Mil Mi-24/-35 "Hind", "Superhind"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
11 414
4 757
113
Csak hogy lássuk mi is lehetne a 24-ekből.

Jó kis film. Kár, hogy nem derül ki belőle semmi a helikopterről. Nem is fog, amig rá nem indítanak egy rakétát élesben.
Az se derül ki, hogy egyáltalán életképes-e ez a koncepció?. Mennyibe kerül egy 24es átkalapálása? Van elég jó sárkányú 24es? Minek ez az egész? Miért nem a legújabb 28ast nyomatják teljes erővel? Tegnap kiderült, mennyit ér egy helikopter, ha egyel régebbi, mint a legújabb rakéta.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
9 526
24 860
113
Jó kis film. Kár, hogy nem derül ki belőle semmi a helikopterről. Nem is fog, amig rá nem indítanak egy rakétát élesben.
Az se derül ki, hogy egyáltalán életképes-e ez a koncepció?. Mennyibe kerül egy 24es átkalapálása? Van elég jó sárkányú 24es? Minek ez az egész? Miért nem a legújabb 28ast nyomatják teljes erővel? Tegnap kiderült, mennyit ér egy helikopter, ha egyel régebbi, mint a legújabb rakéta.

Lehetne lehetne de minek??

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
2 593
3 445
113
Gondolom akkor ismersz olyat ami lelőhetetlen. o_O
természetesen nem ismerek ilyen technikát ami le/kilőhetetlen , én csak arra céloztam hogy igen, sok minden lehetne a hindekből,de ugyanaz a bajom velük mint a 72-essel (hehe spanyol hindek nincsenek :D :p ) hogy vajon biztos ez a jó irány ebben a fejlesztési vonalon?

• Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
9 526
24 860
113
természetesen nem ismerek ilyen technikát ami le/kilőhetetlen , én csak arra céloztam hogy igen, sok minden lehetne a hindekből,de ugyanaz a bajom velük mint a 72-essel (hehe spanyol hindek nincsenek :D :p ) hogy vajon biztos ez a jó irány ebben a fejlesztési vonalon?

Csak a szokásos. Ezek itt vannak, fel is lettek újítva, tehát a rotty állapot sem akadály.

(hehe spanyol hindek nincsenek :D :p ) Ez jó volt. :D

• Tetszik
Reactions: fedett_mókus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 523
17 665
113
Csak a szokásos. Ezek itt vannak, fel is lettek újítva, tehát a rotty állapot sem akadály.

(hehe spanyol hindek nincsenek :D :p ) Ez jó volt. :D
Egészen pontosan ugyan az a sztori.
A lengyelek meg fogják csinálni, mert van saját hadiiparuk, és a struktúrális tesztek azt mutatták, hogy a gyári élettartamuk lejárta utan is van az ő gépeikben üzemidő.
Lehet, hogy a miénkben is lenne, csak velük ellentétben náluk van olyan cég, akinek megvan a jogosítványa akár az átépítésre is.
Hja meg nem 8 helikopterre fogják elindítani a programot. Még egy élettartam hosszabbítás meg csak újabb ATGM integrációval lenne ésszerű megcsinálni, ami megint tovább drágítja a felújítást.
De a gyári üzemidő lejárta után garit senki sem fog rájuk vállalni. Na az már tényleg az ablakon kiöntött lóvé, minősített esete lenne.

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
10 699
14 233
113

Eletkepes koncepcio? Ezt nem ertem. A 35P az tovabbra is 35/35M ill upgrade arrol, azokat meg vagy 15-20 eve gyartjak, az oroszoknal is van belole vagy 80-100, meg szerte Del-Amerikaban.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
5 000
12 307
113

De a gyári üzemidő lejárta után garit senki sem fog rájuk vállalni. Na az már tényleg az ablakon kiöntött lóvé, minősített esete lenne.

Egy ikonikus gépmadár, de személy szerint még időben túladnák a magyar Mi-24 példányokon, igy felújitva, elegendő tartalékokkal...Az abból származó pénzt inkább a a H145M/H225M páros HForce rendszerelemeinek a bővitésére szánnám, több fegyverzet (atgm), több szenzortorony, több spec-cucc...mert ez bőven kijönne belőle. 36db heli professzionálisan felszerelve igazi képesség volna...

• Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
12 523
17 665
113
Egy ikonikus gépmadár, de személy szerint még időben túladnák a magyar Mi-24 példányokon, igy felújitva, elegendő tartalékokkal...Az abból származó pénzt inkább a a H145M/H225M páros HForce rendszerelemeinek a bővitésére szánnám, több fegyverzet (atgm), több szenzortorony, több spec-cucc...mert ez bőven kijönne belőle. 36db heli professzionálisan felszerelve igazi képesség volna...
Szerintem a vezetés által szükségesnek vélt mennyiség rendelkezésre fog állni az Airbus flottánál. De igen, szerintem is lenne benne fantázia, hogy még üzemidővel rendelkező állapotban átpasszoljuk valakiknek őket. Esetleg pár, nem felújított darabbal donor gépként. Röhögnék, ha elbarteloznánk őket a lengyelekkel. Mert náluk biztosan tovább fognak tudni üzemelni!
A Gond az lesz, hogy szerintem nagyon ki lesz centizve az üzemidő határ és feleslegesé válásuk időhatára. Mert ugye naptári üzemidejük '24-ben jár le. De akkor még nem lesz itt az összes Airbus. Azt meg nem hiszem, hogy akkor lennének tőlünk kivonva, amikor még nem érték el a H145M-ek a teljes harci bevethetőségüket. Én ezt valamikor '22 elejére-közepére tippelem.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 292
2 299
113
Esetleg pár, nem felújított darabbal donor gépként. Röhögnék, ha elbarteloznánk őket a lengyelekkel. Mert náluk biztosan tovább fognak tudni üzemelni!

Inkább Közel-Kelet, Afrika ott biztos megvennék.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
6 872
11 756
113