1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mistral-osztály

Diskurzus a(z) 'Helikopter-hordozók, dokk-, desszant- és partraszá' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. joker

joker Well-Known Member

Az Origo is lehozta. Nem tudom mennyire valós a dolog, ha mégis ez a helyzet valószínűleg kapnak cserébe némi harci helikoptert vagy más ellentételezést az egyiptomiak.
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20161...dta-oroszorszagnak-a-mistral-hadihajokat.html

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

3. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Ha az ár nem is valós, de törtem én is, hogy egyiptomnak mire kellene 2 repcsihordozó :D Putyin helyében ugyanezt (ha igaz) léptem volna.

4. joker

joker Well-Known Member

Kiváncsi vagyok, hogy a franciák tudtak-e a dologról, mert ők el akarták adni, csak Uncle Sam nem hagyta. Az is megtörténhet, hogy közösen szereztek az oroszokkal egy közvetítőt, mert igen gyorsan került vevő erre a két hatalmas és igen speciális hajóra.

5. joker

joker Well-Known Member

Az egyiptomi ár ugyanaz volt, mint az orosz vagy valamivel nyomottabb? Vajon kifelejtették-e az egyiptomi szerződésből, hogy harmadik fél számára át- / eladni csak francia beleegyezéssel lehet?

6. dudi

dudi Well-Known Member

Ha így lesz akkor csúnyán átvertek mindenkit.

nyugger and zsolti like this.
  7. joker

joker Well-Known Member

Az elmult 5 éveben nem ez lenne az első nagyszabású húzása Putyinnak amivel hülyére veszi a világ nagy stratégáit.

8. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Boki ezt már mondta tavaly szeptemberben. Én kezdek félni a kollégától.

:D

varga dima likes this.
  9. zolkas

zolkas Well-Known Member

lehet súgtak neki vagy olvasott az orosz net mélyén valamit:)

10. notaricon

notaricon Well-Known Member

Egyelőre csak a lengyel forrás van, az meg igen meglepő lenne, hogy pont ők tudják meg az ilyen fű alatti bizniszeket először, bár elméletileg nem lehet kizárni.
    Ugyanakkor senki más autentikus forrás nem erősítette meg eddig.
    Mindenesetre merész húzás lenne Sziszi részéről, az oroszok részéről zseniális, a franciákéról meg sunyi.
    Azért én még várnék.

11. zolkas

zolkas Well-Known Member

erre a nagy vízentúl hogy reagálnak?

12. beta

beta Well-Known Member

Nem igazán speciális hajó, hanem épp az ellentettje, elégé univerzális ladik. Repülőgép-hordozó és romboló feladata nincs csak. Ezeken kívül mindenre felkészítették:
    - helikopterhordozó
    - partraszálló
    - partraszálló + támogató
    - egészségügyi hajó
    - parancsnoki hajó
    Bár F-35B-tel lehet hogy még repülőgépet is tudna üzemeltetni (Ha a fedélzet meg egyebek alkalmasak rá.)

13. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Amúgy elég logikus lenne az is, hogy a lengyel fejest úgy komolyan megszívatták volna, és hitelét veszti.

fip7, nyugger, ghostrider and 2 others like this.
  14. boki

boki Well-Known Member

Annyit tudni kell Macierewicz-rol, hogy a posztszovjet Lengyelország eddigi legostobább honvédelmi minisztere. Ez a hír a Mistralok Egyiptomnak való eladásakor roppent fel.

Ezt nagyon benézte- mint sok minden mást. :)

15. blogen

blogen Well-Known Member

Kizárt. Technikai támogatás nélkül lehetetlen lenne az üzemeltetés. Ezért mondtak le róluk az oroszok.

Nagy Csaba likes this.
  16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem hiszem hogy az Oroszokhoz kerül a két hajó.

Ha viszont mégis, akkor biztos vagyok benne, hogy abban a Franciák masszívan benne voltak/vannak/lesznek.

Ha mégis megtörténne, az kb. azt jelentené, hogy szép dolog a NATO, de minimum blokkokban gondolkozik már mindenki azon belül is, s lehet azért pattant pl. GBR-is az EU-ból főleg, mert nem tud elég erősen angolszász(tehát oroszellenes) érdekeket kilobbizni az EU-n belülről.

Nem akarok nagy szavakkal dobálózni, s nem hiszem hogy mostanában Orosz lesz ez a két egység, de ha mégis, az egy olyan indikátor lenne, hogy az USA többé nem egyedüli Szuperhatalom, sőt továbbmegyek, érdekérvényesítésben a Kína-Oroszország tengely 2 évtized alatt türelmes-szisztematikus külpolitikával gyakorlatilag kimanőverezte .

Azt ugyanis tisztán a Pax America kor végét jelentené ha egy közeli NATO szövetséges két ilyen egységet átjátszik a direkt akarata ellenére a jelenlegi top katonai fő-ellenségéhez. Gazdaságilag meg az volt a forró zuhany nekik, mikor szintén direkt felszólítás ellenére az AIIB-be utolsó pillanatban beugrott KÍNA mellé az IMF/World Bank versenytársának a legtöbb szövetségese(még a Britek is, ami azért combos árulás volt az én szemszögemből nézve tőlük).

Ha körbenézünk, több helyen megcsinálták a felfordulást a világban, elköltötték a világ minden pénzét(meg még egy kicsit többet is, hitelre) ezekre a proxy háborúkra, és gyakorlatilag szorulnak ki kulcs térségekből, meg vesztik el a tradícionális szövetségeseiket.

Trump olyan amilyen, de a 3. elnöki vitán az nagyon találó volt szerintem, amit mondott Ms.Clintonra, hogy Obamát és őt gyakorlatilag Putyin megmattolta/túljárt az eszükön folyamatosan a külpolitikában, és szorulnak ki mindenhonnan szépen lassan. Közben Kína meg kitette az indexet és épp előzi őket gazdaság terén. Történelmi napok ezek, mert szerintem nagyjából egy 80 éves sorozat fog megszakadni hamarosan. Ha odakerül a két hajó, akkor az tiszta indikátor, hogy megtörtént.

Szerintem.

marton and zolkas like this.
  17. joker

joker Well-Known Member

18. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

zsolti likes this.
  19. rudi

rudi Well-Known Member

Az egyiptomiak kreatívan oldják meg az új hajójuk légvédelmét :)

20. emel

emel Well-Known Member

"Zseniális", akkor hogy fognak arról a fedélzetről helikopterek üzemelni?!! :eek:

Ezen oldal megosztása