OFP / ARMA I-II-III / VBS I-II (Bohemia Interactive)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Egy kis összefoglaló topic a Bohemia mesterművéről.

Egy gyors kérdés, van-e itt valaki, akinek megvan és játsza is a játékot?
 

samsal911

New Member
2012. április 6.
6
0
1
Üdv!

Bár csak passzív tag vagyok, a válaszom határozott bólintás. Minden csütörtökön hentelünk a BASC nevű saját modunkkal. Ha valakinek kedve támad egy kis PvP adok-kapokhoz, szívesen látjuk. Meglehetősen nagy az eltérés a bolti játékhoz képest, de elég hosszú ideje (lassan 10 éve. :-D) balanszírozzuk és szerintem élvezetesebb lett tőle a gamma. Itt csekkolható: https://www.facebook.com/bascmod

Általában 10-20 fő közötti létszámmal megy a Killin Thursday. Gyülekező alatt DM, aztán kis csoportos foglalkozás keretében városi harc (CTF vagy sector control), majd kellő létszámú kispajtás belépése után tankos szektorfoglalás.

A játék voice over netje ki van kapcsolva, ezért TS3 használata erősen javallott.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Üdv!

Melyik a hat közül? Mondjuk nem hiszem, hogy a VBS bárkinek meglenne...

Sajna az én gépem csak az Arma 1-t ill. Arma 2 OA-t viszi használhatóan. A másodikat is csak azért mert alig van benne ojjektum.

De nosztalgiából az OFP 1984 kampányt végigjátszottam fél éve, még mindig bejön.

 
 

Vitya

Member
2010. április 22.
89
0
6
én csak a személyes hentekre járok el... (üdv samsal ;-) ), nem van idő még heti egy este sem belépni, és tolni. De a gamma azért rendben van, az tuti.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Én régebben az ARMA 2 CO-t toltam multiban ( sima ARMA II + OA ) .

Amúgy az ARMA I-hez készült egy OFP mod, amely annak a történetét és kampányát rakja át az ARMA 1 motorjára, s készülget egy hasonló mod az AMRA II-höz is.

A VBS-1-et mintha meglehetett volna venni régebben...

Mostanság abban az állapotban vagyok, hogy embereket keresek egy kis multihoz, s mivel most már van fórum, amit úgyis "kötelező" használni, így eszembe jutott, hogy a HTKA-s srácokból kéne összeállítani egy "csapatot" amolyan hétvégi coopra szervezni.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
sulyid:

Az ötlet tetszik, csak sajnos nekem "szabályosan" csak az OFP Gold van meg, az Arma 1-ért nem lennék hajlandó pénzt adni (ez róla a véleményem), az Arma 2 meg nálam sajnos nem játszik. Tehát hacsak nem OFP-vel gondolod én kiestem.

Egyébként ez az Arma 1 motoros OFP érdekelne, ezt hol tudnám megtalálni?
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
sulyid:

Köszönöm!

Már csak azt kellene kitalálnom, hogyan updatelem a szabálytalan 1.05-ös verziómat  1.14-re... Esetleg van ötleted?

Azért túlságosan nem fontos ez a dolog!
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Háát NOCD-t azt itt megtalálod hozzá ( http://www.gamecopyworld.com/games/pc_arma.shtml ), tehát már csak lekell szedni a patchet ( http://www.playdome.hu/letoltes/34458/arma_armed_assault_pc ), aztán felrakni a modot és játszani! :)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Nekem ez jött ki:

1. újra kell telepítenem a programot, hogy legyen eredeti arma.exe

2.telepítem 1.05 patchet

3.letöltöm, telepítem 1.08 patchet

4.letöltöm, telepítem 1.14 patchet

5.letöltöm, telepítem Cold War Rearmed-et

Elleszek vele :)
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Én amikor utoljára feltettem az ARMA I-et, azt csak a mod miatt csináltam, szóval nem volt túl sok felesleges lépés nekem sem, ugyanúgy csináltam, mint te! :)

Egyébként néhol egészen nehézre sikeredett a mod, de élvezhető.
 

samsal911

New Member
2012. április 6.
6
0
1
A játék ARMA 2 CO + kiegek + kb 1,5 GB mod pack.

A szükséges dolgok fellelhetőek a közösség webes elérhetőségein. A leírás alapján érdemes telepíteni és akkor kisebb a szívás. Most nem túl baráti a játék ára, de időnként piszok nagy leértékeléssel hozzáférhető a steamen.

VBS megvan, de szinte használhatatlan a soksoksok kiegészítő nélkül. Átlag halandónak kb. esélytelen megvenni. A VBS2-nek 1000 dollárokban mérhető az ára kliensenként. Itt lehet csemegézni:

http://products.bisimulations.com/

 

(Sza Vitya! Nyárra jó lenne izzítani egy komolyabb LANos hentet. Csak, hogy tartsuk a szokást. :) )
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Iráni hadsereg (relatív jó minőségű mod és jó nagy, gyak mindent tartalmaz!)

http://www.armaholic.com/page.php?id=10370

Japán Önvédelmi Erők (szintúgy jó minőségű mod!)

http://www.armaholic.com/page.php?id=14301
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ugyan tört verzióval játszom, de ezen még nagyon sok dolgot kellene javítani, nem csak bővíteni.
Aztán majd idővel Steamen megveszem. Vagy nem, ha ilyen botladozós marad.

A 2-vel érdemes foglalkozni? Mennyire realisztikus? Nem feltétlenül a grafika, hanem általánosan és katonailag.