1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mil Mi-8-/17 "Hip"

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

2. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Miért nem inkább a Mi-38 gatyába rázására és fejlesztésére fókuszálják az erőforrásaikat? Elvileg a Mi-38 a Mi-8/17 váltótipusaként indult, de nagyon nyűgös, már vagy 20 éve reszelgetik, ráférne a gyorsitás.

3. boki

boki Well-Known Member

Mi-8AMTS főként harci helikopter szerepkörben funkcionál. A Mi-38 meg szállítóhelikopter. A Zaszlon képviselője szerint a későbbiekben a többi helikopter is megkapja.

Capslock27 likes this.
  4. borisz

borisz Well-Known Member

Harci helikopter? Akkora, mint egy busz.

5. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Én sem gondolnám, hogy a MI-8/17 harci helikopter, egy szállitóhelikopter amire felszereltek rakétablokkokat, és ettől "harcias" :) helikopter, de igazi harcban valószinűleg inkább csak célpont lenne.

6. Python

Python Well-Known Member

Maradjunk a harci kutató/mentő és a különleges erők igényeit kiszolgáló helikopternél. Ha megnézitek, a muszkák Szíriába sem nagyon vittek ki mezei Mil-Mi-8 -at, főleg AMT, AMTSh és MTV-5 verziókat szolgálnak harci területeken.

fip7, boki, vilmoci and 1 other person like this.
  7. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ha még csak 20 éve, de sajna jóval több.

8. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Sajnos tudom, es igazad van. En a kb 20 evvel nem akartam nagyon leszolni öket, ezert kb az elsö repulest, ami talan 2003 körul volt, es az azelötti eveket vettem alapul. De öszinte szolva a hozzaszolasomat elöször kicsit ironikusabbra irtam es az indiai Tejas programmal akartam peldalozni, csak azt visszatöröltem inkabb.

9. boki

boki Well-Known Member

Figyelmesen kellett volna olvasni. Itt a Mi-8AMTS verzióról volt szó. Ez a verzió a legjobban felfegyverzett Mi-8 típus. Egyébként 70+ Mi-8 verzió létezik(létezett) különböző felhasználási szerepkörökben.

Pontos besorolása az orosz hadseregnél: Katonai-szállító helikopter. 4 darabot vittek ki a típusból Szíriába, ahol aktívan részt vettek a harcokban is.

Az oroszok a Mi-35M-et is támadó(harci) helikopternek nevezik(ударный вертолет),

10. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    Csakis mennyiségi szempontból nézve, de a régi Mi-8 TB verzió nem volt erősebb fegyverzetű?

11. Roni

Roni Well-Known Member

12. nyugger

nyugger Well-Known Member

Alacsonyan érkezik

13. emel

emel Well-Known Member

Bezony, nagyon alacsonyan jön (lehet hogy volt egy kis "FEKŰŰŰDJ!!"), és az is szokatlan, hogy aszimmetrikus a függesztés, csak a jobb oldalon vannak a függesztők és UB-blokkok felszerelve!!

vilmoci and nyugger like this.
  14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Korai infra árnyékoló dizájn:

15. borisz

borisz Well-Known Member

Igazán igényes. :D

16. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Valamint praktikus is , mert ha van fül a tetején, akkor bőröndnek lehetett álcázni :)

borisz likes this.

Ezen oldal megosztása