Mi-28 Havoc (Mil, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 920
11 569
113
Ami érdekes mód nem járatos dolog, az a hajtóművekre szerelt infra árnyékoló, amit az otthoni csapatok fel se szereltek, viszont a Szíriába átdobott kontingens mindegyik gépén megvan. Értem én, hogy enélkül a plusz nélkül eszükbe se jutott harci övezetbe küldnei a gépeket, de a fene bajuk van vele a kiképzési repüléseknél? Fogja a teljesítményt? Növeli a légellenállást? Macerás karbantartani?
MAKS2013part7-36-L.jpg
Ha arra a cuccra gondolsz, ami alkoholt permetez a kiáramló égésgázokhoz, nos úgy tudom, hogy a Mi-24 ilyen célú eszköze 30%-kal csökkenti a teljesítményt.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nehezen tudok elképzelni olyan harci helyzetet amikor lenne elég magasságuk ernyővel kiugrani.
Az ernyőnél lehet hogy hasznosabb lenne egy az ernyővel megegyező vastagságú speckó ütközési energia elnyelő habszivacs (shock absorbing foam) a fenekük alá...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Nehezen tudok elképzelni olyan harci helyzetet amikor lenne elég magasságuk ernyővel kiugrani.
Az ernyőnél lehet hogy hasznosabb lenne egy az ernyővel megegyező vastagságú speckó ütközési energia elnyelő habszivacs (shock absorbing foam) a fenekük alá...

Van, ez egy plusz lehetőség. Eleve az ernyővel 1000 méter feletti repülésnél számolnak, akkor alkalmazzák a filmben látott módon az ajtók lerobbantását és a felfúvódó csúszdát, ami segít, hogy két oldalra ki tudjanak normálisan vetődni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
2018 végéig 28 UB változatot kell leszállítani a légierőnek.

A lassan meglévő 100 mi-28N géphez érkezik 28 UB változat majd szintén jövőre jönnek a mi-28nm gépek aminek a pilótai az UB helin lesznek kiképezve.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 1586

Guest
ez egy plusz lehetőség. Eleve az ernyővel 1000 méter feletti repülésnél számolnak,
Akkor azok az ernyők ott fognak abban a raktárban porosodni...
Nem tudom volt e egyáltalán a történelemben olyan harci heli bevetés amit 1 000 m fölött teljesítettek?
Talán mikor bombáztak...
 
M

molnibalage

Guest
Akkor azok az ernyők ott fognak abban a raktárban porosodni...
Nem tudom volt e egyáltalán a történelemben olyan harci heli bevetés amit 1 000 m fölött teljesítettek?
Talán mikor bombáztak...
Afganisztánban volt, de ma a MANPAD világában végképp nincs értelme úgy repülni, hogy ország világ lásson. Ez legfeljebb útvonalrepülés közebeni katasztrofális hiba esetén esetleg valami halvány reménysugárnak jó. Mar akkor meg a gépelhagány nehéz, ha hirtelen valami hiba miatt elszáll mondjuk a farokroto és/vagy a főrotorral van valami. Sima hajótműhibánál meg ott az autorotáció.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
2018 végéig 28 UB változatot kell leszállítani a légierőnek.

A lassan meglévő 100 mi-28N géphez érkezik 28 UB változat majd szintén jövőre jönnek a mi-28nm gépek aminek a pilótai az UB helin lesznek kiképezve.

28 darab van rendelve(szerződés aláírva) . Idén 8 darab, jövőre 10, 2019-ben 10 .Az NM -nek - a tervek-szerint -jövőre kezdődik a szériás gyártása.Megrendelés még nincs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 142
113
28 darab van rendelve(szerződés aláírva) . Idén 8 darab, jövőre 10, 2019-ben 10 .Az NM -nek - a tervek-szerint -jövőre kezdődik a szériás gyártása.Megrendelés még nincs.
Itt írta valaki, hogy a Szíriai tapasztalatok szerint nem elégedett az Orosz védelmi minisztérium velük, míg a kamovokkal meg igen. Lesz így egyáltalán a Mi-28 ra megrendelés egyáltalán a továbbiakban?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Itt írta valaki, hogy a Szíriai tapasztalatok szerint nem elégedett az Orosz védelmi minisztérium velük, míg a kamovokkal meg igen. Lesz így egyáltalán a Mi-28 ra megrendelés egyáltalán a továbbiakban?

Az UB és az NM is a szíriai tapasztalatok alapján lett már kivitelezve. Amitt kellett kijavítottak.

N025E a lapátok feletti kupolában lévő radar amit a KRET (Rádió-elektronikai technológiák konszern) fejleszt
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Azt nem tudom, hogy a Mi-24K nagysebességű technológia demonstrátor lapátjait felhasználják-e a Mi-28NM-hez, vagy végleg dobják a 13%-os sebességnövelést, mint korábbi igényt?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Azt nem tudom, hogy a Mi-24K nagysebességű technológia demonstrátor lapátjait felhasználják-e a Mi-28NM-hez, vagy végleg dobják a 13%-os sebességnövelést, mint korábbi igényt?

Nagy a csend a lapátok körül. Szerintem amíg be nem fejeződnek a tesztek a Mi-24K(LL) gépen addig nem kap az NM sem. Kérdés év végéig befejeződnek-e a Mi-28NM állami tesztjei. Számomra kérdéses a 2018 szériagyártás megkezdése is. Évi kapacitás 14 darab Mi-28N volt. Jövőre ott a 10 darab UB legyártása + algériai megrendelés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 142
113
Az UB és az NM is a szíriai tapasztalatok alapján lett már kivitelezve. Amitt kellett kijavítottak.

N025E a lapátok feletti kupolában lévő radar amit a KRET (Rádió-elektronikai technológiák konszern) fejleszt
Köszi, az N025E-t tudtam én is hogy a gömb kupolában lévő radar ami a rotor felett található az AH-64 D/E mintájára, amit kérdeztem az a nagyméretű folyadékkristály kijelző volt, amit a videóban lehetett látni, és a SAR üzemmód látszik rajta. Azért kérdeztem erre, mert sok olyan hírt olvastam, hogy Francia importra szorultak még régebben normális kijelző panelekből, és a Thomson szállított nekik, de most hiány van az embargó miatt. Ezért érdekelt, hogy megoldották saját erőből, vagy ez még elfekvő francia, vagy pl. Kína tolja nekik a francúzok helyett az ilyen technikát.

Mert elég korrektnek tűnik a videóban látható kijelző, ha saját gyártmány, akkor az embargó ide oda, megoldják már ezt is saját erőből.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
Mert elég korrektnek tűnik a videóban látható kijelző, ha saját gyártmány, akkor az embargó ide oda, megoldják már ezt is saját erőből.

Én már több éve olvastam olyat hogy már otthon gyártják a folyadékkristályos kijelzőket és nem szorulnak másra.