MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 594
113
BM
255504.jpg


254666.jpg

252923.jpg


254857.jpg


252802.jpg
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93

Ez egyik sem BM. Az első a perm-i ezred kék 25-ös BSzM-je, a második a kísérleti műholdvadásszá alakított két gép egyike (hivatkoznak rá K-ként is, de az más), a harmadik BSz, valószínűleg a perm-i ezredtől kivont régi kék 25-ös, a negyedik a szavaszlejkai kiképzőalakulat BSzM-je, az utolsó képen pedig a perm-i ezred három BSzM-je, a kék 01-es (Pavel Szolovjev nevét viseli), a kék 10-es és a kék 03-as van.
Az orosz szpoterek jelentős része nem foglalkozik (nem ismeri?) az alváltozatok közti különbségekkel, pedig a képeken sokszor egyértelműen látszanak.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 594
113
Én csak az elsőre írtam, hogy BM! Hogy B, vagy BSz lett modernizálva , azt én ebból a képből nem tudom megállapítani.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93
Én csak az elsőre írtam, hogy BM! Hogy B, vagy BSz lett modernizálva , azt én ebból a képből nem tudom megállapítani.

A képnél megadta a készítő az RF számot is (RF-95958). Ez a gép tavaly decemberben került át permi 764. IAP.-hoz a moncsegorszki 98. GvIAP.-tól, ahol ugyanezzel az oldalszámmal, de még RF szám nélkül repült. Jelenleg a VKSz-ben nem repül másik 31-es kék 25-ös oldalszámmal.

Kép: https://postimg.cc/NL1bm4Nd

Nincs tankoló csatlakozó, tehát BSzM.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93
Mi lehet az a feketére festett rész az orrkúp mögött?

A 8TP infrakereső előtti részt matt feketére festik, hogy az érzékelőt ne zavarja meg a törzsről visszaverődő napfény, vagy más zavaró fény / hőforrás. (Mondjuk alul nem tudom, hogy alul ez mennyire indokolt.)
Ugyan az a logika, mint az orr rész felső részén felül, a fülke előtt. Azt azért festik matt feketére, hogy a fémen / festésen megcsillanó napfény ne zavarja a pilótát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A 8TP infrakereső előtti részt matt feketére festik, hogy az érzékelőt ne zavarja meg a törzsről visszaverődő napfény, vagy más zavaró fény / hőforrás. (Mondjuk alul nem tudom, hogy alul ez mennyire indokolt.)
Ugyan az a logika, mint az orr rész felső részén felül, a fülke előtt. Azt azért festik matt feketére, hogy a fémen / festésen megcsillanó napfény ne zavarja a pilótát.
És mik azok a sárga pöttyök benne?
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93
És mik azok a sárga pöttyök benne?

Igazából azok nem sárgák, legalábbis nincsenek sárgára festve. Natúr fém színű, festetlen részek, csak a fémnek vagy egy kicsit rezes árnyalata. Azok a rádió-magasságmérő adó- illetve vevő antennái, mert a 31-esen már nem a régi fordított T alakú antennákat alkalmazzák, amik a MiG-21-essen pl. a szárnyvégek közelében a szárny alatt voltak. Köztük az a nagyobb, szürkére festett kör a rádiónavigáció rendszer körantennája. Az orr két oldalán a 3 - 3 szürkére festett téglalap alatt pedig az adatátviteli rendszer antennáit vannak. Ezek mind dielektromos (rádiófrekvenciás jeleket átengedő) anyagból készültek, és speciális, fémet nem tartalmazó festékkel vannak lefestve.
A 31-esen az orrba és a pilótafülkék alá zsúfolták be az avionika 90%-át. Nagy tér, de alaposan tele van pakolva!
Képek: https://postimg.cc/bsPPCJHq
https://postimg.cc/xXxS1Prd
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Srácok, már többször volt írva, hogy a MiG-31B(M) és MiG-31BSz(M)gép között az a különbség, hogy a BM rendelkezik légi utántöltés képességgel a BSzM nem.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and hurci10

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
A kék 82-es még 2016-ban volt modernizálva BM szintre és 2016 decemberben került a 22-es vadászrepülő ezredhez Centralnaja Uglovájában(Vlagyivosztok).

Átalakították tesztgéppé.
 
M

molnibalage

Guest
Mekkora pályamagasságig tervezték ezt a batár cuccot? Az ASM-135 6 méter hosszú sem volt és 0,5 méter átmérőjű 1200 kg induló tömeggel és az jó volt úgy 450-500 km-ig és a továbbfejlesztett változata jó lett volna úgy 2000 km-ig. GPS holdak ellen?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Mekkora pályamagasságig tervezték ezt a batár cuccot? Az ASM-135 6 méter hosszú sem volt és 0,5 méter átmérőjű 1200 kg induló tömeggel és az jó volt úgy 450-500 km-ig és a továbbfejlesztett változata jó lett volna úgy 2000 km-ig. GPS holdak ellen?

Maximális hatótávja még a szovjet időkben fejlesztett 79M6 rakétának 600km volt, tehát LEO. A mostani orosz fejlesztésről nincs információ, csak következtetni lehet a szovjet fejlesztés kapcsán.
 
  • Tetszik
Reactions: endre