MIM-104 Patriot (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
élőben nem volt szerencsém, de ha rémlik amit olvastam:
- a rakéta lábnyomán belül képes pontosítani a becsapódási pontot.
- a végfázisban egy spirál alakú pályán érkezik, (aerodinamikai kormányzás) hogy nehezítse a légvédelem dolgát.

ui..harci rész nagyon nem, ugyanis mindkettőnél az egész a fejedre szakad:)


Mit jelent,hogy a rakéta lábnyomán belül képes pontosítani a célpontot?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Miután Izrael magáénak tekinti a Golán-fennsíkot, így a kettő egy és ugyan az...

Látom nem értetted a kérdést, azt szerettem volna tudni, hogy területileg hol...
(egyébként meg világos, hogy de-facto ők tartják ellenőrzésük allatt ott a légteret, de ettől még jogilag nem izraeli légtér,...ne kezdjük ezt már újra...)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Látom nem értetted a kérdést, azt szerettem volna tudni, hogy területileg hol...
(egyébként meg világos, hogy de-facto ők tartják ellenőrzésük allatt ott a légteret, de ettől még jogilag nem izraeli légtér,...ne kezdjük ezt már újra...)

Értettem a kérdést, és arra válaszoltam. Az Izrael által megszállt Golán-Fennsík területe felett, amit Izrael a saját légterének tekint, és lehet csűrni-csavarni, hogy jogilag mi és hogyan van, attól még Szíria sem szokta átlépni az adott légtér határát, nyilvánvalóan mert tisztában vannak a következményekkel, már csak onnan is, hogy 2014-ben már megtörtént ugyan ez az eset, akkor egy Szu-24-est lőttek le Patriottal...

BTW, a hírek szerint nem Szu-24-es, hanem egy Szu-22M4-es volt az áldozat, amely a Szíriai oldalon lévő ISIS állasokat támadta, csak áttévedt az Izraeli légtérbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Értettem a kérdést, és arra válaszoltam. Az Izrael által megszállt Golán-Fennsík területe felett, amit Izrael a saját légterének tekint, és lehet csűrni-csavarni, hogy jogilag mi és hogyan van, attól még Szíria sem szokta átlépni az adott légtér határát, nyilvánvalóan mert tisztában vannak a következményekkel, már csak onnan is, hogy 2014-ben már megtörtént ugyan ez az eset, akkor egy Szu-24-est lőttek le Patriottal...

BTW, a hírek szerint nem Szu-24-es, hanem egy Szu-22M4-es volt az áldozat, amely a Szíriai oldalon lévő ISIS állasokat támadta, csak áttévedt az Izraeli légtérbe.

Na látod, a fenti soraid ... meg ez:
Miután Izrael magáénak tekinti a Golán-fennsíkot, így a kettő egy és ugyan az...

BTW pont ezekre a hirekre / infókra voltam kiváncsi, köszi...nem aaa...többire. Azt lehet csűrni-csavarni.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Svédeknek 4 Patriot komplexum - 3.2mrd$

The Government of Sweden has requested to buy four (4) Patriot Configuration-3+ Modernized Fire Units
consisting of: four (4) AN/MPQ-65 radar sets, four (4) AN/MSQ-132 engagement control stations, nine (9)
antenna mast groups, twelve (12) M903 launching stations, one hundred (100) Patriot MIM-104E Guidance
Enhanced Missile-TBM (GEM-T) missiles, two hundred (200) Patriot Advanced Capabilty-3 (PAC-3)
Missile Segment Enhancement (MSE) missiles, and four (4) Electrical Power Plants (EPP) III. Also included
with this request are communications equipment, tools and test equipment, range and test programs, support
equipment to include associated vehicles, prime movers, generators, publications and technical
documentation, training equipment, spare and repair parts, personnel training, Technical Assistance Field
Team (TAFT), U.S. Government and contractor technical, engineering, and logistics support services,
Systems Integration and Checkout (SICO), field office support, and other related elements of logistics and
program support. The total estimated program cost is $3.2 billion.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Svédeknek 4 Patriot komplexum - 3.2mrd$

The Government of Sweden has requested to buy four (4) Patriot Configuration-3+ Modernized Fire Units
consisting of: four (4) AN/MPQ-65 radar sets, four (4) AN/MSQ-132 engagement control stations, nine (9)
antenna mast groups, twelve (12) M903 launching stations, one hundred (100) Patriot MIM-104E Guidance
Enhanced Missile-TBM (GEM-T) missiles, two hundred (200) Patriot Advanced Capabilty-3 (PAC-3)
Missile Segment Enhancement (MSE) missiles, and four (4) Electrical Power Plants (EPP) III. Also included
with this request are communications equipment, tools and test equipment, range and test programs, support
equipment to include associated vehicles, prime movers, generators, publications and technical
documentation, training equipment, spare and repair parts, personnel training, Technical Assistance Field
Team (TAFT), U.S. Government and contractor technical, engineering, and logistics support services,
Systems Integration and Checkout (SICO), field office support, and other related elements of logistics and
program support. The total estimated program cost is $3.2 billion.
A Sz-400 hirtelen egész olcsónak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A Sz-400 hirtelen egész olcsónak tűnik.

Én már nem értem ezeket a számokat, ...valaki egyszer majd összegezhetné, kinek mi ment eddig és mennyiért..., ill. Ezek alapján lehetne becsülni nekünk miből mennyire lehet szükség HA, ...és az nekünk kb. mibe fájhatna HA...
 
M

molnibalage

Guest
Én már nem értem ezeket a számokat, ...valaki egyszer majd összegezhetné, kinek mi ment eddig és mennyiért..., ill. Ezek alapján lehetne becsülni nekünk miből mennyire lehet szükség HA, ...és az nekünk kb. mibe fájhatna HA...
Törököknek 4 db osztály + 1 db vezetési osztály 2,5 mrd USD Sz-400. (A Patriotnál a vezetési osztály jelleg integrált magába a rendszerbe.)

A fenti Patriotot nem is értem. 4 db darab van, de összesen 12 indító...? Normál esetben van ennyi egyetlen Patirot osztályhoz / üteghez. Vagy a megfogalmazás rossz és adnak 4 db osztály és utána az, ami minden osztályhoz tartozik?

Az meg azért furcsa, mert akkor meg az antenna mast group szám fura. A rakéta / indító mennyiség is olyan, hogy ebből összelegózni nehéz.

Az egész csomag furcsa nekem. Vagy csak én hülyültem meg. Mert ezzel sok helyre letehető és nagy lefedése lehet a rendszernek, de pl. nem látom az új 360 fokos keresőradart, amit a jenki erőltet. (Bár értelme kérőjeles, ameddig 270 fokos az RS és LS korlát). Viszont olyan kevés indító és rakéta van hozzá, hogy az nevetségessé teszi az egészet, ha úgy van, ahogy én értem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Törököknek 4 db osztály + 1 db vezetési osztály 2,5 mrd USD Sz-400. (A Patriotnál a vezetési osztály jelleg integrált magába a rendszerbe.)

A fenti Patriotot nem is értem. 4 db darab van, de összesen 12 indító...? Normál esetben van ennyi egyetlen Patirot osztályhoz / üteghez. Vagy a megfogalmazás rossz és adnak 4 db osztály és utána az, ami minden osztályhoz tartozik?

Az meg azért furcsa, mert akkor meg az antenna mast group szám fura. A rakéta / indító mennyiség is olyan, hogy ebből összelegózni nehéz.

Az egész csomag furcsa nekem. Vagy csak én hülyültem meg. Mert ezzel sok helyre letehető és nagy lefedése lehet a rendszernek, de pl. nem látom az új 360 fokos keresőradart, amit a jenki erőltet. (Bár értelme kérőjeles, ameddig 270 fokos az RS és LS korlát). Viszont olyan kevés indító és rakéta van hozzá, hogy az nevetségessé teszi az egészet, ha úgy van, ahogy én értem.

Én is próbáltam magam elé képzelni...
Keresőradarnak nem lehet mást használni nekik?... meglévőt,...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A fenti Patriotot nem is értem. 4 db darab van, de összesen 12 indító...? Normál esetben van ennyi egyetlen Patirot osztályhoz / üteghez. Vagy a megfogalmazás rossz és adnak 4 db osztály és utána az, ami minden osztályhoz tartozik?
.

A megfogalmazás pedig pontos és precíz.
Komplexumonként csak 3db LS-t vesznek.

Csak egy tipp, de lehet hogy ezeket csak a PAC-3-as rakétáknak, és mondjuk a Németektől kapnak ócsó használt LS-t?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
A megfogalmazás pedig pontos és precíz.
Komplexumonként csak 3db LS-t vesznek.

Csak egy tipp, de lehet hogy ezeket csak a PAC-3-as rakétáknak, és mondjuk a Németektől kapnak ócsó használt LS-t?

Nehezen tudom elképzelni,hogy a svédek amolyan olcsó János módjára vásárolnának.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 680
32 332
113
Az a baj hogy nem skandinav fejjel gondolkoztok.
Ezek a patriotok elsosorban ballisztikus raketak elleni vedelmet szolgalja. Ennyi. A svenskak nem fognak aranyaru jenki raketakat inditani minden celra csak azert hogy fogyjon es vasarolhassanak meg. Mikozben ott a rbs 23. Megy majd a patriotok melle. Tavoli celra es ballisztikusra megy a patriot masodik lepcsobe indulhat a reszeges bamse maci...

Ennyi az egesz attol hogy usa fegyvert vesznek nem kell atvenniuk a mindenre patriot indul ideologiat is... Osszefogjak pakolni a rendszert attol nem kell felni.

Amugy nem csapat legvedelemnek vettek hanem teruletvedelemre. Strategiai celpontok vedelmere a ballisztikus raketaktol IS.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 680
32 332
113
Tudom olvassam el az osszefoglalot. Nem olyan egyszeru legozni kulonbozo rendszereket es kulonben is ez igy teljesen ertelmetlen stb, /elolvastam./ a svedek megcsinaljak. Es jo lessz .az o fenyegetettsegi szintuknek boven eleg. Az esetleges veszely tekintetebe is boven eleg vagy b variacio ha a 100 osztalyt vennenek se lenne eleg.