1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

OICW-fegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - GrGLy által indítva @ 2014. április 11..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Stay tuned...

2. Sharky

Sharky New Member

Tulajdonképpen eljutottak oda, hogy van egy gépkarabély meg egy gyenge gránátvető. Ez mennyivel jobb, mint egy M4-M203 kombó?

3. dudi

dudi Well-Known Member

Tűzcsoport nem tűzcsapat :) és a rajokat eddig is két tűzcsoportra bontották.

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ok, remélem kijavítják. Nekem nincsenek olyan emlékeim, hogy minket valaha tűzcsoportokra bontottak volna, de szerintem az én emlékeim annyira nem relevánsak. Ennek utána is olvastam és valami olyasmit találtam, hogy a sorozott hadseregekben nem annyira jellemző, a sorállomány gyengébb szakmai volta miatt. Inkább a hivatásosoknál van értelme.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Marad a kínaiaknál géppuska/könnyű géppuska a rajokban vagy ezzel kiváltják őket(ami szerintem nem lehetséges)?

Azt nem tudom,hogy sorozott haderőkben mi a helyzet a ezen a téren.

6. magic

magic New Member

Érdekes elgondolás.
    Az hatalmas lenne ha valaki készítene egy két kaliberes gépkarabélyt.
    Úgy értem az alsó cső egy sztenderd 5.56x45mm NATO.
    Az alsó pedig valami speciális 8 vagy 10 milis nagy rombolóerejű lőszer.
    Egy speciális tárban lehetne 20 hagyományos és 5-10 nagy erejű lőszer.
    A mechanika persze bonyolultabb lenne de azért közel sem tűnik megvalósíthatatlannak.
    Lehet jóval hasznosabb lenne mint ezek a minigránát vetős karabélyok.

7. Mackensen

Semmi ilyesmit nem olvastam. Szerintem semmit nem akarnak vele kiváltani, se golyószórót, se mesterlövészpuskát se semmi egyebet.

8. dudi

dudi Well-Known Member

A hírben az áll,hogy ez fogja képezni a rajok tűzerejének alapját amit most a géppuska/könnyű géppuska tesz.

9. Sharky

Sharky New Member

Ha fognak egy hagyományos és meglévő gépkarabélyt, alá raknak egy hagyományos 40mm-es UBGL-t, az mennyivel tud kevesebbet mint ez?

10. Mackensen

Igen, de akkor se hinném, hogy kiváltanák velük a golyószórókat. Magyarán megmaradnak azok is a lövészrajokban.

11. Mackensen

Túl sok értelme nincs, de beteszem. Az egész 3 akárhány percben csak pár pillanatig tűnik fel.
    http://youtu.be/Ik_ewv9EPsY

12. Mackensen

Ez meg az amerikai XM29
    http://youtu.be/qDbPaVUb9IY

13. Mackensen

Sharky, 40 mm vs 20 mm
    A 40 mm torkolati sebessége 76 m/s, a 20 mm gránáté 200 m/s fölött. Az előbbivel kb 100-150 méterre lehet pontosan lőni és a maximális lőtávja 400 méter. A 20 milliméteres pontcélok ellen 400 méterig hatásos, területcélok ellen kb 800. Emellett laposabb a röppályálya és pontosabb stb.

14. Sharky

Sharky New Member

Mackensen: Nem lett volna egyszerűbb egy UBGL-t fejleszteni ebben a kaliberben?

15. dudi

dudi Well-Known Member

Miért nem lehet azt írni,hogy csőalatti gránátvető?Ráadásul ezeknek az eszközöknek nem kaliberben hanem milliméterben adják meg a méretét még odaát is.

16. Mackensen

Nézd meg milyen hosszó a cső. Ha a gépkarabély csöve alá szereled nagyon hosszú lenne. Így kompaktabb az egész. Viszont az amerikai tengerészgyalogság köszöni szépen és marad az M203 gránátvetőnél, csak modernizálják az egészet, hogy "okos" gránátokat is lehessen velük kilőni.

17. Mackensen

18. Mackensen

http://youtu.be/sjqu4hBFWFA

19. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Napokban neztem a videojat a BILL 2 ATGW nek amiben a harciresz egy alig 40 mm atmeroju darab volt.

Ennek a 40 mm es harciresznek viszont 500+mm volt a panceltoro kepessege !!!

Csak hangosan gondolkodom hogy miert nem lehet egy ilyen harcireszt akar a jelenlegi granatvetokbol kiloni ?

20. Mackensen

http://en.wikipedia.org/wiki/BILL_2_Anti-tank_guided_weapon

<i>The 40mm frontal "precursor" warhead destroys any reactive armour protecting the target and leaves the 110mm rear warhead to penetrate the armour. Total penetration capabilities are classified, but are known to be at least 550mm in rolled homogeneous armor.</i>

Tehát az csak a reaktív téglát hatástalanítja, a fő harci rész átmérője 110 mm

Ezen oldal megosztása