1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz repülőgép-hordozó tervek

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2014. február 5..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

Ezen a képen még mindig az a 100 000 tonnás koncepció van.

2. Roni

Roni Well-Known Member

3. Roni

Roni Well-Known Member

4. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

A szövegre kell fókuszálni. Bemutatja az új koncepciót. Tehát még nincs róla kép. Ez volt a 3. koncepció. Első volt a 100 000t-s Storm, tavaly a 40 000t-s könnyü hordozó. Idén a 60 000t-s (Queen Elizabeth-osztályhoz hasonló), ami a legrealisabb elképzelés az első kettőhöz képest.

sidewinder12, fishbed and arbalest like this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Ez a tavalyi könnyü hordozó- 40 000t koncepció.

Littlejohn likes this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Projekt Lamantin

Python, fishbed and fip7 like this.
  8. arbalest

Modernizált Uljanovszk. Jól néz ki.

boki likes this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

Mi ez a rondaság !? o_Oo_O
    Ez jól néz ki?

:eek:
    Ne erőltessék ami nem megy! majd talán kínától megkapják a type 001-est.

10. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Az az igazság, hogy ott valaki arra hajt, hogy egy modellverseny nagydíját elvigye. Soha nem lesz belőle semmi.

11. Littlejohn

Valamit nem értek, kérem, világosítson fel valami hozzáértő....
    Sísáncos hordozóterv 90.000 tonnásra..... Ez már nem sísáncos vízkiszorítású kategória szerintem. A hordozó=rendszer. A hajó önmagában úszó qvanagy célpont. Szép dolog a hordozóterv, de olyan gépet még nem láttam tervben sem, amely teljes terheléssel képes lenne felszállni egy ilyenről. A MiG-29K elavul, mire megépítik, a SZU-xxxx szintén. Sísáncról a Szu-57 sem emelkedik el teljes terheléssel. Légtérellenőrző? Belső rendszerek?
    Van ennek értelme a modellezés szépségén túl?

Nagy Csaba, borisz and ghostrider like this.
  12. arbalest

Ott van a katapult a szögfedélzeten. Ezért írtam, hogy egy leporolt Uljanovszk.

fip7, Littlejohn and sidewinder12 like this.
  13. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Őszintén szólva nem hiszek benne,hogy pár éven belül akár egyetlen darab 100 000 tonnásat is össze tudnának dobni. Egyszerűen akkora pénzügyi ráfordítást igényel, amire nincs lehetőségük. A 60 vagy a 40000 tonnásat építsék meg, ha mindenképp akarnak új hordozót. Lehetőleg atommeghajtással, mert jóval nagyobb szabadságot ad, hogy csak a repülőeszközök részére kell üzemanyagot vinni.

borisz and Roni like this.
  14. Littlejohn

Kedves Arbalest....
    Láttam a katapultot a szögfedélzeten, de a sísáncot is az orrban. A két katapult elég? A sísánc ebben az esetben nem felesleges csicsa? Mégis, milyen gép szállna fel róla?

borisz likes this.
  15. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Alsó hangon mennyi lenne most egy ilyen hordozó teljes kialakítással, repülő járművekkel az oroszoknak, ha mégis képesek lennének megépíteni? Modellekkel már tele a padlás!!!

Nagy Csaba likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Dollárban?Kb duplája egy amerikai hordozónak.

17. boki

boki Well-Known Member

10-12 milliárd USD fejlesztéssel, tervezéssel, építéssel. Megépítése 15 évig tartana.(benne a tervezés-tevdokumentáció elkészítése is)

18. arbalest

Persze, ez 2020-30 körül már rég nem realitás. Pláne kifejleszteni szinte nulláról a légtérellenőrzőt, igazából a katapultot is... A hajó szép, de ez a koncepció 2019-ben egy rossz vicc. Én sem értem, hogy miért nem fogadják el a realitásokat, és terveznek egy max 35-40 000 tonnás stobar egységet, ami elvihetne 24 Miget és a helikoptereket. A hajóépítő kapacitásba is beleférne, miközben viszonylag kordában tudnák tartani a költségeket.

borisz likes this.
  19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

És a kíséret kéremszépen? A kíséret, mikor lesz meg? Lassan elő kéne már állni egy légvédelmi rombolóval.

Nagy Csaba and borisz like this.
  20. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

4 dolog, ami miatt szerintem jegelik a programot, jogosan.
    1. Egy hordozóval nem érnek semmit, ahhoz képest, hogy
    2. Ennyi pénzből mi minden, sokkal fontosabb programot tudnak finanszírozni,
    3. A megépítési idő elfogadhatatlanul sok, teljesen elavulna, mire hadrendbe állna.
    4. Jelenleg a kiséret sem igazán megoldott.
    40.000 tonna legfeljebb egy helikopter hordozónak lenne elég.

Ezen oldal megosztása