1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz repülőgép-hordozó tervek

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2014. február 5..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tudom, hogy emiatt van és a ASM-es kuzinál ezt be lehet hazudni. Na de egy ágyú és ASM nélküli csak repülőeszközt szállító hajó, hogy mitől lenne cirkáló... Ahhoz ehhez igen vastag arcből kell...

2. dudi

dudi Well-Known Member

Légvédelmi cirkáló?
    Amúgy elég lenne két VLS cellát meghagyni és máris lehetne cirkáló(és még hely is szabadulna fel.

3. bolneroll

bolneroll Active Member

2x AEGIS 59 tomahawkkal szabályos?

gergo55 likes this.
  4. ruhakupac

ruhakupac Active Member

Kicsit OFF, de az Invicible osztály is "full deck cruiser" volt az angol alsóházban. :)

endre likes this.
  5. emel

emel Well-Known Member

Nem tudom fejből az egyezmény szövegét :D, de mivel akkor még a Tomahawk-nak megfelelő kaliberű 520mm-es hajóágyúk sem léteztek, így szerintem ez a méret mindenképpen túl van az akkoriban megengedhetőnek tartott kaliberen. Persze lehet csűrni-csavarni hogy ez nem ágyú, így erre nem vonatkozik a tiltás, mint ahogy az akkoriban nem létező atomfegyverekre sem?!! Az én értelmezésem szerint bármilyen fegyver, ami a célban nagyobbat szól mint az akkoriban engedélyezett max kaliber, az működési elvétől függetlenül csak az egyezmény keretei között vihető át a Boszporuszon (vannak bizonyos kivételek pl. a Fekete-tenger parti államaira). Saját értelmezésemmel csak az a probléma, hogy se jogász nem vagyok, se jól fizetett "megmagyarázó" alkalmazottja egyik félnek sem! :(

6. emel

emel Well-Known Member

Klasszikus kivitelű repülőgéphordozó tudtommal még sose ment át a Boszporuszon. Viszont egy atomtöltetű fegyverekkel felszerelt amerikai romboló vagy cirkáló behajózásához is elég vastag arcbőr kell, tekintve a Tomahawk kaliberét, vagy ettől függetlenül az atomtöltet többszörös hatását bármilyen korábbi hajóágyúhoz képest.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Csatahajók nem mehetnek át a Boszporuszon márpedig a cirkáló nem csatahajó pláne nem hordozó.

8. emel

emel Well-Known Member

Mintha én is ezt írtam volna a 160-as hsz.-ben. :D
    Egyébként pont azért volt minden eddigi szovjet/orosz hordozón felszíni hajók elleni rakétafegyverzet is, hogy valamennyire "jogosan" hívhassák cirkálónak - a fedélzeti harcigépek ellenére is. Ehhez ráadásul az ángliusok is besegítettek nekik a saját Parlamentjük előtti sumákolással az Invincible osztályról (azt is "teljes fedélzetű cirkáló"-nak titulálták, mert hivatalosan hordozóra nem kaptak volna pénzt - aztán mikor a falklandi balhé kitört, örültek mint majom a farkának hogy mégis van hordozójuk).

fishbed likes this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

10. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

11. boki

boki Well-Known Member

A szentpétervári Krilov állami tudományos központ decemberben mutatja be a könnyü repülőgép-hordozó koncepcióját (40 000t) . Még július 30-án derült ki, hogy a Krilov 40 000t-s rep.hordozó tervein munkálkodik.Ez egy olcsóbb és gyorsabb megoldás mint a Storm.

szegcsab, fishbed and therob like this.
  12. fip7

fip7 Well-Known Member

A kép alapján F-35B-vel tervezik az üzemet? :D

Nagy Csaba, endre and 2ndt like this.
  13. boki

boki Well-Known Member

fishbed likes this.
  14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

40 ezer tonnából ez a mesékben jön ki.

Nagy Csaba and Roni like this.
  15. boki

boki Well-Known Member

Vikramadatiya- ex Gorskov is 40 000t-s.

16. boki

boki Well-Known Member

80 000-100 000t-s hordozóhoz se pénzük, se kapacitás (hajógyár, szárazdokk), se kompetencia. A 40-45 ezer tonnás hordozó a járható út jelen helyzetben szerintem.

17. Sharid

Sharid Well-Known Member

tedd mellé a képét.....

Nagy Csaba likes this.
  18. boki

boki Well-Known Member

?

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

ohbzmeg.
    eggyel mellé....
    szóval a méret.....

20. boki

boki Well-Known Member

Rajzokból, illusztrációkból soha nem szoktam kiindulni, ha valami még nem hivatalos.

Ezen oldal megosztása