Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
A kuruc fórumán találkozhatsz ilyenekkel. Tudod, szíriusz, mag népe, meg hasonló ökörségek. Ja meg lapos Föld, kemtréééél, HAARP. stb. A szokásos kiválasztottságtudatos barmok, hasonlóan, mint ukránban, románban, szlovákban... :(
Nem, az ilyet idiótának hívjuk. Még ők sem használják magukra a mélymagyar kifejezést, ami valahonnét innét ered:
http://toriblog.blog.hu/2008/09/22/higmagyar_vs_melymagyar
Ellenben:
Általában liberálisok aggatják rá bárkire, aki nincs oda a természet- és életellenes multikulturális szennyért, amit propagálnak.
Ez már közelebb áll az igazsághoz, no persze tudom én is, hogy a „liberális” csak takarózik a megnevezéssel, hogy beszennyezze az eszmét :D
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ha az ember olvas a sorok között megfigyeli hogyan változtak meg az emberi kommunikációs szokások, akkor a 10 évvel ezelőttihez képest gyökeres változást lehet megfigyelni a Gyurcsány-korszak és az Orbáni átkos rendszer viszonyrendszere között. Ma már nem libsi-mélymagyar a szakadék ami elválaszt minket egymástól, hanem sokszor félre vannak téve régi sérelmek és orosz-magyar ellenségeskedéssé alakult át ez a vita.

Ahogy a putyinista polip karjai egyre jobban fúrnak le a húsunkba az elménk legsötétebb legprivátabb zugaiba és kötik gúzsba a társadalom gyökereit, ahogy egyre több adatot szipolyoznak ki a magyarokról Moszkvába, ahogy egyre jobban implementálódik a keleti föderáció alkotmánya a magyar alaptörvénybe (mint egy RNS vírus mely behatol a gazdasejtbe és replikálja saját genetikai kódját), ahogy az orosz hatalomgyakorlás eszközei csecsenek formájában átveszik a végrehajtó hatalmat a magyar rendőrség helyett, mindezeken felül ahogy épül ki a szentpétervári 5. hadoszlop budapesti kirendeltsége mind mind annak a jele hogy a társadalom súlyosan fertőzött és veszélyben van.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Ha az ember olvas a sorok között megfigyeli hogyan változtak meg az emberi kommunikációs szokások, akkor a 10 évvel ezelőttihez képest gyökeres változást lehet megfigyelni a Gyurcsány-korszak és az Orbáni átkos rendszer viszonyrendszere között. Ma már nem libsi-mélymagyar a szakadék ami elválaszt minket egymástól, hanem sokszor félre vannak téve régi sérelmek és orosz-magyar ellenségeskedéssé alakult át ez a vita.

Ahogy a putyinista polip karjai egyre jobban fúrnak le a húsunkba az elménk legsötétebb legprivátabb zugaiba és kötik gúzsba a társadalom gyökereit, ahogy egyre több adatot szipolyoznak ki a magyarokról Moszkvába, ahogy egyre jobban implementálódik a keleti föderáció alkotmánya a magyar alaptörvénybe (mint egy RNS vírus mely behatol a gazdasejtbe és replikálja saját genetikai kódját), ahogy az orosz hatalomgyakorlás eszközei csecsenek formájában átveszik a végrehajtó hatalmat a magyar rendőrség helyett, mindezeken felül ahogy épül ki a szentpétervári 5. hadoszlop budapesti kirendeltsége mind mind annak a jele hogy a társadalom súlyosan fertőzött és veszélyben van.
Én tegnap este megittam egy fél üveg Becherovkát, de ebből az anyagból én is kérek hátha meglátom a spájzban bujkáló rémhírterjesztő ellenforradalmár Vlagyimir kartársat miközben a kolbászok közül koordinálja a magyar vezetés minden lépését.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ha az ember olvas a sorok között megfigyeli hogyan változtak meg az emberi kommunikációs szokások, akkor a 10 évvel ezelőttihez képest gyökeres változást lehet megfigyelni a Gyurcsány-korszak és az Orbáni átkos rendszer viszonyrendszere között. Ma már nem libsi-mélymagyar a szakadék ami elválaszt minket egymástól, hanem sokszor félre vannak téve régi sérelmek és orosz-magyar ellenségeskedéssé alakult át ez a vita.

Ahogy a putyinista polip karjai egyre jobban fúrnak le a húsunkba az elménk legsötétebb legprivátabb zugaiba és kötik gúzsba a társadalom gyökereit, ahogy egyre több adatot szipolyoznak ki a magyarokról Moszkvába, ahogy egyre jobban implementálódik a keleti föderáció alkotmánya a magyar alaptörvénybe (mint egy RNS vírus mely behatol a gazdasejtbe és replikálja saját genetikai kódját), ahogy az orosz hatalomgyakorlás eszközei csecsenek formájában átveszik a végrehajtó hatalmat a magyar rendőrség helyett, mindezeken felül ahogy épül ki a szentpétervári 5. hadoszlop budapesti kirendeltsége mind mind annak a jele hogy a társadalom súlyosan fertőzött és veszélyben van.

Igen, a Magomed-ügy kapcsán világosan megmutatkozott, hogy a magyar állam nem képes védelmet nyújtani a magyar állampolgároknak. Még rosszabb a helyzet, ha nem is akar. A magyar társadalom két részre szakadt: azokra, akik a Nyugathoz futnak segítségért, és azokra akik az oroszokhoz. Szerencsétlen módon a Nyugatos oldal teljesen beleállt az oroszellenes jelszavakba, és ez azért szerencsétlen dolog, mert minél inkább (igazságtalan) támadásnak van kitéve Oroszország, az orosz oldal magyarjai annál inkább Oroszországhoz fognak húzni, és ezzel a Nyugatos oldal gyakorlatilag belekergeti őket abba, hogy orosszá váljanak.
Mondom ezt én, aki a jelenlegi nemzetközi konfliktusok terén teljes mértékben Oroszo. álláspontjával értek egyet. De akkor sem tudom nem észrevenni, hogy a magyar társadalom másik felének ez az orosz irányultság érzelmi okokból rendkívül fájdalmas, és ezt is teljes mértékben megértem, ugyanakkor kérnék mindenkit, hogy mellőzzék az orosz/szovjet jelképek behozatalát a magyar belpolitikába, a pro és kontra tüntetésekbe, gondolok például itt a tegnapi Kétfarkú Kutya Párt tüntetésére, ha el akarjuk azt kerülni, hogy a magyar politika orosz BELüggyé váljon.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A kuruc fórumán találkozhatsz ilyenekkel. Tudod, szíriusz, mag népe, meg hasonló ökörségek. Ja meg lapos Föld, kemtréééél, HAARP. stb. A szokásos kiválasztottságtudatos barmok, hasonlóan, mint ukránban, románban, szlovákban... :(
Kurucnak van kulon foruma ? Hol ? Melyik szaktopikban ?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Ha az ember olvas a sorok között megfigyeli hogyan változtak meg az emberi kommunikációs szokások, akkor a 10 évvel ezelőttihez képest gyökeres változást lehet megfigyelni a Gyurcsány-korszak és az Orbáni átkos rendszer viszonyrendszere között. Ma már nem libsi-mélymagyar a szakadék ami elválaszt minket egymástól, hanem sokszor félre vannak téve régi sérelmek és orosz-magyar ellenségeskedéssé alakult át ez a vita.

Ahogy a putyinista polip karjai egyre jobban fúrnak le a húsunkba az elménk legsötétebb legprivátabb zugaiba és kötik gúzsba a társadalom gyökereit, ahogy egyre több adatot szipolyoznak ki a magyarokról Moszkvába, ahogy egyre jobban implementálódik a keleti föderáció alkotmánya a magyar alaptörvénybe (mint egy RNS vírus mely behatol a gazdasejtbe és replikálja saját genetikai kódját), ahogy az orosz hatalomgyakorlás eszközei csecsenek formájában átveszik a végrehajtó hatalmat a magyar rendőrség helyett, mindezeken felül ahogy épül ki a szentpétervári 5. hadoszlop budapesti kirendeltsége mind mind annak a jele hogy a társadalom súlyosan fertőzött és veszélyben van.

http://www.mfa.gov.hu/kum2005/Templ...yar-orosz%20külkereskedelmi%20kapcsolatok.pdf

Ez alapján szerinted Magyarország és Oroszország kapcsolata milyen irányba mozdult el?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kereskedelmileg nem jó irányba, de politikailag szorosabb az együttműködés mind Oo.-gal, mind pedig Oo. partnereivel ("atompaktum" Iránnal stb.).
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Kereskedelmileg nem jó irányba, de politikailag szorosabb az együttműködés mind Oo.-gal, mind pedig Oo. partnereivel ("atompaktum" Iránnal stb.).

A politikailag szorosabb együttműködès is csak arra szolgàl, az a cèlja, hogy úgymond mentsük, ami menthető a gazdasàgi vonalon. A gazdasàgi kap csolatok romlàsa rajtunk kìvül àlló okok miatt törtènt meg. Èpp ezèrt szüksèg volt màs irànybòl nyitni, hogy mèrsèkelhessük a vesztesègeinket, amiket màsok , egyèpkènt szintèn politikai döntèsei miatt szenvedtünk el.
Vagyis úgy van ahogy ìrtad feljebb. A nyugati politikusok orosz ellenes döntèsei közelebb hozzàk oroszorszàgot a keurópai orszàgokhoz.
Költői kèrdès:
Ez vajon vèletlen, vagy pont ìgy terveztèk? o_O
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem, az ilyet idiótának hívjuk. Még ők sem használják magukra a mélymagyar kifejezést, ami valahonnét innét ered:
http://toriblog.blog.hu/2008/09/22/higmagyar_vs_melymagyar
Ellenben:

Ez már közelebb áll az igazsághoz, no persze tudom én is, hogy a „liberális” csak takarózik a megnevezéssel, hogy beszennyezze az eszmét :D

Az álliberálisok is kb. ugyanaz a banda, csak pepitában. Agyatlanul tolják a hülyeséget. Nekem tökmindegy, a szánalmas "hívőkön" csak röhögni tudok. Bár keserűen, látva, mennyien vannak.

Mint mélymagyar?:eek:

Most veszem a lapot, jó? Nem konkrétan "mélymagyar", hanem egy idióta kreált eszmében hívő. Ezért is írtam az ukrikat, romulánokat, Szvatopluk-hívőket.

Kurucnak van kulon foruma ? Hol ? Melyik szaktopikban ?

Szerintem félreértettél. A kuruc.info site kommentszekciójára utaltam.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and fip7

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az álliberálisok is kb. ugyanaz a banda, csak pepitában. Agyatlanul tolják a hülyeséget. Nekem tökmindegy, a szánalmas "hívőkön" csak röhögni tudok. Bár keserűen, látva, mennyien vannak.



Most veszem a lapot, jó? Nem konkrétan "mélymagyar", hanem egy idióta kreált eszmében hívő. Ezért is írtam az ukrikat, romulánokat, Szvatopluk-hívőket.



Szerintem félreértettél. A kuruc.info site kommentszekciójára utaltam.
hahaha

OKE ! Igy mar tiszta. Mar azt hittem nem vettem eszre a srac topickjat.

Kar
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
A kuruc fórumán találkozhatsz ilyenekkel. Tudod, szíriusz, mag népe, meg hasonló ökörségek. Ja meg lapos Föld, kemtréééél, HAARP. stb. A szokásos kiválasztottságtudatos barmok, hasonlóan, mint ukránban, románban, szlovákban... :(



Ezért is ment el a kuructól a kedvem,túltolják a zsidózást,cigányozást,trágárságot,a kommentelők meg még jobban,persze zéró infóval a saját Magyarságukról,vagy a Zsidók,Zsidóságáról.
Lennie kell minden népnek öntudatának/önazonosságának,tudnia kellene a saját gyökereit,nyelvét,ősiségét,szimbólum rendszerét,és az Istenét/Isteneit/Istennőit.
Ha ezt ismeri,használja,az még nem kiválasztottság(tudat),hanem a dolgát teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Roni

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 360
113
Á, már értem jehovista vagy!
Dumcsiztál már amúgy velük valaha? Tudod én elkövettem azt a hibát hogy nem zavartam el őket minden terefere nélkül a házam elől. Megpróbáltam kulturált lenni. Meghívtak egy szeánszra vagy mire hétvégén mert látták hogy érdeklődő vagyok. Persze nem mentem el, kit érdekel? Jött a nő két hét múlva hozta az Őrtornyot, elmélkedjek kicsit azt mondja. Megint nem zavartam el de a kapunál se engedtem beljebb. Aztán elkezdett rendszeresen jönni, később már többed magával. Már nagyon untam, de még normális voltam. Aztán egyszer csak úgy bent téblábolt az udvaromon, na akkor küldtem el a k anyjába. Mostanra már hatan -nyolcan lepik el időnként a falut de engem szerencsére elkerülnek. Ezek totál zakkantak, hit gyüli 2. A feleségem öreganyját úgy megforgatták hogy közel félmilliót adakozott nekik mire észrevették mi van.
Nagymamám - nyugodjon - vallásos volt és elég jól ismerte a Bibliát.
Elkezdett vitatkozni a térítőkkel. persze az nem zavarta őket, hogy jobban képben van a forrásban.
Mondtam neki utána, hogy ha legközelebb jön ezektől egy másik térítő, mondja azt, hogy ő buddhista.
Bejött! Rögtön lekoptak!
Arra nincsenek felkészülve!:p
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
Ezért is ment el a kuructól a kedvem,túltolják a zsidózást,cigányozást,trágárságot,a kommentelők meg még jobban,persze zéró infóval a saját Magyarságukról,vagy a Zsidók,Zsidóságáról.

Én bevallom hogy 2011-ig néztem a híreket a kurucinfón de ami ott ment az már akkor nagyon gyerekes volt.
Mint ha az egész oldalt tizenévesek csinálnák komolyan :confused:

Egyszer olvastam még akkori táján valahol hogy a kuruc infósokból és nacionalistákból a Náci imádat után hirtelen kommunista imádat lett.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én bevallom hogy 2011-ig néztem a híreket a kurucinfón de ami ott ment az már akkor nagyon gyerekes volt.
Mint ha az egész oldalt tizenévesek csinálnák komolyan :confused:

Egyszer olvastam még akkori táján valahol hogy a kuruc infósokból és nacionalistákból a Náci imádat után hirtelen kommunista imádat lett.
Na ez a bajom, a régi jó dolgokból nem maradt semmi. Amint ömleni kezdett a rubel Elődkéékhez rögtön lecserélték a nyilaskeresztet vöröscsillagra.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Biztos te tudod :)

Amúgy miért van orosz színben Magyarország nálad? ennyire oda vagy értük?
Hozzájuk akarunk tartozni, ezzel a topic 2/3-a egyetért, én jó komisszárnak akarok tűnni a jövőre nézve.
Én már most partizán voltam, mikor mások még a nyugat szekerét tolták.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
Hozzájuk akarunk tartozni, ezzel a topic 2/3-a egyetért, én jó komisszárnak akarok tűnni a jövőre nézve.
Én már most partizán voltam, mikor mások még a nyugat szekerét tolták.


Legalább humorod van:D:D



Én azt mondom legyen erős stabil Oroszország de az EU + NATO mellett semmi esélye bomlasztani .
Szóval nem vagyok kárörvendő az oroszokra nézve de nem is csatlakoznék az Eurázsiai unióhoz