1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz levegő-levegő rakéták

Diskurzus a(z) 'Fegyverzet és szenzorok' témában - boki által indítva @ 2013. december 9..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Az 5.gen. gépek légi jarca nagy magasságban folyik nem közepesen.Vagyis ezt írják az okosok.

2. hurci10

hurci10 Well-Known Member

Még egy vélemény:
    Ebből a "zsebrakétából" 17 db látható a képen. Hacsak az orosz hozzáállás - gondolok itt a mániákus titkolódzásra - nem változott meg gyökeresen, amit kétlek, akkor ez a cucc már vagy sorozatgyártásra érett, vagy sorozatban gyártják. Egyébként nem mutogatnák. (Most eltekintenék a maszkirovka és nincs is ilyen, meg az április 1.-ei tréfa verzióktól.) Tehát várom a tippeket, hogy milyen típuson, és mikor fog először feltűnni függesztve! Én a Szu-57-re, és a 2021.-es MAKS-ra teszem a zizit.

fishbed and Python like this.
  3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Színükből ítélve, állami átvételi tesztekhez készítenek a képen egy szériát. (éleslövészet, Északi-sark-i támaszpont, sivatagi támaszpont, akár Szíria, stb...)

Bleroka, Rotten878, fip7 and 3 others like this.
  4. boki

boki Well-Known Member

R-77 rakétákat kaptak a szírek a MiG-29 gépeikhez válaszul az idlibi török agresszióra.

5. Rotten878

Rotten878 Active Member

Engem érdekelne, hogy ezek milyen változatú R-77 rakéták, illetve nem vagyok képben hogy a szír légierő Fulcromjainak a radarja egyáltalán alkalmas-e az újabb verziók bevetésére?

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mennyi 29 lehet még repképes? Törököknél F16? Jobb lenne gyorsan megállapodni Assadnak, szerintem... A számok nem hazudnak sajnos.

7. aamen

aamen Well-Known Member

f-16 és amraam ellen nem kellene erőltetni azt a 29-est az r77-tel se
    talán van ennyi eszük
    ha viszont megjelenik egy nagy török drón és valamiért fentről kellene leszedni de úgy hogy az a mig ne repüljön be az amraamok hatósugarába tehát viszonylag távolról akkor arra pont jó lehet

8. boki

boki Well-Known Member

Jó kérdés. Szerintem az exportváltozatú RVV-AE, amely kisebb hatótávú mint az orosz légierő által használt R-77-1.

Rotten878 likes this.
  9. Rotten878

Rotten878 Active Member

Remélhetőleg majd valaki meg szakérti nekünk! :)
    Mindazonáltal miközben nyilván nem ad egyenlő esélyeket ez sem, már csak a platform (szír Fulcromok avionikai elavultsága) miatt sem, de legalább nagyobb esélyű önvédelemre ad lehetőséget.

Nem sok, de abból kiindulva hogy kapnak hozzá egy fokkal modernebb rakétákat én élek a gyanúperrel, hogy érkezett oda segítség a reptetésükhöz is.
    Ettől függetlenül persze nem fognak 1:1-ben nekimenni a török Falconoknak.

10. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Ez valami blöff lesz.... Elöször is a kepen szerintem nem MiG-29 van hanem valami Szuhoj verzio, lasd lefele a potvezersik hatul.
    .
    De oke felpakolnak gyorsan ilyen raketat MiG-29-re, de a szir gep(ek) egyaltalan alkalmasak az R-77 kezelesere? Es a megmaradt pilotaik?

zsolti likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Vegyük azt hogy lesz szír 29-es R77 el. Mennyi, 5 vagy 8 db repképes belőlük? Mi értelme lenne púposkodniuk egy 200+ gépes flottával? Nem látom át...

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Teljesen jó lehet az F-16 Amraam ellen akár a Mig-29 és R-77 kombó, csak nem úgy hogy az előbbiből a törököknek van kb. 250 db-os flotta, Szír Mig-29 meg szerintem már ami repképes állapotban van néhány darab van csak, összesen. ÉRTELMETLEN emelni őket a törökök légierőre.

13. boki

boki Well-Known Member

Kb 3 éve 30 MiG-29A/UB/SzM gépük volt.Voltak veszteségeik. Tudtommal 9 gépet modernizáltak az oroszok SzM(T) szintre Zsuk-M radarral, integrálták hozzá az R-77 és KAB-500-at.

14. Septimus

Septimus Active Member

Ez szerintem sem MiG-29. Ez alul a törzsön is visz légiharc rakétát, márpedig olyat én Míg-29-nél még nem láttam. Inkább valami Su-24 vagy Míg-25 lesz.

15. boki

boki Well-Known Member

Nem a kép a lényeg, hanem a hír , a kép csak illusztráció. A cikk a FB oldalon olvasható.

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szóval akkor optimális esetben lehet 9 ilyen gépük, 100% hadrafoghatósággal, szemben a törökök többszáz F16-ával szemben...

17. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Aki ennyiből nem ismer fel egy indiai Szu-30MKI-t az... nem ismer fel egy indiai Szu-30MKI-t.
    Én felsimerem, de én mindent felismerek.
    Én eleve saját magam példaképe vagyok. Ennyit rólam. :)

A szír R-77-esekről meg itt van egy pár képi és videó információ:

18. boki

boki Well-Known Member

Eredeti orosz cikk

gacsat likes this.
  19. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Az eredeti orosz cikk még nem garancia önmagában semmire. Ott is van szakmai bulvár.

Bleroka likes this.
  20. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mit rinyáltok azok on az f16-okon?
    Arra van a légvédelem, S300-ak, meg a Szírek régi cuccaik, amivel leszedtek már 1 izraeli f16-ot, ugyanazon géppár másik tagját meg megrongálták, valami 70's Szovjet holmival.
    Nem a törököket akarják megtámadni, hanem ha 1-1 túl közel jonne, akkor ne áljanak ott letolt gatyával.
    Nem a pár 29-es miatt nem repulnek be a törökök Szír légtérbe,ahogy a zsidók sem.

Rotten878 likes this.

Ezen oldal megosztása