszen ami egyik hajó számára függőleges közeli, a CGS többö hajója számára nem, tehát nem tud a rakéta miden számára holttérbe kerülni és teljesen függőlegs beforgatást is megnézném, hogy hogyan csinálják, mert ahhoz messze légkörön túl kell manőverezni és M6-8 végfázis sebességgel meg 30-45 fokos szögnél kell a légkör egy adott magasságánál fordulni.

A középhatalmak azok, akik elvileg tehetetlenek ez ellen, mert az ASTER-30 és egyéb ARH-s rakétákat is egészen biztosan nem M5-8 közötti sebességre lőtték be. Tehát igazából megint kicsit furcsa helyzet van. Az USA ellen tényleg jó sok kell ebből és akkor sem biztos, hogy gáz van, mert a képesség már most meg van cirka 36 db hajón, csak a difi az, hogy a durvább rakétából kell több. Mindenki más ellen viszont tényleg költséghatékony, mert egy rakétatalálattal végre egy fregatt vagy rombolónak is. 100% ráhagyással is elég kettő. A legkeményebb AB rombolókat a legdrágábbakat leszámítva ez ellen nemigen lehet ma mit tenni a papíron levő paraméterei alapján. (Oszt, hogy ebből mennyi igaz...)
 
M

molnibalage

Guest
A Mig-31 ből azért elég szép darabszám repül, nem olyan korlátozott az elérhetősége mint a Tu-160 nak, és azért ennek is elég brutális a repülési teljesítménye, szerintem ez egy logikus lépés volt a részükről.
Tudtommal 200-nál kevesebb aktív MiG-31 van. A honi légvédelem most is feladatuk. Szóval azért olyan sok ebből nincs, ha az USA ellen konfliktust nézed...
 
  • Tetszik
Reactions: endre