Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 224
17 081
113
Ehhez képest NIR-eztek ezek is...
Akkor azokon sanszosan nem volt...
Mindegyiken van, alapfelszerelés. Amelyik az első héten réten végzett kényszerleszállást, azon is rajta volt.
Tippre nem volt elég ideje eltéríteni a rakétát, túl közel volt.
Talán a Ka-52-esekről adták ki a legtöbb videot az oroszok, a felvételeken az atakát is használták, meg a gépágyut rs nir-t is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Ehhez képest NIR-eztek ezek is...

Akkor áruld el nekem légyszíves, hogy terület tüzet, hogyan adsz NIR meg kazettás/thermobar bombák nélkül?

Ha én most 100 fegyveres barátommal bozótnak öltözve szétbontakozok egy 1 négyzetkilóméteres bózótos területen, akkor te, hogy fogsz engem megsemmisíteni NIR és kazettás töltetek/thermobar alkalmazása nélkül?
Várom a megfejtést helikopterre meg az említett F-16C-re is....

Mit láttnuk a harctéri képeken?

A hk-kban 40 éves hk lőszer...
A Szu-34 FAB-ozgat...
NIR fűmagként szórása.

Én látok emellet elképesztő minőségű ballisztikus rakéta és robotrepülőgép sortüzeteket, drónok és előretolt tűzfelderítők által vezetett precíziós tüzérséget, látok tankkönyvebe illő tüzérségi ellencsapásokat stb...
Úgy érzem ez egy olyan film ahol mindenki azt lát amit látni akar.
A FAB meg a NIR is kell egy háborúban. Lásd föntebb.
A 40 éves harckocsi lőszer (gondolom a 3BM26-osra gondolsz) még mindig keresztül lő hosszában bármit ami nem harckocsi.
És ott se tudjuk, hogy milyen egyéb lőszereket nem hagytak ott a tankban amikor kiürítették....

Mondjuk a jenki nem szarozott, COIN-ba 1 emberre is indítottak AGM-114-et...

Szerintem még mindig nem a jenki a mércéje az orosznak egyrészt.
Másrészt amikor valaki AGM-114-et indít egy emberre akkor az sok mindent elmond arról, hogy valójában mekkora egy bohóc háborúban harcolnak, ahol nincs is valós célpontja egy ilyan rakétának, ezért passzióból (és a hadipari komplexum nagy örömére) emberekre lőnek nehéz ATGM-ekkel...
Amúgy honnan van ez sztori,mert még nem hallottam? Valós? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Filter

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Mindegyiken van, alapfelszerelés. Amelyik az első héten réten végzett kényszerleszállást, azon is rajta volt.
Tippre nem volt elég ideje eltéríteni a rakétát, túl közel volt.
Talán a Ka-52-esekről adták ki a legtöbb videot az oroszok, a felvételeken az atakát is használták, meg a gépágyut rs nir-t is.
Az a legmodernebb típusuk nyugati mércevel mérve is, azt küldik mindenhova ahol baj lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Filter
M

molnibalage

Guest
Akkor áruld el nekem légyszíves, hogy terület tüzet, hogyan adsz NIR meg kazettás/thermobar bombák nélkül?
Ezt most viccnek szántad?
Úgy, hogy a szimultán indítású PGM-mel olyan becsapódási mintázatot állítasz be, amit akarsz...
Egyszerre becsapódik 4 db SDB egy négyzet, vonal, vagy tökmindegy milyen helyre.
Mindezt MANPAD zónán kívül akár 20 km távolságból is.

De ha nem ennyire van szétszórva, akkor meg CBU-s JSOW.

Néha kicsit azt érzem, hogy a gondolkodás luxus lett és meg van indokolva, hogy a szar miért nem büdös és miért finom...

Ha én most 100 fegyveres barátommal bozótnak öltözve szétbontakozok egy 1 négyzetkilóméteres bózótos területen, akkor te, hogy fogsz engem megsemmisíteni NIR és kazettás töltetek/thermobar alkalmazása nélkül?
Várom a megfejtést helikopterre meg az említett F-16C-re is....
Lásd fent.
De, hja 1 km2-en vagy szétszóra, akkor most szólok, hogy NIR-ezgetés lófaszt sem ér. Akkor pont az van, hogy pontcélokká válnak a dolog és akkor SDB ezeket szépen egyesével csapja el és ráadásul úgy, hogy a becsapódás szöge is állítható. A NIR meg a ballisztikus pálya által kötött szögben érkezik, ergo egy kis betonfal mögött is semmiféle repesz nem okoz kárt.

Drága az SDB?
Az lehet. Csak annak platformját nem lövik le a soktízmillás helit kérdéses hatékonyságú szar fegyverrel szórakozik.

Szerintem még mindig nem a jenki a mércéje az orosznak egyrészt.
Másrészt amikor valaki AGM-114-et indít egy emberre akkor az sok mindent elmond arról, hogy valójában mekkora egy bohóc háborúban harcolnak, ahol nincs is valós célpontja egy ilyan rakétának, ezért passzióból (és a hadipari komplexum nagy örömére) emberekre lőnek nehéz ATGM-ekkel...
Nem. Nem akarnak MANPAD közelbe se menni, ha nem kell. A DIRCM a védelem utolsó vonala és nem azért van, hogy kihaén nem alapon berepülj a MANPAD zónába. Oh, wait, a Kamov se repülte be, pedig elvielg van rajtza DIRCM. Csak az orosz csóró.

Amúgy milyen "sztori"? Ősrégi YT videón láthattál ilyen AH-64 heli felvételénél.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Egyszerre becsapódik 4 db SDB egy négyzet, vonal, vagy tökmindegy milyen helyre.
1 négyzetkilóméteren?
Mekkora ezeknek a repeszsugara? :rolleyes:
(Ha jól tudom elég kevés robbanóanyag van benne, 16-64 kg között olvastam)
Úgy 100-ból 5-6 embert megölne? XD
Mennyibe is kerül a 4 db SDB amiket random ledobsz egy mezőre?

De ha nem ennyire van szétszórva, akkor meg CBU-s JSOW.
Jah, hogy jenki kazettás töltetű cirkáló rakéta!
Hülye oroszok! Azok is ilyeneket használnak! Mert primitívek és nincs PGM-jük.... (Irónia off)
Vagy ezek szerint mégis az a jó megoldás amit a ruszkik csinálnak? :rolleyes:

Néha kicsit azt érzem, hogy a gondolkodás luxus lett és meg van indokolva, hogy a szar miért nem büdös és miért finom...

Hajszál pontosan ezt csináltad az előbb! :D
Fikázod a ruszkikat a NIR, buta bomba, meg a kazettás töltetek miatt.
Eléd raktam egy hétköznapi valós példát. (1 négyzetkilométeren 100 katona szétszórva a fűben)
Erre közölted, hogy precíziós bombával random bombázgatnál a mezőn (pont mint a filléres buta bombával) vagy kazettás tölteteket vetnél be.
Remélem érzed mi a probléma!

De, hja 1 km2-en vagy szétszóra, akkor most szólok, hogy NIR-ezgetés lófaszt sem ér.
4 UB blokból (B8V20) blokkonként 20 rakéta (80 rakéta...) mekkora területett szór meg?
És 4 db SDB?
Én előbbire fogadnék terület tűznél, mindezt 100 szor olcsóbban....

A DIRCM a védelem utolsó vonala és nem azért van, hogy kihaén nem alapon berepülj a MANPAD zónába. Oh, wait, a Kamov se repülte be, pedig elvielg van rajtza DIRCM. Csak az orosz csóró.
Szóval van DIRCM mégis csórók? :D
USA védelem = nem repülünk alacsonyan...
Azért kíváncsi vagyok, hogy komoly ellenfél ellen, összetett terepnél így milyen tűztámogatást lehetne adni.
Kb. semmilyet. Maximum random dobálnák a mezőre a drága SDB-t, mert ők nem csórók.
Ők megtehetik azt is, hogy buta bombáznak az okos bombával :cool:
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
1 négyzetkilóméteren?
Mekkora ezeknek a repeszsugara? :rolleyes:
(Ha jól tudom elég kevés robbanóanyag van benne, 16-64 kg között olvastam)
Úgy 100-ból 5-6 embert megölne? XD
Mennyibe is kerül a 4 db SDB amiket random ledobsz egy mezőre?
Igen, az SDB drágább mint a FAB. Viszont ha 10 bombázásonként elvesztesz egy Szu-34 -est, az még drágább.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Igen, az SDB drágább mint a FAB. Viszont ha 10 bombázásonként elvesztesz egy Szu-34 -est, az még drágább.

Szerintem a FAB-al sem kell 3 km alatt repülni, hogy random mezőkre dobáld le ahol ellenség van....
Járművek ellen az oroszok nem bombáznak általában. Vagy kazettás töltet megy, vagy Sturm/Ataka/Vikhr irányított rakéta.
Az meg helikopter vagy Szu-25.
A Szu-34 alapvetően nem konvojok szétlövésére való, ahogyan az F-111 sem arra készült annak idején.
Su-34_Hardpoint_%26_Armament_arrangement.svg


Amúgy az orosz nem irányított rakétákhoz visszatérve:
1999-es a cucc. (Úgy 10 évvel előzte meg az APKWS-t)
Azt nem tudom, hogy 2020-ban rendszerben van-e. (szerintem nincs)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Szerintem a FAB-al sem kell 3 km alatt repülni, hogy random mezőkre dobáld le ahol ellenség van....
Járművek ellen az oroszok nem bombáznak általában. Vagy kazettás töltet megy, vagy Sturm/Ataka/Vikhr irányított rakéta.
Az meg helikopter vagy Szu-25.
A Szu-34 alapvetően nem konvojok szétlövésére való, ahogyan az F-111 sem arra készült annak idején.
Su-34_Hardpoint_%26_Armament_arrangement.svg


Amúgy az orosz nem irányított rakétákhoz visszatérve:
1999-es a cucc. (Úgy 10 évvel előzte meg az APKWS-t)
Azt nem tudom, hogy 2020-ban rendszerben van-e. (szerintem nincs)
Nem nagyon érted. Egy darab F-16 8db SDB-vel megsemmisít egy hk századot (a kétharmados veszteség a megsemmisített kategória) tök egyedül. Ezt egy buta bombával agyig pakolt (34db 100kg-bomba az ábrád szerint) SZU-34 nem csinálja utána. 100kg-s repeszbombával harckocsit csak közvetlen találattal vagy nagyon közeli mellével tudsz megsemmisiteni ( ha 10 meterrel mellé megy, akkor a harckocsi lehet, hogy még a harcképességét is megőrzi részlegesen).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Nem nagyon érted. Egy darab F-16 8db SDB-vel megsemmisít egy hk századot (a kétharmados veszteség a megsemmisített kategória) tök egyedül. Ezt egy buta bombával agyig pakolt (34db 100kg-bomba az ábrád szerint) SZU-34 nem csinálja utána. 100kg-s repeszbombával harckocsit csak közvetlen találattal vagy nagyon közeli mellével tudsz megsemmisiteni ( ha 10 meterrel mellé megy, akkor a harckocsi lehet, hogy még a harcképességét is megőrzi részlegesen).

Te sem érted. Nem a Su-34 feladata a harckocsik basztatása. Arra más platform való!
Ezt 1 db Szu-25 intézi amely 16 db Ataka/Vikhr rakétát visz és kicsapja a harckocsi század minden harkocsiját közvetlen találattal.
A Szu-34-es a feladata , hogy KMGU konténerrel konténerenként 96 db harckocsi elleni aknával elaknásítsa a csapásirányokat, például.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Te sem érted. Nem a Su-34 feladata a harckocsik basztatása. Arra más platform való!
Ezt 1 db Szu-25 intézi amely 16 db Ataka/Vikhr rakétát visz és kicsapja a harckocsi század minden harkocsiját közvetlen találattal.
A Szu-34-es a feladata , hogy KMGU konténerrel konténerenként 96 db harckocsi elleni aknával elaknásítsa a csapásirányokat, például.
Egy példa voltva harckocsi a kapacitásbeli különbségre, bármi mást írhattam volna, akár mélységi csapásmerő feladatot is.

Gondolom azt latod te is, hogy az aknásitásnal mennyivel hatékonyabb a megsemmisites, hisz az aknamezőt fel lehet szedni vagy ki lehet kerülni.
 
M

molnibalage

Guest
1 négyzetkilóméteren?
Mekkora ezeknek a repeszsugara? :rolleyes:
(Ha jól tudom elég kevés robbanóanyag van benne, 16-64 kg között olvastam)
Úgy 100-ból 5-6 embert megölne? XD
Mennyibe is kerül a 4 db SDB amiket random ledobsz egy mezőre?
Te most tényleg azt képzeled, hogy a NIR beterít és ölt 1 km-en? Az már atomfegyver kategória...
Egy 100x100 m-es terüeltet nem fed le több blokk telje rakéta mennyisége sem az 57 mm-es kategóriában.
Jah, hogy jenki kazettás töltetű cirkáló rakéta!
Hülye oroszok! Azok is ilyeneket használnak! Mert primitívek és nincs PGM-jük.... (Irónia off)
Vagy ezek szerint mégis az a jó megoldás amit a ruszkik csinálnak? :rolleyes:
Ennek nincs jelentéstartalma számomra, nem mondtál itt semmit.

Hajszál pontosan ezt csináltad az előbb! :D
Fikázod a ruszkikat a NIR, buta bomba, meg a kazettás töltetek miatt.
Nem a kazettás töltet miatt, de jó szokás szerit lassan dudis vagy, nem értesz meg semmit.
A mezei buta bomba használata, hogy a becsapódás középpontja sem tervezett és akörül majd a CBU öl valamit.
Alacsonyan meg mindenbe belerepülsz, AAA, MANPAD, IR SHORAD, RADSHORAR.

A JSOW meg ezek távolságán kívül meg, a kazettás töltet célzási hibája kvázo 0.

Igen "tényleg ugyanazok".
Facepalm...

Eléd raktam egy hétköznapi valós példát. (1 négyzetkilométeren 100 katona szétszórva a fűben)
Ott kurvára semmit nem, ér a NIR.
Erre közölted, hogy precíziós bombával random bombázgatnál a mezőn (pont mint a filléres buta bombával) vagy kazettás tölteteket vetnél be.
Remélem érzed mi a probléma!
Nem random, de ezt sem érted meg...
4 UB blokból (B8V20) blokkonként 20 rakéta (80 rakéta...) mekkora területett szór meg?
És 4 db SDB?
Én előbbire fogadnék terület tűznél, mindezt 100 szor olcsóbban....
Ha nem tudod, akkor miért állítasz bakker dolgokat...???????
Igen, az SDB drágább mint a FAB. Viszont ha 10 bombázásonként elvesztesz egy Szu-34 -est, az még drágább.
Tűpontos.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Gondolom azt latod te is, hogy az aknásitásnal mennyivel hatékonyabb a megsemmisites, hisz az aknamezőt fel lehet szedni vagy ki lehet kerülni.
Nagyvonalúan nem érted, hogy a harckocsik elleni harcra nem a Szu-34-es való....hanem a Szu-25.
Az meg pont ugyan olyan hatékony, mint az F-16+SDB.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Nagyvonalúan nem érted, hogy a harckocsik elleni harcra nem a Szu-34-es való....hanem a Szu-25.
Az meg pont ugyan olyan hatékony, mint az F-16+SDB.
Értsd már meg, hogy csak példa volt. Egy F-16 8db SDB-vel egy reptéren is nagyobb kert okoz mint egy SZU-34 34db buta 100kg-s bombaval, úgy, hogy a reptér közelebe se kell repülnie, mert 40-50km-ről oldja a bombakat. Ezzel szemben a SZU-34-nek meg még a MANPADS veszélyes zónába is be kell repülni, ha alacsonyan van a felhőalap...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 536
113
1 négyzetkilóméteren?
Mekkora ezeknek a repeszsugara? :rolleyes:
(Ha jól tudom elég kevés robbanóanyag van benne, 16-64 kg között olvastam)
Úgy 100-ból 5-6 embert megölne? XD
Mennyibe is kerül a 4 db SDB amiket random ledobsz egy mezőre?


Jah, hogy jenki kazettás töltetű cirkáló rakéta!
Hülye oroszok! Azok is ilyeneket használnak! Mert primitívek és nincs PGM-jük.... (Irónia off)
Vagy ezek szerint mégis az a jó megoldás amit a ruszkik csinálnak? :rolleyes:



Hajszál pontosan ezt csináltad az előbb! :D
Fikázod a ruszkikat a NIR, buta bomba, meg a kazettás töltetek miatt.
Eléd raktam egy hétköznapi valós példát. (1 négyzetkilométeren 100 katona szétszórva a fűben)
Erre közölted, hogy precíziós bombával random bombázgatnál a mezőn (pont mint a filléres buta bombával) vagy kazettás tölteteket vetnél be.
Remélem érzed mi a probléma!


4 UB blokból (B8V20) blokkonként 20 rakéta (80 rakéta...) mekkora területett szór meg?
És 4 db SDB?
Én előbbire fogadnék terület tűznél, mindezt 100 szor olcsóbban....


Szóval van DIRCM mégis csórók? :D
USA védelem = nem repülünk alacsonyan...
Azért kíváncsi vagyok, hogy komoly ellenfél ellen, összetett terepnél így milyen tűztámogatást lehetne adni.
Kb. semmilyet. Maximum random dobálnák a mezőre a drága SDB-t, mert ők nem csórók.
Ők megtehetik azt is, hogy buta bombáznak az okos bombával :cool:
Ami azt illeti,van kazettás siklóbomba ami pont erre való.Meg közelsége gyújtó,hogy a levegőben robbanjon.Plusz növelt repeszhatasu Mk81 bomba is.SDB egy kitt,az alap az Mk81 bomba.
Különben NIRhez is van közelsége gyujtos repeszfej-legalabbis az amcsik nak van.
Másrészt a muszkanak hagyanyosan a tüzérség a fő csapásmérő eszköze.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Filter

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Te most tényleg azt képzeled, hogy a NIR beterít és ölt 1 km-en?

Nem, én azt képzelem, hogy 80 db NIR nagyobb területett fog le, mint 4 db kisméretű bomba....

A JSOW meg ezek távolságán kívül meg, a kazettás töltet célzási hibája kvázo 0.

Még mindig nem sikerült észre venni az orosz kazettás CM-eket BM-eket? o_O
Imádom , hogy az amcsi cirkáló rakétát nem az orosz cirkáló rakétához méred, hanem a NIR-hez....
Igen "tényleg ugyanazok".
Facepalm...
Lásd. fentebb, ezt érzem én is!

Ott kurvára semmit nem, ér a NIR.
Mondjuk pont erre lett kitalálva mind SZU mind USA oldalon...
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Értsd már meg, hogy csak példa volt. Egy F-16 8db SDB-vel egy reptéren is nagyobb kert okoz mint egy SZU-34 34db buta 100kg-s bombaval, úgy, hogy a reptér közelebe se kell repülnie, mert 40-50km-ről oldja a bombakat.

Ezzel szemben az oroszok BM-et és CM-et lőttek a repterekre.
Te nem fogsz semmilyen repterek lebombázni SBD-vel... maximum Magyarországon.
Egy normális reptérnek van légvédelme, ha te megközelítesz egy repteret így F-16+SDB-vel akkor leszed az S-300/BUK/Patriot.

Ha meg tudni akarod milyen precíziós csapásmérő fegyverei vannak egy Szu-34-nek lapozz vissza. Van vagy 10 fajta....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Nem,mert az Általa egy stand ön fegyver,a célravezető Su25/Ka52 közben egy szép nagy célpont a csapatlegvedelemnek..

Mióta lát az F-16-os 40-50 km-ről harckocsikat? Vagy az F-16 nem célpont a légvédelemnek ha nagy magasságban repül? :rolleyes:
Sok esélye lenne az S-300/BUK/Patriot ellen....
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Ezzel szemben az oroszok BM-et és CM-et lőttek a repterekre.
Te nem fogsz semmilyen repterek lebombázni SBD-vel... maximum Magyarországon.
Egy normális reptérnek van légvédelme, ha te megközelítesz egy repteret így F-16+SDB-vel akkor leszed az S-300/BUK/Patriot.

Ha meg tudni akarod milyen precíziós csapásmérő fegyverei vannak egy Szu-34-nek lapozz vissza. Van vagy 10 fajta....
Ja értem, elfogytak a tarthatatlan repülős érvek, erre jössz a totál ide nem illő BM es CM salvókkal. Nem akarlak elkeseríteni, de nyugaton is vannak ilyen fegyverek, nem is kevéssel nagyobb mennyiségben mint az oroszoknak.

Az F-16-hoz meg van vagy 100 fajta prec csapásmérő eszköz...

Az a baj, hogy azt a butságot próbálod védeni, hogy az orosz légierő potenciálj összemerhető a nyugatival.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Az a baj, hogy azt a butságot probálod vedeni, hogy az orosz legierő potenciálj összemerhető a nyugatival.

Neharagudjál már, de ezt ki a f@szom állította? o_O
Idézd már be légyszíves ;)

Egyelőre nem én állítok olyanokat, hogy az SDB-vel 40 km-ről lebombázod az ellenséges konvojt.... Igaz még egyikőtök se adta itt elő, hogy pl. 40 km-ről, hogy deríted föl, hogy különbözteted meg a T-64BV ukri tankot az orosz T-80BV-től...

Meg, hogy miért támadnának repülőkkel az oroszok komoly légvédelemmel védett reptereket, miközben van egy csomó BM/CM pont erre a feladatra.
Érdekes módon a nyugat is ezt csinálja, ezért vannak ott is CM szalvók....

Vagy, hogy miért jó CAS (közvetlen tűztámogatás) címszó alatt mezőket bombázni méreg drága kis méretű, pár 10 kg-os rabbanó anyagú bombákkal, ahelyet, hogy megszórnád a mezőtt 80 db NIR-el....
Meg, hogy adsz CAS-t 40 km-ről...