1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Nők a haderőben

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 7..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Tucat halott egy nap kezi lofegyverekbol komoly nap sziriaba is... Pedig a legjobban fort a haboru az utobbi idobe.

2. Szittya

Nem tunt fel senkinek hogy a top 100 mesterlovesz mimdegyike halott szinte... Mind fiatalon halt meg es 99%nem haboruba...

Na vajon megis miert lehet ez...

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szerintem meg te vagy a beteg. Ezt hívják elhivatottságnak. Lehet, hogy neked ismeretlen ez a fogalom és az érzés is...

Egy gyorskeresés is derogál. A lista telején levő sniperek szinte mind túlélték a háborút.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_snipers

Aha. Ezzel az erővel minden önkéntes haderő minden tagja "beteg"?

Megkérhetnélek, hogy az ámokfutást fejezzed be...?

4. Szittya

En nem is azt mondtam hogy a habout nem eltek tul. A beket nem eltek tul.

En vagyok a beteg aki szerint 103 ember likvidalasa egy tavcsoves puskaval beteg.

Elhivatottsag /a teroristak is elhivatottsagbol olnek./

5. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Gyorsan átnéztem a wikipédia vonatkozó cikkét, én nem látom ezt. Vagy idősen haltak meg, vagy fiatalon harcban.
    Mondom, a sorkatonák nem tudják kezelni a mentális terhelést, nem azok akik önként teljesítenek ilyen számokat.

molnibalage likes this.
  6. Szittya

Ilyen felfogassal nem veletlen nem lehettel vadaszpilota. /na mind1 /lepteleptem egy jo idore./

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ha ezt nekem szántad, akkor orbitális mellé és személyeskedés a köbön.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Nem értem én sem Szittya kiakadását.
    100-ból 3 férfi, és 100-ból 1 nő szocihopátiás hajlamú.
    Az eddigi történelem során mindig ők voltak a katonák valamilyen formában a régmúltban. (a többiek gyorsan kihullottak)
    Aztán jött a tömeg hadseregek kora és minden boldog-boldogtalant besoroztak. Aztán nem jöttek az eredmények... Múltkor beszéltünk is az amúgy vitatott II. VH-s amcsi statisztikákról, hogy százból 1-2 ember lőtt csak célzottan az ellenségre. Ők viszont általában nem egy embert lőttek le... (ők voltak a szocihopaták)
    Utána azt találták ki, hogy legyen minden katona ilyen mert az hatékony. Ma elvileg, egy profi nyugati seregben 95% körüli az ölési hatékonyság a kiképzésnek köszönhetően, vagyis 100-ból 95 ember tud ölni akár szemtől szemben is.
    Ez megint tök jó, csak épp ezen emberek attól, hogy ölni tudnak, még nem tudnak vele együtt élni. Ebből vannak a különböző szindrómák, meg bekattant álmokfutók stb....
    Ehhez képest (tudtommal) a HM-ben például kiszűrik a szocihopatákat, hogy ne lehessenek katonák... Ennek aztán mi értelme van?
    Pont, hogy ők azok akik lelkiismeret furdalás nélkül tudnak ölni, és nyugodtan is alszanak utána. Nem belőlük szoktak lenni a hátországban bekattanva lövöldöző figurák....

9. Lator

Lator Well-Known Member

Ha valaki pszichopata, vagy "akármilyen pata" az eleve instabil személyiségét feltételez. Ön és közveszélyes elmebetegekkel senki sem menne háborúzni, az a saját bajtàrsaira ugyanúgy veszélyes lenne mint az ellenségre.
    A hadsereg egy fegyelmezett közösség, aminek el kell fogadni a szabályait ha benne élsz, parancsot kell végrehajtani, tudni kell kezelni az alá/fölérendeltségi viszonyt, erre egy beteg elme nem képes maradéktalanul.
    Azért mert valaki sok embert öl meg
    még nem feltétlen pszichopata, de az tuti hogy ezek az élmények megváltoztatják. A harctér mentálisan és érzelmileg nagyon megterhelő, van aki tudja kezelni van aki nem. (az Amerikai Mesterlövész film egész jól bemutatja Pl.)
    Visszatérve erre a csajra, biztos hogy nyomott hagyott rajta amit csinált, ha erős kibírja, ha nem akkor bekattan. Én személy szerint úgy látom hogy ameddig csak az ISIS t írtja, jót tesz vele és nem rosszat, semmi kivetnivalót nem látok abban ha azokat az állatokat ugyanolyan kegyetlenséggel hidegvérrel gyilkolja mint ahogy ők teszik másokkal.

10. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

És ott a pont...

11. fip7

fip7 Well-Known Member

Lator

Biztos van igazságod abban amit írsz, de nem tudom mitől instabilabb egy szocihopata ember, mint egy nem szocihopata?
    Szerintem más emberek legyilkolását olyan emberekre kell bízni akik erre alkatilag alkalmasak.

12. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Nem az a szociopata akire gondolsz, frissítsd fel a tudásod.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

14. Lator

Lator Well-Known Member

A pszichopatára gondolhatsz. Pl ha egy neki nem tetsző parancsért mondjuk fegyvert fog a főnökére. Vagy kártyázás közben előkerül a kés. Vagy megeröszakol valakit. Terrorizálja à társait. Vagy kínozza a foglyokat. Könnyebben dezertál. Stb. Ezek az okok amik miatt meg kell szűrni a hadsereg be lépőket. Legalábbis békeidőben csak a teljesen egészségeseket bevenni.
    Ha jobban megnézed, bármelyik országban, a mai modern hadseregekben szűrik az embereket. Ha ez hülyeség akkor miért csinálja mindenki így? Még így is előfordul rengeteg probléma, gondolj bele ha a félőrültek is beléphetnének a hadseregek zárt osztállyá változnának.

15. fip7

fip7 Well-Known Member

silurusglanis

"https://hu.wikipedia.org/wiki/Antiszociális_személyiségzavar
    Lehetséges. De tény, nem vagyok szihomókus :)"
    Így helyes a mondandóm.

Lator

Tudtommal a:
    Szocihopata: csak szociális értelemben pszichopata, nincs bele érző képessége, így nincsenek erkölcsi aggályai mások bántalmazásakor. (rájuk gondoltam)
    Pszichopata: teljes tudatában van annak mit csinál és az mit okoz másoknak, de nem érdekli. Alapvetően kerülik az erőszakot. (nem rájuk gondoltam)

16. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

17. Robur

Robur Well-Known Member

Valamiért a nők a haderőben dologról ez jutott eszembe. Így nem lenne gond a toborzással.:)

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ugyan már, oregapad is beteg volt? Pedig lehet ő is megölt ennyi muszkat. Hát a dedoregapad az elsőben? Gyalasoval szuronnyal? Az USA mesterlövész az nem beteg amelyik ugyanott lövöldözött, vagy Irakban? Ha kikerül ebből a közegből egy nyugodtabb civil életbe kb egy év és akklimatizálodik. Nem véletlen van minden fegyveres testületnél leszerelés után fél év amolyan sétáló idő. Na meg nem civileket mészárolt hanem terroristákat. Azokért a tizezrekert akik civileket öltek és most itt kóborolnak az EU ban senki sem aggódik.

molnibalage likes this.
  19. wolfram

wolfram Well-Known Member

Cuki lányka, nekem tetszik. Simán elvenném feleségül. Vagyis nem mondanék nemet, ha megkérné a kezem... :eek: :D

fip7, arcas and molnibalage like this.
  20. emel

emel Well-Known Member

Naná hogy nem mondanál nemet! Akit ilyen durrantóval a kézben "kérnek fel " :hadonaszos: valamire, az nemigen van olyan bátor/botor, hogy nemet mondjon ... akár a "legénykérésre" is. :D:p

wolfram likes this.

Ezen oldal megosztása