OMFV - Optionally Manned Fighting Vehicle (USA)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 714
29 046
113

Remélem, még nem volt. Bár nincs sok remény, hogy @Terminator -t megelőzzem.
Én a nemzetközi Lynx topikba linkeltem be az RM sajtóközleményét. De ez, amit te linkeltél egy bővebb írás, mert kicsit ír az OMFV program történetéről és a többi versenyzőről is, nem csak egy önreklám.

• Tetszik
Reactions: Madár Fokker

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 714
29 046
113
Szerintem erre a cikkre utal - nekem eros a gyanúm, hogy elhelyezett cikk (a National Interest amúgy sem egy highly sophisticated oldal):
The National Interest : Germany and America Team Up to Build a New U.S. Army Armored Vehicle.
Igen, ez az amerikai írás erősen "fizetett reklámnak" tűnik.

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
8 991
11 402
113

Szoval $300M megrendeltek 5 teljes digitális terv kidolgozását a következőktől:

1. Hanwha-Oshkosh
2. Rheinmetall-Raytheon/Textron/L3 Harris
3. BAE
4. GDLS
5. Point Blank Enterprises

Utolsó egy kis floridai cég, ők ezek szerint megütötték a szintet (a többi kis cég beadott pályázatai kiestek.)

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
12 084
37 227
113

Szoval $300M megrendeltek 5 teljes digitális terv kidolgozását a következőktől:

1. Hanwha-Oshkosh
2. Rheinmetall-Raytheon/Textron/L3 Harris
3. BAE
4. GDLS
5. Point Blank Enterprises

Utolsó egy kis floridai cég, ők ezek szerint megütötték a szintet (a többi kis cég beadott pályázatai kiestek.)
Ez sztem a hazai hadiipar szempontjából is nagyon izgalmas tender lesz. Ahogy írjak, most a tender időtervét a realitásokhoz igazították.
Ha jól értelmeztem 5 szakasz lesz:

1. 2022-23 Előzetes koncepciótervek

Itt a fenti 5 csapat egy folyamatos párbeszéd révén amerikaiakkal finomítja a követelményeket és a specifikációkat.
Az amcsik 2023 második negyedévéig értékelik ezeket a koncepcióterveket, külön kiemelték, mennyire fontos, hogy a pályázók gyakorlati példa alapján mutassák be a koncepciójuk megvalósíthatóságát. Itt sztem nagy szerepe lesz a jövőre átvett magyar Lynxeknek is. Maximum 3 pályázó megy tovább! !

2. 2023-24 Részletes tervek
3. 2025.Prototípus készítés
4. 2026. tesztelés
5. 2027. Döntés. 2030-tól teljes kapával kell gyártani.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
12 084
37 227
113
Ez sztem a hazai hadiipar szempontjából is nagyon izgalmas tender lesz. Ahogy írjak, most a tender időtervét a realitásokhoz igazították.
Ha jól értelmeztem 5 szakasz lesz:

1. 2022-23 Előzetes koncepciótervek

Itt a fenti 5 csapat egy folyamatos párbeszéd révén amerikaiakkal finomítja a követelményeket és a specifikációkat.
Az amcsik 2023 második negyedévéig értékelik ezeket a koncepcióterveket, külön kiemelték, mennyire fontos, hogy a pályázók gyakorlati példa alapján mutassák be a koncepciójuk megvalósíthatóságát. Itt sztem nagy szerepe lesz a jövőre átvett magyar Lynxeknek is. Maximum 3 pályázó megy tovább! !

2. 2023-24 Részletes tervek
3. 2025.Prototípus készítés
4. 2026. tesztelés
5. 2027. Döntés. 2030-tól teljes kapával kell gyártani.
Majdnem jól forditottam. o_O

Próbálkozzunk még egyszer :p

1. szakasz: Piackutatás (befejezve 2020-ban) /ebben Benkő jó lett volna:D/

2. szakasz: A digitális tervezési szakaszban (2021 és 2023 eleje) öt versenyzőnek kell elkészítenie a szükséges harci jármű digitális terveit. Ezután lehetőség van a jármű tervezésének továbbfejlesztésére a tervezés utáni szakaszban. A kiválasztási kritériumok a teljesítmény, a tervezés műszaki érettsége, a beszerzés és az üzemeltetés jogai és költségei.
3. szakasz: A részletes tervezési szakaszban (2023–2024) a virtuális járművek vizsgálatának eredményeként 2023 áprilisában legfeljebb három pályázót kell felkérni, hogy finomítsák terveiket, figyelembe véve a 2. fázis szimulációs eredményeit és funkcionális prototípusokat kell elkészíteni 2025 júliusáig.
4. szakasz: Három prototípus elkészítése és tesztelése az úgynevezett prototípus és teszt fázis (2025–2026) tárgya, at the end of which a competitor is planned for the series production of the OMFV.
5. szakasz: Az előszéria (2027-től), az OMFV előszéria gyártását szolgálja, amelynek járműveit a kormányzati szervek széles körű tesztelésére szánják.

• Tetszik
Reactions: bel

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 714
29 046
113
Point Blank Enterprises...

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
1 078
1 345
113

Ezek szerint ezt akarják majd következő elsődleges fegyverzetnek a tengerentúlon. Lance 2.0 toronyba mennyi skuló férne bele az 50-esből? Én úgy emlékszem, hogy még a 35-ösből is elég kevés jutott volna.