Mi-28 Havoc (Mil, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én arról hallottam már, hogy a Kamov-Mil együtt dolgoznak egy úgy harci helikopteren (képet nem láttam), de állítólag Koax irányban mozdultak el, tandem operátor/pilóta elrendezéssel, nagy sebességű rotorok etc. Ez ránézésre NEM az.

Ha azt érted Mi-28A alapnak, hogy pl. a hajtómű, egyéb erőátvitel, avionika onnan jött volna ebbe, azt elhiszem, de hogy ez nem a leendő Rus harcihelikopter ami váltani fogja a Mi-28-at, az nekem nagyon gyanús.
Mi24 és a Mi17 váltása lett volna,de a Szu összeomlása után törlték.A Mi38 eredetileg szintén a Mi28 hajtásláncára épült,és kissebb lett volna.A Mi35 és a Mi171 a pénztelenség terméke.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Oroszul tudok elmagyarázzák nekünk hogy miről szól.

A Mi-28N személyzetek a krasznodari kerületben megkezdték a repülési/célfelderítési kiképzést éjszaka és rossz látási viszonyok közt az NVG használatával (persze ők nem így hívják :p). A helikopterek személyzete kidolgozza az eljárásokat a tereptárgyak, ellenséges mozgó és álló földi célpontok, páncélozott járművek, helikopterek és kis sebességű alacsonyan repülő repgépek felderítésére és azonosítására. A Mi-28N személyzetek kidolgozzák az éjszakai repülés összetett módszereit kis magasságú földközeli repülés során. A felszínről beérkező/bemért külső információk értékelése (kijelzése) alapján a Mi-28N pilótája képes elkerülni az elektromos légvezetékeket és fakoronákat kézi és automatikus (robotpilóta)-vezérlésű üzemmódokban is.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
2016-ban írták hogy a Mi-24K -val elérték a 405 km/h sebességet.
Na most ez egy 2017-cikk ahol már 450 km/h sebességet akarnak elérni. A Mi-24K már nem fognak !
http://defence-blog.com/news/unique-russian-high-speed-helicopter-continues-flight-trials.html


Tehát mivel nem egy át alakított mi-24 lesz a következő harci heli hanem egy tolólégcsavarral felszerelt koaxos gép így annál a sebesség.
Ahány hír annyi féle sebességet írnak
http://www.rusaviainsider.com/russi...perspective-high-speed-rotorcraft-to-450-kmh/

Ez is olyan dobálózás mint a pakfa géppel .

kétlem hogy itt már jövőre proto lenne
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 161
60 895
113
2016-ban írták hogy a Mi-24K -val elérték a 405 km/h sebességet.
Na most ez egy 2017-cikk ahol már 450 km/h sebességet akarnak elérni. A Mi-24K már nem fognak !
http://defence-blog.com/news/unique-russian-high-speed-helicopter-continues-flight-trials.html


Tehát mivel nem egy át alakított mi-24 lesz a következő harci heli hanem egy tolólégcsavarral felszerelt koaxos gép így annál a sebesség.
Ahány hír annyi féle sebességet írnak
http://www.rusaviainsider.com/russi...perspective-high-speed-rotorcraft-to-450-kmh/

Ez is olyan dobálózás mint a pakfa géppel .

kétlem hogy itt már jövőre proto lenne
Nem értem a logikádat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Nem értem a logikádat.

Bocsi elírtam . Most vettem észre .

Mivel már 2016-ban elérték a mi-24k-val a 405 km/h sebességet .
Azt hogyan fogják 450-re emelni? Abból ki lehet hozni még annyit ?
Az x-2 még meg is értem hogy 460! össze hoztak de a mi-24k erre már nem igen képes szerintem
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 791
80 954
113
Bocsi elírtam . Most vettem észre .

Mivel már 2016-ban elérték a mi-24k-val a 405 km/h sebességet .
Azt hogyan fogják 450-re emelni? Abból ki lehet hozni még annyit ?
Az x-2 még meg is értem hogy 460! össze hoztak de a mi-24k erre már nem igen képes szerintem
A Mi-24K csak egy tesztplatform. Nem lesz ilyen helikopter az orosz hadseregben.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazából a mi-28-nál az NM verzió lesz igazi előrelépés

Új elektro optika új rakéta http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?w=nophone&tdate=2017-01-30&ttitle=Modernizált_fegyverzetet_kap_az_új_Mi-28NM_harci_helikopter

A drónokkal való együttműködés (orion drone) vagy akár az altius M
Sisakcélzó rendszer + rakéta elhárító + új rotor ami nagyobb sebességgel is jár .
30 évvel lemaradva az AH64D szintjét fogják elérni.Ennyi a történet.Mire kiforrja magát,az usákok,de könnyen lehet,hogy a kinaiak is már a következő heligenerációnál tartanak.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 529
44 894
113
30 évvel lemaradva az AH64D szintjét fogják elérni.Ennyi a történet.Mire kiforrja magát,az usákok,de könnyen lehet,hogy a kinaiak is már a következő heligenerációnál tartanak.
Azon a 30 évvel ezelőtti AH64D szinten semmi szégyenkezni való nincsen. Mai napig pl. az EU nem tud olyat gyártani, ami hozná azt a szintet, és még megbízható is lenne. Van Tiger/Tigre ami azért a sikeres konstrukciótól messze van, meg az Olasz Mangusta, ami azért egy kategóriával kissebb/gyengébb.
Én Oroszországot pont nem látom nagy elmaradásban harci heliben, azért a Ka-52 állítólag elég jól el lett találva, a Vikhr sem szar fegyverzet rajta, a Mi-28 vonal meg vagy felnő a feladathoz a folyamatos pofozgatással, vagy szépen kiszorítják őket a jövőben a Kamov termékek.

Heliknél NINCS 30 éves elmaradásuk szerintem senkitől, pláne nem a Kínaiaktól.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 088
3 017
113
30 évvel lemaradva az AH64D szintjét fogják elérni.Ennyi a történet.Mire kiforrja magát,az usákok,de könnyen lehet,hogy a kinaiak is már a következő heligenerációnál tartanak.
Nagyon bölcs!!! Valami info?...Legalább vetted volna a fáradságot és megnézed mikor állították hadrendbe a Longbow-t...MI a következő szint amiről nem tudnak ?...mondjuk lehet azért írtad 3:49-kor ,mert csatak kómás vagy:confused::confused::confused: ...ez esetben megbocsájtunk:D:D:D!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nagyon bölcs!!! Valami info?...Legalább vetted volna a fáradságot és megnézed mikor állították hadrendbe a Longbow-t...MI a következő szint amiről nem tudnak ?...mondjuk lehet azért írtad 3:49-kor ,mert csatak kómás vagy:confused::confused::confused: ...ez esetben megbocsájtunk:D:D:D!
89ben jelent meg az első Top Gun ujság,már abban szerepel az AH64D(najó,akkor még nincs hadrendben.De a Mi28NM is vagy 10éves program).Különben mint irtam,az egéész Szu,mostmár orosz helikoterfejlesztés lefagyott a 90es években.
Azon a 30 évvel ezelőtti AH64D szinten semmi szégyenkezni való nincsen. Mai napig pl. az EU nem tud olyat gyártani, ami hozná azt a szintet, és még megbízható is lenne. Van Tiger/Tigre ami azért a sikeres konstrukciótól messze van, meg az Olasz Mangusta, ami azért egy kategóriával kissebb/gyengébb.
Én Oroszországot pont nem látom nagy elmaradásban harci heliben, azért a Ka-52 állítólag elég jól el lett találva, a Vikhr sem szar fegyverzet rajta, a Mi-28 vonal meg vagy felnő a feladathoz a folyamatos pofozgatással, vagy szépen kiszorítják őket a jövőben a Kamov termékek.

Heliknél NINCS 30 éves elmaradásuk szerintem senkitől, pláne nem a Kínaiaktól.
Európai harcihelik szintén jókora késéssel megvalósult gépek,akárcsak a Mi28.Ugyanazért,a pénzhiány miatt.Az oroszoknak nem volt,az európaiak nem akartak rá költeni.Különben a Mi28/Ka50 az AH64re adott válasz,éleve évtizedes késéssel.(Nameg mert afgánban kiderült,a Mihu nem is olyan nagyon jó)Na,a mi hazai szinvonalunkon még az is sokat lendit,ha VM szintre korszerüsitve jönnek vissza a Mihuk.De sajna a hirek csak nagyjavitásrol szólnak.Kina meg most jön fel.És van pénzük.WZ-10 eleve felülmulja az európai szintet,pedig európai techhnológián alapszik.Több heli/konvertipplán programot is elinditottak.Nem az orosz mérnöökök tudásával van a baj,hanem az ipar,és az orosz állam teljesitményével.Ha visszanézzed a meg nem valósult orosz helitervezeteket,élképesztően merész,előremutató terveket találsz.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 088
3 017
113
89ben jelent meg az első Top Gun ujság,már abban szerepel az AH64D(najó,akkor még nincs hadrendben.De a Mi28NM is vagy 10éves program).Különben mint irtam,az egéész Szu,mostmár orosz helikoterfejlesztés lefagyott a 90es években.

Európai harcihelik szintén jókora késéssel megvalósult gépek,akárcsak a Mi28.Ugyanazért,a pénzhiány miatt.Az oroszoknak nem volt,az európaiak nem akartak rá költeni.Különben a Mi28/Ka50 az AH64re adott válasz,éleve évtizedes késéssel.(Nameg mert afgánban kiderült,a Mihu nem is olyan nagyon jó)Na,a mi hazai szinvonalunkon még az is sokat lendit,ha VM szintre korszerüsitve jönnek vissza a Mihuk.De sajna a hirek csak nagyjavitásrol szólnak.Kina meg most jön fel.És van pénzük.WZ-10 eleve felülmulja az európai szintet,pedig európai techhnológián alapszik.Több heli/konvertipplán programot is elinditottak.Nem az orosz mérnöökök tudásával van a baj,hanem az ipar,és az orosz állam teljesitményével.Ha visszanézzed a meg nem valósult orosz helitervezeteket,élképesztően merész,előremutató terveket találsz.
Mennyivel korrektebb és építőbb válasz....így légyszíves legközelebb is......köszönöm