1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk/Eurohawk/ MQ-4C Triton

Diskurzus a(z) 'Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV)' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@gacsat:

A bejelentés még a múlt héten (május 15-én) történt meg, de mivel a szerkesztőség minden tagja dolgozik/tanul főállásban (pl én a munka + szakdolgozat mellett az elmúlt 5 hétben átlag napi 4órát aludtam) és csak hobbiból csináljuk az oldalt a szabadidőnkben (már ha van), így engedtessék meg az, hogy egy-egy hírrel elcsúszunk, vagy esetleg elkerüli a figyelmünket...

És ha május 15-én hozták meg a döntést, akkor nehezen olvashatta az uraság két hete...

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Befelegzett a EuroHawk projektnek?
    Nem szemrehányásképp mondtam, csak azért, mert ott írtak az okokról is. Nem figyeltem nagyon, de valami olyasmi volt, hogy több fődarabot is át kellett volna tervezni, ha európai papírt akartak volna hozzá.

3. Yeti

Yeti New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Befelegzett a EuroHawk projektnek?
    Szerintem remek cikk, és nagyon köszönjük a tevékenységeteket, én félórás frissítéssel bújom a htka.hu-t és a radarfigyelőt.

Nem lenne baj, ha Németország végre önállóan (vagy EU együttműködés keretében) fejlesztene hasonló kategóriás UAV-ot.

Y

4. joker

joker Well-Known Member

Ahoz képest május 14.-én a kuruc.infó lehozott egy cikket erről, kicsit fennebb be is linketltem [​IMG] Na de nem akkora baj ennek a projektnek a leállása, legalább fejleszt Európa házon belül is ütős cuccokat, vagy több erőforrás jut az európai x-47b-re emlékeztető drón projektjére.

5. therob

therob Active Member

Elővehetné az EADS a Talarion-t, arra átteszik a felszereléseket és kész[​IMG] Kár volt leállítani a fejlesztését.

6. hiryu

hiryu New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Végrehajtotta szűzfelszállását az MQ-4C Triton
    ha már UAV

Addig nem rendelhető el dróncsapás, amíg "csaknem bizonyossággal" meg nem állapítható, hogy annak nem lesznek polgári áldozatai – ezt mondta csütörtökön Barack Obama amerikai elnök a washingtoni Nemzeti Védelmi Egyetemen.

Obama nem sokkal a felszólalása előtt jóváhagyta a terrorelhárításra vonatkozó új elnöki irányelveket, amelyek egyebek között leszögezik, hogy az Egyesült Államok akkor nem alkalmaz halált okozó erőt, ha a terrorizmussal gyanúsított személyek elfogása lehetséges.

Az új útmutatás szerint ezentúl amerikai részről csakis akkor alkalmaznak megsemmisítő csapást, ha amerikaiak elleni támadást kell megakadályozni, de azt is kizárólag akkor, ha az elfogás nem megvalósítható és a veszély elhárításának nincs egyéb ésszerű alternatívája.

tényleg, elnököm, te kinek az oldalán állsz?

7. sondor961

sondor961 New Member

"Áttenni" nem lesz könnyű, mert tudtommal a Talarion még nincs kész! Repülési tesztek nélkül meg nehéz fejleszteni....

8. magic

magic New Member

Talarion tényleg megérné, hogy feltámasszák. Ha hiteles amit olvastam az avionikát a Saab hozta volna a projektbe.

9. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

<p class="new-blogpost-notice">Új, a topic témájához kapcsolódó híranyag került publikálásra:
    Hét MQ-4C Tritont venne Ausztrália
    Ausztrália hét MQ-4C Triton UAV-t rendszeresítene a közeljövőben.

10. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Jozan, udvozlendo dontes.

A Tritonok tudjak a tavoli megkozelitesi utvonalakat ellenorizni amihez a jarorozesi idejeuk pontosan megfelelo, mig a Poseidonok adjak a kapuorseget es mar ezek fegyverzettel is elvannak latva.

.

11. therob

therob Active Member

A hír végén kis elírás van General Dynamics helyett General Atomics a gyártója az MQ-9-nek

12. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

Valóban, javítva, köszi. :)

13. hiryu

hiryu New Member

http://hvg.hu/vilag/20130721_Felresikerult_hadgyakorlat_bombak_hullott

14. hiryu

hiryu New Member

http://index.hu/tech/2013/08/22/senki_nem_akar_dronpilota_lenni/

15. hiryu

hiryu New Member

http://defense-update.com/20130820_triton_sense_and_avoid.html

16. hiryu

hiryu New Member

Újabb Global Hawk-ok települnek át Japánba:

http://www.wantchinatimes.com/news-subclass-cnt.aspx?cid=1101&MainCatID=11&id=20131005000060

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Na, itt egy bazi nagy NG pilótaless repülőgép:
    http://kuruc.info/r/6/122506/

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az igen. A B-52H távolsági rekordja azért még él 1962-ből és a tankolálos repülés is.

• August 1994: Operation Global Power 94-7, sees two Barksdale B-52Hs fly non-stop around-the- world bombing mission. The mission covered 20,062 miles in 47 hours and 12 minutes, setting a new B-52 endurance record, with five air refuelings.

19. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Az apjuk futyijet azt !

Milyen egyenlosegrol beszelnek ezek mikor kulon noi egyseget szerveznek es segguk ala teszik az ilyen PR projectet ?

20. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása