1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Open ISV] Aktív és passzív védelem

Diskurzus a(z) 'Nyílt gyalogsági támogató jármű-fejlesztési projek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. augusztus 26..

1. fradelma

fradelma New Member

egyre többet: http://portal.zmne.hu/download/bjkmk/bsz/bszemle2008/3/09_frankgyorgy.pdf

2. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. fip7

fip7 Well-Known Member

fradelma

Korund a neve.
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Korund

4. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

Neked mint mérnöknek mi a véleményed a vázlatomról?

A rajzon a szaggatott vonal azt a pontot jelöli ahonnan el kezdődik a döntött frontpáncélzat.

UI: A másik topikból a jármű rövid leírása:
    A jármű 8.5 méter hosszú, 3.3 méter széles.
    A belső méterei pedig:
    8 méter hosszú
    A motortér 1.3 méter széles a kerékdobokig, a kerékdobok fölött 3 méter széles.
    A küzdőtér: 2 méter széles, a kerékdobok fölött 3 méter széles.
    A belső magasságot 1.5 méterben határoztam meg.
    A páncél a jármű orrán döntött. Oldalai derékszögűek.

A járműben elfért a megbeszélt meghajtás, a 3 fős személyzet és a 8 fős csapat is. Az embereknek van módjuk a teljes küzdőtér bejárására.
    A tornyot a küzdőtéren kívül helyeztem el, távirányításos konfigurációban, a jármű tetején, így ez nem szerepel a rajzon. (a helyét a 3 fős személyzet fölött képzeltem el)

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

fradelma, golyóálló mellényekben is valami ilyesmit tesznek.
    http://youtu.be/nG3V94gWzXc

6. GrGLy

@fip7

Első blikkre azt mondanám, hogy kevés helyet hagytál a katonáknak. Ha jól nézem, akkor egy ülőhely szélessége olyan 80-90 cm lehet, az szerintem kevés egy felszereléssel kitömött lövésznek.

7. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

Konkrétan 60 centiméter, de mentségemre szóljon más járműben sem szélesebbek az ülések.

[​IMG][​IMG]

8. fip7

fip7 Well-Known Member

9. fip7

fip7 Well-Known Member

10. fip7

fip7 Well-Known Member

Valamiért az egyik képet nem akarja megnyitni, de szerintem látszik, itt sem nagyobbak. Amúgy magamon mértem le vonalzóval az értéket, úgy, hogy az oldalsó támlával együtt is simán elférjek. Én 180 cm vagyok és 106 kiló :D

11. GrGLy

@fip7

Méricskéltem én is egy kicsit magam, vállban nekem a 60 cm éppen hogy elég, pedig egyáltalán nem vagyok az a kigyúrt jellem. Most ha belegondolok, hogy még mennyi cucc jönne rám (mellény, lőszer, stb.), akkor én azt mondom, hogy 80 cm kell a viszonylag kényelmes üléshez.

Talán dudi meg tudja mondani, hogy mekkora helyre van szüksége egy éles helyzetre felpakolt katonának.

12. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

"Méricskéltem én is egy kicsit magam, vállban nekem a 60 cm éppen hogy elég"

Nekem simán elég, pedig nem vagyok egy vízisikló :)

"Talán dudi meg tudja mondani, hogy mekkora helyre van szüksége egy éles helyzetre felpakolt katonának."

Mondjuk az jó lenne.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Igazából fogalmam sincs:)Aki volt repnapon és ült a Rába páncélozott dobozában és ne tán emlékszik,hogy mennyi hely kell akkor kb annyi.Azért merem ajánlani mert amikor én ott bámészkodtam jött két AS-os srác felszerelésben és elfértek egymás mellett pedig az egyik inkább széles volt mint magas.

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Ez is érdekes:
    http://www.origo.hu/techbazis/20130912-ejjellato-kameratol-rejt-el-a-szuperanyag.html

15. fip7

fip7 Well-Known Member

Ez nem katonai ülés, viszont hasonló:

Elvileg az általam vázolt 60-65 centiméter elég kell, hogy legyen.

16. fip7

fip7 Well-Known Member

Itt van néhány üléselrendezés: (Patria AMW):
    http://www.thinkdefence.co.uk/2013/06/fres-uv-new-competiton-new-thinking-new-approachhopefully/

17. GrGLy

Kis javítás: ez nem a Patria AMV, hanem a PARS.

18. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

Jogos.

19. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

Gondolkodtam kicsit a páncélvédettségen.
    Alapvetően egy olcsó, de hatékony konstrukciót szerettem volna, és olyat ami már létezik és kipróbált. (Mivel nincs lehetőségem valós tesztelésre)

A konstrukció 3 részből áll.
    1.
    A jármű váza, ami egy alumínium öntvény önhordó szerkezet. (lényegében egy "kád")
    Ezzel a technológiával, a tetőlemezt kivéve, 1 darabból meg lehetne valósítani a jármű vázát/alap páncélzatát.
    Én úgy gondoltam, hogy Silumin (alumínium&szilícium ötvözet) lenne az ötvözet anyaga. Ennek oka az alacsony ár, egyszerű gyárthatóság és jó korrózió állóság.
    Vastagságot azért nem írok, mert a tervezés során ez "dinamikusan" kialakítható.

2.
    Egy belső repeszfogó bélés.
    Itt két lehetőséget látok, az első a HB80 Dynema szövet belső, amit mi alakítunk ki az igényeknek megfelelően.
    A második az, hogy megvesszük az AMAP-L (Liner) konstrukciót.

3.
    Ez egy külső cserélhető páncélréteg.
    Úgy gondoltam, hogy megvesszük az ESAPI kerámia betét "lemezek" előállítási licencét, és ezt fogjuk fölrakni külső páncélként.
    Konkrétan 1X1 méteres cserélhető páncéllapokra gondoltam.
    Ennek az az előnye, hogy könnyű és olcsó javítani a jármű páncélzatát.
    Utána néztem az ESAPI lapok súlya 45 kilogramm/négyzetméter.
    Az eredeti ESAPI kereskedelmi árából (600$/lemez) az 1 négyzetméter becsült kereskedelmi költsége 0.7-1 millió forint körül lehet.
    Egy ilyen ESAPI lap védelmet nyújt a 7.62X54R és a 0.300 Winchester Magnum lövedékek ellen is. (a legtöbb típus ellen)
    Ez lényegében azt jelenti, hogy a legtöbb kézifegyver ellen körkörös védelmet nyújt a jármű külső rétege is. (NATO STANAG 4569; Level 3)
    Pár számítás:
    80 négyzetméteres felülettel számolva:
    80X45=3600 Vagyis 3.6 tonna a külső páncélréteg összesen.
    A külső páncélzat értéke: 56-80 millió forint közötti összeg.

Az RPG-ket szerintem passzív védelemmel nem tudjuk kivédeni, ezért ellenük az aktív védelmet szorgalmaznám.
    Olyat,mint amilyen az AMAP-ADS.

20. joker

joker Well-Known Member

Miért szükséges az ESAPI licensz megvétele? Szilícium-karbid lapokat anélkül is elő tudsz állítani, ráadásul olcsóbbak és erősebbek a bor-karbid lapoknál. Még kisebb RPG-k megállítására is elegendő lehet.

Ezen oldal megosztása