1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Nyílt Magyar UCAV fejlesztés

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - desertfox által indítva @ 2013. szeptember 20..

1. desertfox

desertfox New Member

Tervem az hogy saját fejlesztés , legalább 100 Kg Hasznos terhet elbíró UCAV testű modell repülőgép , kialkítása.
    Aki akar csatlakozhat elméleti és fizika síkon is az anyagi részét ÉN állom, szürke állományra lenne szükségem és Szakértelemre.
    És Ötletekre.
    Első körben: Egy haajtómműves Normál testű UAV ot akkarok megépiteni, aztán mehet több hajtóműves nagyobb test teljesítményy repzaj, de leírva sima liba, majd közbe jönnek problémák :D
    Vég méret ilyen nagyyságura gondoltam.

És ez lenne az első hajtómű tesztgépbehttp://www.sitewavesstores5.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=JetCat&Product_Code=P200-SX&Category_Code=TURB
    Bár még nem néztem utána melyik a legjobb árérték arányú.

Nyílt PSZH-ból jött az ötlet ,hogy egy Nyílt UAV-ot nem olyan költséges mint PSZH :D

2. desertfox

desertfox New Member

Tudom hogy vezérlés zavarhatósága miatt , nem lesz katonai de repülés jellemzők elérése lenne a cél. Meg maga kész müködő repülő UCAV.
    Szénszállas műgyanta lenne test.

3. joker

joker Well-Known Member

UCAV-ot fejlesztessz saját zsebre? Vastag lehetsz b**meg :D Az ötlet tetszik, ha találok valami érdekeset neten amit el tudnék képzelni rajta / benne akkor belinkelem, de nagyon nem a szakterületem a dolog.

4. joker

joker Well-Known Member

Érdekes, hogy ezek a kis "szarok" is tudnak egy 9,4-es tolóerő / tömeg arányt, a nagyok csodahajtóművei is ekörül teljesítenek.

5. desertfox

desertfox New Member

http://www.jethangar.com/Wren/44_Tprop.jpg
    egy 4 lóerőset, bár nem értem , hogy miért nem az összehaoslitható adatokat írják ki

6. desertfox

desertfox New Member

http://www.novia.hu/?a=termekek&cat_id=7
    testet kevlarbol gondoltam. CSak hát a forma felhajtóerővel .

7. joker

joker Well-Known Member

Szerintem szénszál meg kevlár meg ilyenek helyett kezdd az elején üvegszállal. Sokkal könnyebben hozzaférhető, olcsóbb, a tömege is rendben van és többen vannak akik értenek hozza. Ha meg van egy mini prototíőusod, amin kb minden rendben, azt megcsinálhatod szénszálból is.

8. desertfox

desertfox New Member

2. verziot terveztem kevlarbol
    eslőre én is valmi olcsobra gondoltam , üvegszál akkor. CSak kell a siker mert Szerintem UCAV test elsőre nem fog repülni :D
    3 szög vonalzó :D

9. joker

joker Well-Known Member

Mondjuk jó lenne tudni (tudnom), hogy mitől UCAV egy UCAV és mivel több egy távirányítású repülőnél, amin van egy (bomba)kioldó meg tetszés szerint ilyen-olyan érzékelő.
    A testre százával kapsz formákat, de gondolom újat szeretnél tervez(tet)ni. Irányítási adatkapcsolatra mit fogsz használni? Műholdas adatkapcsolat lassú és drága, gondolom az kizárva, viszont egy mobilhálózat 3G vagy 4G-s forgalma bőven elég az irányításhoz és az oda-vissza kommunikációhoz és a hatótávot nem korlátozná le.

10. desertfox

desertfox New Member

UCAV kommunikációját kevésbé lehet zavarni , vagy inkább. Pont ezér támadt ezaz egész hogy ok ok elektronika lényeg de siker lesz projekt akkor félig meddig már vaan egy Olcsó UCAV unk :D

11. desertfox

desertfox New Member

4 G re gondoltam Én is bár számtekes haverom Wifi mondta wifi kulcsal mert az feltörhetetlen ,de hát szarr ható táv :D

12. desertfox

desertfox New Member

Hát igazábol másolnám a testet és pont erre gondoltam, repképessebbnek túnik mint a többi.

http://files.air-attack.com/MIL/_EXP/neuron/neuron_header.jpg

13. desertfox

desertfox New Member

Azért nem akarok új fejlesztésű testet mert azzal egy sok a hibbafaktor esélye

14. desertfox

desertfox New Member

25 millio $ a Neuron ha jól sikerül a projekt alájuk vágunk :D :D

15. desertfox

desertfox New Member

Kamera kéne bele, nem , ?? csak ahoz lassú lesz a kommunikáció max képeket tud közvetiteni akadozva mondjuk nem egy gyorsmanöreket végre hajtó gép.

16. joker

joker Well-Known Member

Ha egy ilyent lemásolsz, akkor egy majdnem ilyen fog bombát dobni rád. :D
    Na de kommunikáció, ha csak 100 métere akarod reptetni, akkor Wifi helyett akár optikai kábelt is használhatsz :) A 3G vagy 4G lesz a legjobb opció, és nem csak a feltörésről van szó, hanem maguknak a hullámoknak a zavarásáról, ami egy kódolt adatnál is lehetséges. Na meg minden infót kódolva tudsz küldeni 3/4G-n is.

17. joker

joker Well-Known Member

Térjünk vissza ide, hogy más is hátha kedvet kap az ötleteléshez. A megfelelő turbina úgyis a gép méretétől, tömegétől meg a formájától függ. Lényeg,hogy tudja leadni a kellő tolóerőt.

18. desertfox

desertfox New Member

Igen , elméletileg ez most legerősebb.
    Wren 160 160N / 16kg / 35lbs

19. desertfox

desertfox New Member

Árat keresek hozzá de nem találok.

20. joker

joker Well-Known Member

Árat nem kapok, de az első turbina amit belinkeltél a maga 52 lbs tolóerejével 5000+ dollárba került, uh ez is van egy 3-4000 szerintem.
    Az 52 lbs-es max teljesítményen pörögve percenként 700 ml kerozint igényel, hasonló hatásfok mellett ennél valaholfél liter körül lehet a fogyasztás.
    A max felszállósúly függ a formától, ha bombázós formát építesz akkor több, ha vadászgépeset akkor kevesebb. Itt inkább a bombázó vagy csupaszárny forma lehet a jó kiindulópont.

Ezen oldal megosztása