1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oliver Hazard Perry-osztály

Diskurzus a(z) 'Fregattok' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem mostanában telített a fregatt piat angol kivont fregattokból.

2. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha esetleg netán úgy alakul, hogy fregatt lesz az LCS folytatása, rádásul licence, vagy közös móka formájában, akkor szerintem legesélyesebb, amit Kuruc is felvetett: összeborulnak az angolokkal a Type 26 vonalán.

Esetleg #1: a kisebb hajókkal már jelen lévő holland Damen jöhet még számításba, van nem csak papíron létező fregattjuk.

Esetleg #2: a FREMM-ben benne lévő Fincantieri is szóba jöhet, lévén nekik még amerikai hajógyáruk is van a Freedom-osztályú LCS-eket építő Marinette Marine formájában. Más kérdés, hogy a FREMM kapcsán ott a francia szál is.

3. Tcat

Ha jól tudom perpill van vagy 9 Perry félretéve, hátha kell valakinek.

Ez igaz, bár szerintem a csendes-óceáni régió csóróbb tengerészeteinek példul nagyobb eséllyel lehet elpasszolni 1-2 OHP-t. Mondjuk a filippínóknak - ha esetleg mégsem tartják majd magukat azon ~1 éves nyilatkozatukhoz, hogy már csak új hajó érdekli őket.

4. dalost

dalost Member

A FREMM szerintem is kiváló alap lenne egy ami fregatt számára. A fentebb említett dolgokon kívül pedig már nem csak kibertérben úszkál, mint pl. a GCS

5. blogen

blogen Well-Known Member

Az OHP-et rendszerint sikerül eladni. Törökország (2db), Thaiföld (2db), Tajvan (4db) és Mexikó (2db) áll sorban jelenleg értük.

6. blogen

blogen Well-Known Member

http://beta.congress.gov/bill/112th-congress/house-bill/6649/text

7. Python

Python Well-Known Member

Aerial video of the sinking exercise (SINKEX) of the decommissioned USS Thach (FFG 43) during Rim of the Pacific 2016. The decommissioned ship is fired at with missiles and torpedoes until they sink.
    The Oliver Hazard Perry-class guided-missile frigate USS Thach was decommissioned after more than 29 years of naval service in year 2013.
    SINKEX is live fire training exercises conducted by the U.S. Navy to practice gunnery, torpedo accuracy, and missile drills on decommissioned Naval Warships. It gives the U.S. Navy the opportunity to practice on live targets, using real ammunition, and observing the results.
    https://www.youtube.com/watch?v=qzn5L-82GdE

8. Python

Python Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?v=xn_lWeRRocM

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

10. Tcat

11. molnibalage

12. dudi

dudi Well-Known Member

Nekem ezek a linkek sosem működnek rendesen.Látom,hogy konkrétan mire kébe mutatnia de mindig csak az sg főoldalát tölti be.

sirdavegd, Pocok75 and svajcibeka like this.
  13. molnibalage

Pedig nem kell beregelve lenni hozzá, hogy lásd.

Idézem.

CIFU

Én.
    CIFU
    Én.
    CIFU.

fishbed, sirdavegd, Tcat and 3 others like this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

15. dudi

dudi Well-Known Member

Egyébként a nyakamat mertem rá tenni,hogy ez lesz a vége bár én azt hittem megy a kukába ezzel párhuzamosan az LCS.

Amúgy a kívánságod már teljnevük, besoroztak egy halom yachtot LCS osztály a leánykori nevük.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Nem akarok senkit bántani de ilyen dilettáns vezetés mellett minden elköltött cent pénzkidobás akár csak egy közép-európai banánköztársaságban.

fishbed likes this.
  17. emel

emel Well-Known Member

Akkor szót se szóljunk, a mi főnökeink is onnan veszik a példát?!! :p

18. wankel

wankel Well-Known Member

fishbed, fip7 and hunter85 like this.
  19. hunter85

hunter85 Well-Known Member

20. misinator

misinator Well-Known Member

Ezen oldal megosztása