1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz levegő-levegő rakéták

Diskurzus a(z) 'Fegyverzet és szenzorok' témában - boki által indítva @ 2013. december 9..

1. boki

boki Well-Known Member

Továbbra sincs semmilyen információ a rakéta státuszáról és fejlesztésének állásáról.

gacsat and fishbed like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kétfokozatú lenne a rakéta?

3. boki

boki Well-Known Member

Igen.

molnibalage likes this.
  4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hatalmas egy nagy dög.

5. boki

boki Well-Known Member

Orosz légierő év elejétől 140 darab RVV-SD(R-77-1) közepes hatótávú levegő-levegő rakétát vett át. Novemberig további 222 rakéta lesz leszállítva-nyilatkozta a Vimpel igazgatója. 2019-ben összesen 362 rakétát kap a VKSz.

Megj.: Ez volt a 4-vagy 5. szerződés amit teljesít/tett a Vimpel R-77-1 gyártására. Ezzel a 2019-es darabszámmal kb 1000 darab R-77-1 kerül(t) átadásra.

Illusztráció

hurci10, svajcibeka, gacsat and 4 others like this.
  6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez az R-77-1 mennyire hivatalos típusjelzés. Mert mókás volt látni, amikor valahol orosztól láttam leírva, hogy nincs R-77-1. Hogy ezt úgy értette, hogy pontatlan a típusjelzés vagy nincs fizikailag ilyen rakéta azt már nem értettem.

Mi az oka annak, hogy ilyen fura a típusjelzés? Az ember azt gondolná, hogy R-77M lesz vagy ilyesmi. Az ős R-77-hez képest részletezték valahol a fejlesztéseket? Lett-e dual thrust hajtómű, füstöl-e még a rakéta. stb.

Van éles indításról videó a tusról?

7. boki

boki Well-Known Member

Hivatalosan RVV-SD a típusjelzése. Így van a gyártó honlapján is. Fórumokon, haditechnikai oldalakon használják az R-77-1 -et is mint megkülönböztetést az exportverziós R-77-től. (RVV-AE).

RVV-AE -exportverziós R-77 (semmi köze a szovjet R-77-hez)
    RVV-SD- orosz légierő számára kizárólag orosz alkatrészekből R-77-1

fishbed, fip7, hurci10 and 2 others like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

RVV-SD /Raketa Vozduch-Vozduch-Szrednyej Dálnosztyi) indításról még nem láttam videót.

9. hurci10

hurci10 Well-Known Member

Ezt azért pontosítanám, illetve részben vitatkoznék vele.
    Az RVV-AE / -SD a gyártó cég, a Vimpel nyilvános projektmegnevezései.
    A BKC R-77 néven rendszeresítette ezt a rakétát is, bár tényleg csak külsőleg hasonlít a szovjet R-77-esre. Ez azonban a nacsalnyikokat egy cseppet sem érdekli. R-77-1 megjelölést nem használnak, nem is igen ismerik. Nyugatom emlegették még Amraamszkij néven is, arra utalva, hogy az Aim-120 megfelelője.
    Egyébként az R-37M (amit ilyen alapon RVV-BD-nek kellene hívni) rendszerben állását "leleplező" videóban 19:50-nél látszik a kérdéses rakéta adattáblája. Arra pedig az van írva P-77.

fishbed, therob, gacsat and 1 other person like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Mi az a nacsalnyik(csak,hogy megragadjam a komment lényegét ;))?

hurci10 likes this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Parancsnok

12. boki

boki Well-Known Member

Pontosítanám én is egy kicsit . Az orosz gyártású R-77(RVV-AE) projektmegnevezése "Izdelie-170" ennek továbbfejlesztése "Izdelie-170-1" (Ebből alakult ki az R-77-1)Ez lett az RVV-SD-csak orosz alkatrészekből. A gyártó Vimpel épp azért nevezi RVV-SD-nek, hogy ne keverjék a szovjet R-77-el.
    Hivatalos megjelölése RVV-SD(R-77) vagy R-77(RVV-SD)
    Fontos megjegyezni, hogy RVV-AE és RVV-SD ezek alapján be tudják azonosítani HT kedvelői.

fishbed, fip7 and hurci10 like this.
  13. hurci10

hurci10 Well-Known Member

Szó szerint magas beosztású, de gyakran a mi fejes, vagy góré kifejezésünkhöz hasonló értelemben használják. Szóval van némi "mögöttes tartalma" is.

fishbed and dudi like this.
  14. gacsat

gacsat Well-Known Member

A szovjet (sikertelen) R77est német(?) germániummal és Texas Instruments csipekkel tudták működővé tenni. Pontosabban az Agát akárhányas radart. Aztán ezt a csapot el is zárták. 15 évükbe került az oroszoknak a nyugati alkatrészek kiváltása.

15. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Germánium félvezetőt tudod mikor használtak? A félvezetők őskorában! Hol volt még akkor R-77?
    A 15 évet honnan számolod? 2013 óta?

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Vimpel honlapján olvastam úgy tíz éve.
    Nem tudom igaziból. Kb Putyin idejének az első harmadában zárhatták el a csapot.
    Az Agat radar szerintem AESA rendszerű. Annak a kis elemei lehetnek germániumból.
    http://www.ausairpower.net/APA-Legacy-SAM-Upgrades.html#mozTocId705713
    Aztán, ha mégis gallium, az se ráz meg különösebben. A lényegen mit sem változtat.

17. Capslock27

Capslock27 Member

.
    .
    En az Il-76 kapcsan nem ertem, hogy a sokadik es jelentös tovabbfejlesztes utan miert kap a gep egyre bonyolultabb, egyre megjegyezhetetlenebb tipusjelzeseket. Felnek uj szamot adni neki? :)

18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Gallium-arzenidet szoktak használni a radaroknál. Újabban gallium-nitridet (vagyis pontosabban gallium-nitrid és alumínium-gallium-nitrid rétegeket).

fishbed, ghostrider and Masztiff like this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

Nemcsak az az érdekes, hanem mintha az első fokozat is vezérelhető lenne!

20. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Azért nem kellene mindent össze irogatni, mert nem mindegy, hogy a fal mellett sz&rni, vagy a sz&r mellett falni. Germánium, vagy gallium nagyon nem mindegy, ha már posztolsz valamit, akkor nem ártana előtte utána nézni.
    Az R-77 rakéta aktív rávezetésű, az Agat lokátor PESA és nem AESA rendszerű. Ezt sem szabad összekeverni.

vilmoci, hurci10, fip7 and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása