1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz robotizált harcjármüvek

Diskurzus a(z) 'Távirányítású szárazföldi járművek (UGV)' témában - boki által indítva @ 2015. december 27..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Így van
    Engem megkeserített a crysis-3ban mikor iylen kis vackok jöttek rám .
    A boki által linkelt nyerechta is elég szép masszív jószág .
    Azzal a 12,7mm-el ha pofán puszilnak valakit akkor :eek:

2. dudi

dudi Well-Known Member

De,ki lehet mint ahogy az embert is.Miért gondolod,hogy ennek valami nehézpáncélzatú erődnek kell lennie?
    Ma a gyalogsági harcban a géppuskák és karabélyok dominálnak ha ezek ellen páncélozzák akkor a fenyegetések 80%-a ellen megoldott a védelem.A felhasználási területeket pedig angyon jól leírták.Talán csak az maraddt ki,hogy szállítani is tud ami egy nagyon nagyon fontos dolog hisz a mai katona nagyon túlterhelt.Ha ez a valami képes csupán elvinni a tartalék lőszert akkor azzal óriásit tud dobni az adott alegység harcértékén.

3. Roni

Roni Well-Known Member

Urán-) is lesz a felvonuláson.

endre, antigonosz and fip7 like this.
  4. boki

boki Well-Known Member

5. rudi

rudi Well-Known Member

Azt írják az Uran 9-es még messze van a tökéletestől…
    http://defence-blog.com/army/combat...-deficiencies-russian-unmanned-mini-tank.html

Mindezt egy erősen Ukrán érdekeltségű oldal írja úgyhogy illik elosztani kettővel, de valószínű nem zörög a haraszt…

A lényeg hogy a cikk szerint a szíriai tapasztalatok azt mutatják hogy:
    - a járművet max. 300-500 m-ről lehetett megbízhatóan irányítani beépített, alacsony házakkal tűzdelt területen (Szíria…). 17 esetben rövidebb, 2 esetben hosszabb időre elveszítették az irányítást a jármű felett;
    - a jármű futóműve nem volt megbízható. Az alváz túl gyenge ahhoz hogy közelharcban is alkalmazni lehessen;
    - az OHC-4-es EO rendszer nem elég megbízható;
    - se a 2A72-es gépágyú, se az EO rendszer nem stabilizált, ezért csak állóhelyzetből lehet a járművel hatásosan tüzelni ami igen nagy hátrány. Sok volt az akadály a gépágyúnál.

Ha ennek csak a fele igaz akkor is v.színű hogy a robotizát harcjárművek tömeges szolgálatba állítása még egy darabig várat magára…
    A kapcsolat megszakadásokat és a megfelelő távolságból való irányíthatóságot szerintem elég nehéz lesz szerintem orvosolni.
    Valami repülő relé drón ami magasból követi a járművet (járműveket) talán segíthet...

endre likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Itt az eredeti orosz prezentáció az Uran-9 szíriai tesztelséről:

https://ppt-online.org/361075

drqv likes this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

Ne értem most komoylan.

Akkor eddig mit tesztetek? Sok év után?
    Menet közben nem tud jól lőni ? Ez most bukkan fel?
    Meg a távolsági irányítás is?

beta and Nemerson like this.
  8. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Van egy olyan érzésem ez az egész jelentés valamiféle dezinformációs kampány.

9. Cifu

Cifu Well-Known Member

Miért ukrán érdekeltségű a defence-blog.com?

Egy Predator is robotizált harcjármű, és tömegesen állítják hadrendbe. A földi harcjárműveknél annyira nem egyszerű a helyzet, és vegyük hozzá, hogy aktív rádiózavarást használó ellenfél ellen még kínosabb lehetett volna a helyzet.

Erre van válasz: autonóm működés. Amitől persze mindenki fél... De mennyivel rosszabb vajon egy távirányított drónnál?

Persze. Majd nem a harcjárművet, hanem a relé-drónt fogják lőni. :)

Python, endre and Roni like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Egy szárazföldi és egy légi távirányítású eszközt nem nagyon lehet összehasonlítani.Az irányítás kérdése a szárazföldön több dimenzióval nehezebb mint a levegőben.Az ok nagyon egyszerű:a levegőben nincs terep,semmi nem akadályoz ellenben teszem azt egy városban halál távirányítással működtetni bármit is.Engem a 800 méter is meglepett,őszintén szólva azt hittem,hogy fele harmada ennyi távról megy csak.

Python, fip7 and endre like this.
  11. Robur

Robur Well-Known Member

Mert nem tudjuk autonóm működés esetén mikor csúszik ki a kezünkből az irányítás. Távirányításnál tudjuk mi a helyzet.

12. rudi

rudi Well-Known Member

Az autonóm működést én csak úgy tudom elképzelni hogy ha megszakad a kapcsolat akkor a jármű u.azon az úton amelyiken jött szépen elindul visszafelé és reménykedik hogy előbb-utóbb újra meglesz a kapcsolat. Az önálló feladat végrehajtás, pláne fegyverhasználat kizárt.
    Valahol az irányító éa az UGV között félúton 1000- 2000 m között lebegő csendes kisméretű qudrokoptert nem igazán lehet észrevenni pláne ha áll a bál a földön (zaj, füst, eső, stb...)
    Ha meg esetleg valami saszem észreveszi lehet próbálkozni eltalálni....
    Ha meg még mesterlövész is nem csak sasszem az illető és lelövi a relé drónt...filléres eszköz. Másik hármat küldenek.

13. Robur

Robur Well-Known Member

Ezt már elvileg azok a drónok is tudják amiket az üzletbe veszel húsz forintért.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Idézet egy másik forrásból miszerint a teszt sikeres volt Szíriában ,mellékeltem a linket az eredeti cikkhez..
    Valaki nem mond igazat.
    Ezek a teszteredmények meg szerintem katonai titoknak minősülnek, de javítson ki valaki ,ha tévedek.

Uran-9 robot tank

Az Uran-9 többfunkciós pilóta nélküli harci jármű, amelyet a JSC 766 UPTK bemutatott 2016 szeptemberében, egy másik robot sikeresen tesztelt Szíriában. Az orosz hadsereg bemutatta a május 9-i győzelmi napi felvonuláson.

A fegyveres rendszert úgy tervezték, hogy távoli felderítést és tűztámogatást biztosítson a városi terrorizmusellenes és felderítő műveletek során, miközben megvédi a katonákat és javítja a harci hatékonyságot.

Négy pilóta nélküli földi járműből, egy mozgó parancsnoki állomásból és egy traktorból áll.

Az Uran-9 tornya 2A72 típusú, 30 mm-es ágyúval van felszerelve, amely robbanó, nyomjelző és páncéltörő lőszert képes lőni. Az ágyúval párhuzamosan felszerelhető Kalashnikov PKT / PKTM 7,62 mm-es géppuska.

A tankra négy 9M120-1 Ataka tartálykonténer irányított rakéta van felszerelve, amelyek legfeljebb 6 km hatótávolságúak és akár 900 mm-es páncélzást is képesek átütni . A művelet igényeitől függően felszerelhető más könnyű fegyverekkel, köztük négy Igla-S rövid hatótávolságú felületi-levegő rakétával.

A robot és a vezérlő állomás közötti megbízható kommunikáció 3 km-es tartománya drón transzponderek segítségével növelhető .

https://thedefensepost.com/2018/05/23/russia-robot-vehicle-ugv-uran/

16. beta

beta Well-Known Member

Elvileg katonai titok kéne hogy legyen, bár bizonyos szivárgás attól még lehet.

Én el tudom képzelni az oroszokról, hogy lényegében még a gyári tesztek egy részét is élesben akarták elvégezni. Részben igénytelenségből, részben időhiány miatt.

17. Roni

Roni Well-Known Member

18. Roni

Roni Well-Known Member

Orosz mesterséges intelligencia által irányított géppuska

19. Roni

Roni Well-Known Member

20. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása