Olvasói aranyköpések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 558
113
Jó lenne már elfelejteni ezt a támadó félnek háromszoros túleröben kell lennie baromságot.Ha még nem vettétek volna észre 1945 óta megszüntek a frontális rohamok a fegyveres konfliktusokban.Nem tudom meddig fogják még ezt szajkózni a magukat szakértönek kinevezett minden pályaalkalmassági vizsgán alulteljesitö megmondóemberek,de már régen vicckategória az egész.A másik pedig,amikor megakad a lemez a május 9. dátumnál.Ezt már nem is minösitem.

Ezt meg kell őrizni. Ki ne töröljétek!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Ezt meg kell őrizni. Ki ne töröljétek!
Hát az igazság az,hogy valóban nem szentirás ez a 3x mennyiségi fölény.Ami azt illeti,soha nem is volt az.A minőségi fölényben lévő kisebb haderők mindig is meg tudták verni az akár többszörös mennyiségi fölényben lévő haderőket is.És ez nem csak technológiai fölény esetén fordult elő,azonos technológiai szinten lévő mennyiségi fölényben lévő seregeket is vert már szét kisebb,de jobban képzett,jobban vezetett,morális fölényben lévő,akár igenjelentős létszámhátrányban lévő sereg.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 850
113
Hát az igazság az,hogy valóban nem szentirás ez a 3x mennyiségi fölény.Ami azt illeti,soha nem is volt az.A minőségi fölényben lévő kisebb haderők mindig is meg tudták verni az akár többszörös mennyiségi fölényben lévő haderőket is.És ez nem csak technológiai fölény esetén fordult elő,azonos technológiai szinten lévő mennyiségi fölényben lévő seregeket is vert már szét kisebb,de jobban képzett,jobban vezetett,morális fölényben lévő,akár igenjelentős létszámhátrányban lévő sereg.




Eger.
Nándorfehérvár.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 558
113
Hát az igazság az,hogy valóban nem szentirás ez a 3x mennyiségi fölény.Ami azt illeti,soha nem is volt az.A minőségi fölényben lévő kisebb haderők mindig is meg tudták verni az akár többszörös mennyiségi fölényben lévő haderőket is.És ez nem csak technológiai fölény esetén fordult elő,azonos technológiai szinten lévő mennyiségi fölényben lévő seregeket is vert már szét kisebb,de jobban képzett,jobban vezetett,morális fölényben lévő,akár igenjelentős létszámhátrányban lévő sereg.

Lásd 300.
A kivétel erősíti a szabályt.
Legalább 3x erőfölényben támadunk, mert ha nem akkor túl nagy kockázat mellett túl nagy veszteségekkel érhetünk csak el eredményt. Lásd oroszok mostani kudarcai.
A mennyiségi és minőségi összetevőket pedig (különösen a nem mérhető összetevők miatt) nem tudod egyszerre bevinni a képletbe.
A parancsnokok ezekkel intuitív módon számolhatnak, de a számszerű, minőségi mutatókkal korrigált erő viszony számvetés mindenhol a világon a művelet tervezés ALAPJA.

Ezt különösen az orosz hadtudomány művelte jól az elmúlt évszázadban!
Sokkal jobban kidolgozták az elméleti-tudomanyos alapjait, mint nyugaton!

Az, hogy saját hadtudományi sikereik ellenére, ostoba módon használják erejük, az az ő bajuk. Egyébként ez az elsődleges oka vereségeiknek.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Lásd 300.
A kivétel erősíti a szabályt.
Legalább 3x erőfölényben támadunk, mert ha nem akkor túl nagy kockázat mellett túl nagy veszteségekkel érhetünk csak el eredményt. Lásd oroszok mostani kudarcai.
A mennyiségi és minőségi összetevőket pedig (különösen a nem mérhető összetevők miatt) nem tudod egyszerre bevinni a képletbe.
A parancsnokok ezekkel intuitív módon számolhatnak, de a számszerű, minőségi mutatókkal korrigált erő viszony számvetés mindenhol a világon a művelet tervezés ALAPJA.

Ezt különösen az orosz hadtudomány művelte jól az elmúlt évszázadban!
Sokkal jobban kidolgozták az elméleti-tudomanyos alapjait, mint nyugaton!

Az, hogy saját hadtudományi sikereik ellenére, ostoba módon használják erejük, az az ő bajuk. Egyébként ez az elsődleges oka vereségeiknek.
Valójában mindig is számitásba vették a minőségi különbséget,"már a régi rómaiak' is.Nálunk a Jagellok idejéből maradt fent irás,hogy különböző török csapatokkal szemben milyen harcértéket képviselt a magyar végvidéki csapatok (vagyis megkülönböztették az oszmán csapatok harcértékét,és viszonyitották a saját csapatokéhoz)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 850
113
Lásd 300.
A kivétel erősíti a szabályt.
Legalább 3x erőfölényben támadunk, mert ha nem akkor túl nagy kockázat mellett túl nagy veszteségekkel érhetünk csak el eredményt. Lásd oroszok mostani kudarcai.
A mennyiségi és minőségi összetevőket pedig (különösen a nem mérhető összetevők miatt) nem tudod egyszerre bevinni a képletbe.
A parancsnokok ezekkel intuitív módon számolhatnak, de a számszerű, minőségi mutatókkal korrigált erő viszony számvetés mindenhol a világon a művelet tervezés ALAPJA.

Ezt különösen az orosz hadtudomány művelte jól az elmúlt évszázadban!
Sokkal jobban kidolgozták az elméleti-tudomanyos alapjait, mint nyugaton!

Az, hogy saját hadtudományi sikereik ellenére, ostoba módon használják erejük, az az ő bajuk. Egyébként ez az elsődleges oka vereségeiknek.



Hányból,hány vesztes háborújuk is volt,mondjuk Napóleon óta?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Még mindíg nem jöttetek rá, hogy ezért vagytok körberöhögve minden komolyabb fórumon, nem azért mert máshogyan gondoljátok. ;)
Akinél ignoreon lenne:
Még mindíg nem jöttetek rá, hogy ezért vagytok körberöhögve minden komolyabb fórumon, nem azért mert máshogyan gondoljátok.
“körberöhögve minden komolyabb fórumon”

8fa.jpg


(Felmerül a kérdés, hogy mennyire lehet komoly az a fórum, ahol más fórumokat röhögnek körbe)
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Pont annyira komolyak, mint ahonnan ezt idézted. ;)
És már megint túl sokat foglalkoztok velem ahhoz képest hogy nem érdekel amit írok.

Csak szólok annak, akinél nem lennék "ignoreon", hogy ne habozzon...XD

Azt még megjegyezném azért, hogy nálam meg senki nincs tiltólistán, ugyanis mindenki véleményét tudomásul veszem tetszik vagy nem, és nem elbújkálok előle.

Bár amott a zárt alusapkán tudom hogy pont ez a bevett "eljárás".
Szigorúan a "pártatlanság" jegyében.

Megy a terelés, meg a rinya megint.

A kérdésemre meg megint nem válaszoltok, de a személyeskedés, meg a privát levelezés már megint beindult... ;)

Majd ha egyszer elkezdem azt olvasni amott "helyzetelemzésekként" hogy "ez és ez a helyzet, illetve ez és ez egyik és másik oldal véleménye de én a következőket gondolom"...
És nem pl. tizenéves extiktokker kisp#csák öt perc alatt dátumos műholdképekkel ízekre szedhető a 80IQ-s pórnépnek szánt agitpropok jönnek elő szánalmas önigazolási kísérletekként megfellebbezhetetlen igazságként hirdetve, stb stb...
Hogy megy a "mocskoshanyatlónyugat"-ozás olyan (egyébként teljesen jogos) dolgokat a szemére vetve, amit a másik oldal is napi szinten elkövet, ha majd tököt növesztetek és megvalljátok hogy mi az az ideológia amiben hisztek, és megismeritek a relativizálás fogalmát, és elfelejtitek érvként használni, mert az nagyon szánalmas, na majd akkor magatokra hagylak benneteket a véleményetekkel, amit egyébként mindíg is tiszteletben tartottam, és tartok. ;)

Amikor majd szigorúan egyszerű emberként kezdünk el beszélgetni akiknek véleménye van, ( mert ne haragudj van annyi rutinom hogy tudom hogy az anonim neten mindenki azt ír magáról amit akar, van amott minden az "exkatonától a vörösdiplomásig" de én az olvasottak alapján meg azt gondolom hogy szimplán hétköznapi emberek járnak csak oda minden "bennfenntesség" nélkül, magamat is természetesen beleértve... ) és nem a "tévedhetetetlen valós/elhalgatott igazság" bajnoka.

Mert ennek, meg a normáiis hangnemű vitának az egyik fő alapvetése az, ha felteszitek magatoknak a kérdést, amire itt ti sosem válaszoltok hogy : Mi van ha tévedtek ?
Hogy esetleg nem úgy vannak/történtek a dolgok ahogyan gondoljátok...

Amíg nektek az RT, meg az "oroszokazigazságoldalán" nevetséges szutykai ( és ezzel nem azt mondom hogy a másik oldal mediáin folyó f#st kellene komolyan venni )
ott "alapvetések", és nem kaptok hisztirohamot amikor valaki röhög rajta mert az a gyökkettő színvonal, és ezt el is ismeritek, nem ilyen alpári dolgokkal akarjátok igazatok alátámasztani, tehát a propaganda mindkét oldalról kellő távolságtartással lesz kezelve, és az ilyen "győzni fogunk" ( pl. papajoe ) féle "egydimenziósok" felőletek is azt kapják amit az ilyesmi beszólasok egy komoly vitában érdemelnek, - akkor is ha éppen azt mondja ami neked tetszik - na majd akkor...;)
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Akinél ignoreon lenne:

“körberöhögve minden komolyabb fórumon”

8fa.jpg


(Felmerül a kérdés, hogy mennyire lehet komoly az a fórum, ahol más fórumokat röhögnek körbe)
Egyébként csak úgy bónuszkérdésnek :
Miből gondolod te azt, hogy az "Ukrajnai fegyveres konflikus" fórum az komoly ?

Viccen kívül, kíváncsi lennék rá. :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Pont annyira komolyak, mint ahonnan ezt idézted. ;)
És már megint túl sokat foglalkoztok velem ahhoz képest hogy nem érdekel amit írok.

Csak szólok annak, akinél nem lennék "ignoreon", hogy ne habozzon...XD

Azt még megjegyezném azért, hogy nálam meg senki nincs tiltólistán, ugyanis mindenki véleményét tudomásul veszem tetszik vagy nem, és nem elbújkálok előle.

Bár amott a zárt alusapkán tudom hogy pont ez a bevett "eljárás".
Szigorúan a "pártatlanság" jegyében.

Megy a terelés, meg a rinya megint.

A kérdésemre meg megint nem válaszoltok, de a személyeskedés, meg a privát levelezés már megint beindult... ;)

Majd ha egyszer elkezdem azt olvasni amott "helyzetelemzésekként" hogy "ez és ez a helyzet, illetve ez és ez egyik és másik oldal véleménye de én a következőket gondolom"...
És nem pl. tizenéves extiktokker kisp#csák öt perc alatt dátumos műholdképekkel ízekre szedhető a 80IQ-s pórnépnek szánt agitpropok jönnek elő szánalmas önigazolási kísérletekként megfellebbezhetetlen igazságként hirdetve, stb stb...
Hogy megy a "mocskoshanyatlónyugat"-ozás olyan (egyébként teljesen jogos) dolgokat a szemére vetve, amit a másik oldal is napi szinten elkövet, ha majd tököt növesztetek és megvalljátok hogy mi az az ideológia amiben hisztek, és megismeritek a relativizálás fogalmát, és elfelejtitek érvként használni, mert az nagyon szánalmas, na majd akkor magatokra hagylak benneteket a véleményetekkel, amit egyébként mindíg is tiszteletben tartottam, és tartok. ;)

Amikor majd szigorúan egyszerű emberként kezdünk el beszélgetni akiknek véleménye van, ( mert ne haragudj van annyi rutinom hogy tudom hogy az anonim neten mindenki azt ír magáról amit akar, van amott minden az "exkatonától a vörösdiplomásig" de én az olvasottak alapján meg azt gondolom hogy szimplán hétköznapi emberek járnak csak oda minden "bennfenntesség" nélkül, magamat is természetesen beleértve... ) és nem a "tévedhetetetlen valós/elhalgatott igazság" bajnoka.

Mert ennek, meg a normáiis hangnemű vitának az egyik fő alapvetése az, ha felteszitek magatoknak a kérdést, amire itt ti sosem válaszoltok hogy : Mi van ha tévedtek ?
Hogy esetleg nem úgy vannak/történtek a dolgok ahogyan gondoljátok...

Amíg nektek az RT, meg az "oroszokazigazságoldalán" nevetséges szutykai ( és ezzel nem azt mondom hogy a másik oldal mediáin folyó f#st kellene komolyan venni )
ott "alapvetések", és nem kaptok hisztirohamot amikor valaki röhög rajta mert az a gyökkettő színvonal, és ezt el is ismeritek, nem ilyen alpári dolgokkal akarjátok igazatok alátámasztani, tehát a propaganda mindkét oldalról kellő távolságtartással lesz kezelve, és az ilyen "győzni fogunk" ( pl. papajoe ) féle "egydimenziósok" felőletek is azt kapják amit az ilyesmi beszólasok egy komoly vitában érdemelnek, - akkor is ha éppen azt mondja ami neked tetszik - na majd akkor...;)

Egyébként csak úgy bónuszkérdésnek :
Miből gondolod te azt, hogy az "Ukrajnai fegyveres konflikus" fórum az komoly ?

Viccen kívül, kíváncsi lennék rá. :)
Nem állítottam, hogy pártatlan vagyok a témában. Nem egyszer írtam már arról is, ha valamit az ukránok jól csináltak. Soha nem idéztem az “oroszokazigazság…” típusú oldalakról. Általában olyan accountokat követek, akik vagy helyi hadi tudósítók, vagy olyan elemzők, akik képesek önkritikára, illetve ha az oroszok elbasznak valamit akkor arról is hajlandóak részletesen írni. Illetve szeretem azt is egy elemzőben, ha van realitásérzéke, és nem kezd random hurráoptimistaként viselkedni. Utóbbi az ukrándrukker oldalon gyakorlatilag nem létezik.

A “komoly fórumokról”: azt hiszem, itt egy félreértés lehet, és amikor erre hivatkoztál, a HTKA-n kívüli fórumokra gondoltál. Ahogy szerintem mindenkinek ez jött le.
Én nem állítottam amúgy semmiről se, hogy komoly/talan, te álltál elő ezzel az osztályozással. Az mondjuk átüt, hogy te nagyon komolynak gondolod magad.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem állítottam, hogy pártatlan vagyok a témában. Nem egyszer írtam már arról is, ha valamit az ukránok jól csináltak. Soha nem idéztem az “oroszokazigazság…” típusú oldalakról. Általában olyan accountokat követek, akik vagy helyi hadi tudósítók, vagy olyan elemzők, akik képesek önkritikára, illetve ha az oroszok elbasznak valamit akkor arról is hajlandóak részletesen írni. Illetve szeretem azt is egy elemzőben, ha van realitásérzéke, és nem kezd random hurráoptimistaként viselkedni. Utóbbi az ukrándrukker oldalon gyakorlatilag nem létezik.

A “komoly fórumokról”: azt hiszem, itt egy félreértés lehet, és amikor erre hivatkoztál, a HTKA-n kívüli fórumokra gondoltál. Ahogy szerintem mindenkinek ez jött le.
Én nem állítottam amúgy semmiről se, hogy komoly/talan, te álltál elő ezzel az osztályozással. Az mondjuk átüt, hogy te nagyon komolynak gondolod magad.
Nem gondolod, hogy nem túl elegáns úgy replikázni valakinek, hogy tudod nem írhat vissza?
 
Status
Not open for further replies.