MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Ránézésre az R-37 és az R-37M teljesen hasonló. Én a gép árnyékában levő R-37M-ről annyit mernék mondani, hogy eltér a törzs közepe attól, amit huszonsok évvel ezelőtt a MiG-31M-ek hasa alatt lehetett látni. Szintén árnyékban, szintén félig besüllyesztve. Mert szállítókocsis kép azóta se került elő, csak mindenféle részletes rajzok.
Szóval, foteltudósként úgy kell okoskodni az R-37M-ről, hogy maga az alaptípus részletei is a ködbe vésznek.
Én addig is, míg többet meg nem tudunk az új fegyverről, ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi fotókat az oldal jobb szélén és főképp a MiG-31M résznél:

http://paralay.world/mig31m.html

Nekem már most feltűnik az is, hogy az M-nél az alsó vezérsíkok nem behajthatók, nem tudom, ez miért van így. Az alaptípusnál ez nem így volt:

r373.jpg


r37.jpg


r372.jpg



Azért ez a lemezmunka elég betyáros.....:rolleyes::eek:
 
  • Tetszik
Reactions: superjet100

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
A teljes videó, ahol látszik az R-37M. Nekem úgy fest, a videós teljesen odavolt, hogy filmezhet egy R-77-1-est, így alig vet ügyet az igazi nagy durranásra, sok közelit nem kapunk ebből az amúgy bitang nagy légiharc rakétából.


Ilyenkor nem érzed azt,hogy igazságtalan a világ amiért egy "amatőrnek"adatik meg ez?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Ilyenkor nem érzed azt,hogy igazságtalan a világ amiért egy "amatőrnek"adatik meg ez?
Egyátalán nem vagyok abban biztos, hogy az illető amatőr volt. Ott volt a sok rakéta, de látszik, hogy az R-77-1-esre fókuszált, szerintem tudta, hogy ebben mi a pláne. De lehet, nem esett le neki az R-37M látványa akkor..
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93
és miért a hátsó gép tüzelt?


A cikk szerint ez egy kísérleti repülés volt, ahol azt próbálták ki, hogy az egyik gép által indított rakétát a másik gép radarjával vezetik célra. A két gép adatkapcsolatban volt egymással. (Ha jól fordítom.) Nem tudom technikailag lehetséges-e ez, mert úgy rémlik, hogy az azonos típusú radarok kisugárzása között is van különbség, és a radar vezérlésű rakétákat az őket hordozó gép radarjához kell hangolni. Mondjuk nekem az sem világos, hogy milyen gyakorlati haszna van ennek az eljárásnak, mivel nincs benne semmi taktikai rugalmasság. Ráadásul így szükségszerűen közel egy vonalban kell lennie a 2 gépnek és a célnak, szóval igen szigorú biztonsági feltételeknek kellett volna megvalósulnia. Ezt vették kissé nagyvonalúan.
A vizsgálat szerint a baráti tűz oka egyrészt a fegyverirányító rendszer hibás működése volt, másrészt a rakétát indító gép navigátora túl korán kapcsolt kisugárzást (?), a pilóta pedig engedély nélkül indított. A videó szerint a rakéta a célhoz tartva olyan közel repült el a vezérgép mellett, hogy a közelségi gyújtó aktiválta a rakéta töltetét, az pedig kiválóan tette a dolgát.
A fegyverirányító rendszer hibájáról elég homályosan fogalmaznak, csak annyit írnak, hogy régóta fennálló, rejtett hibáról van szó.

Ennek az egésznek viszont ellentmond, hogy a videó szerint ugyanaz a gép világította meg a célt, amelyik az R-33-ast indította. Úgy látnám értelmét, ha a kísérő világította volna meg a célt, és a vezér indított volna rakétát. De így meg nem lövik le egymást. Szóval kicsit zavaros a dolog.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A cikk szerint ez egy kísérleti repülés volt, ahol azt próbálták ki, hogy az egyik gép által indított rakétát a másik gép radarjával vezetik célra. A két gép adatkapcsolatban volt egymással. (Ha jól fordítom.) Nem tudom technikailag lehetséges-e ez, mert úgy rémlik, hogy az azonos típusú radarok kisugárzása között is van különbség, és a radar vezérlésű rakétákat az őket hordozó gép radarjához kell hangolni. Mondjuk nekem az sem világos, hogy milyen gyakorlati haszna van ennek az eljárásnak, mivel nincs benne semmi taktikai rugalmasság. Ráadásul így szükségszerűen közel egy vonalban kell lennie a 2 gépnek és a célnak, szóval igen szigorú biztonsági feltételeknek kellett volna megvalósulnia. Ezt vették kissé nagyvonalúan.
A vizsgálat szerint a baráti tűz oka egyrészt a fegyverirányító rendszer hibás működése volt, másrészt a rakétát indító gép navigátora túl korán kapcsolt kisugárzást (?), a pilóta pedig engedély nélkül indított. A videó szerint a rakéta a célhoz tartva olyan közel repült el a vezérgép mellett, hogy a közelségi gyújtó aktiválta a rakéta töltetét, az pedig kiválóan tette a dolgát.
A fegyverirányító rendszer hibájáról elég homályosan fogalmaznak, csak annyit írnak, hogy régóta fennálló, rejtett hibáról van szó.

Ennek az egésznek viszont ellentmond, hogy a videó szerint ugyanaz a gép világította meg a célt, amelyik az R-33-ast indította. Úgy látnám értelmét, ha a kísérő világította volna meg a célt, és a vezér indított volna rakétát. De így meg nem lövik le egymást. Szóval kicsit zavaros a dolog.
Én úgy vettem ki, hogy nem rejtett hiba volt, hanem a fejesek titkolták a külvilág felé az ismert hibát, de minden pilóta tudott róla. Persze én az angol fordításból okoskodom.
 
  • Tetszik
Reactions: hurci10