Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Cáfold:
Most of the building blocks for an effective asylum system are available; they only need to be assembled into a comprehensive and coherent policy. Critically, refugees and the countries that contain them in the Middle East must receive enough financial support to make their lives there viable, allowing them to work and to send their children to school. That would help to keep the inflow of refugees to a level that Europe can absorb. This can be accomplished by establishing a firm and reliable target for the number of refugee arrivals: between 300,000 and 500,000 per year. This number is large enough to give refugees the assurance that many of them can eventually seek refuge in Europe, yet small enough to be accommodated by European governments even in the current unfavorable political climate.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
A ventilátoros tetszik vennék belőle. Monacóban sincs ilyen. :)

troops.jpg
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Cáfold:
Most of the building blocks for an effective asylum system are available; they only need to be assembled into a comprehensive and coherent policy. Critically, refugees and the countries that contain them in the Middle East must receive enough financial support to make their lives there viable, allowing them to work and to send their children to school. That would help to keep the inflow of refugees to a level that Europe can absorb. This can be accomplished by establishing a firm and reliable target for the number of refugee arrivals: between 300,000 and 500,000 per year. This number is large enough to give refugees the assurance that many of them can eventually seek refuge in Europe, yet small enough to be accommodated by European governments even in the current unfavorable political climate.
OFF
Gondoltam,hogy arcoskodni kezdesz. Egy szerinted nem létező tervről beszélünk, amit már egyszer linkeltem neked, mert panaszkodtál,hogy nem találod soros györgy hivatalos honlapján.Én érdekes módon elsőre megtaláltam,pedig kettőnk közül tuti te vagy az aki szorgosan nézegeti azt az oldalt. Akkor csak egy kis fölényeskedő humorizálásra futotta tőled, amiben gyakorlatilag ismét tagadtad a létezését. Utána azzal jöttél,hogy agyturkász doktorit fogsz írni azokból akik szerint létezik a Soros terv.Még egy forrást sem vagy képes megtalálni, amit az orrod elé raknak.Akkor, hogy akarsz doktorit írni?!
Most meg itt szorgalmasan idézgetsz a szerinted "nem létező" tervből... De ha már itt tartunk se 300 000 se 500 000 nem hiányzik ide évente. Tudom,te örülnél nekik, mert nem a te adódra megy a dolog, hiszen nem is élsz Európai Unió területén. Én viszont igen, így hadd ne tapsoljak már hozzá. Az,hogy ott helyben segíteni kell, azt elfogadom és támogatom. De EU-s területre hozni őket, az adott tagállam állampolgáránál magasabb színvonalú ellátásban részesíteni ingyen, úgy hogy esetleg utána sem néztek rendesen, és egy éven belül például felrobbant egy metrószerelvényt,nos azt nem kéne erőltetni.
ON
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Bocs.. de én vagyok az öregebb, és ahogy te előadod, kiragadsz részletet, nem teszed mellé a többi írását, nem teszel semmit arra hogy mégis, hogyan valósítja ezt meg a Sorosgyuri....
Nekem úgy tűnik felszálltál a hullámvasútra, és most nem tudsz leszállni róla...

a felmérések szerint a magyar lakosság 39százaléka hiszi hogy létezik a Soros terv.
Azaz Goebbelsnek volt igaza:
"Ha kellőképpen nagy hazugságot mondasz az embereknek, és folyamatosan ismétled ezt a hazugságot, előbb-utóbb az emberek hinni fognak benne. A hazugság akkor fenntartható, ha az Állam képes megvédeni az embereket annak politikai, gazdasági és/vagy katonai következményeitől.

de íme egy elemzés a soros tervről:

http://b1.blog.hu/2017/09/21/megszereztuk_a_soros-terv_titkos_dokumentumat_es_meg_is_mutatjuk


apropó egy kérdés: teszerinted hogyan lehet akkor enyhíteni az európai munkaerőhiányt?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Mióta egyszer élőben láttam egy orosz balett edzést, azóta még jobban tisztelem őket. Elképesztő ahogy kicsavarják magukat,és ha fáj akkor is nevetve kell tűrniük.
Sajnos a sérülés sem ritka náluk.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
[QUOTE="


apropó egy kérdés: teszerinted hogyan lehet akkor enyhíteni az európai munkaerőhiányt?

Hát naplopókkal biztos nem, Német statisztikai hivatal adatai árulkodóak....[/QUOTE]

jó, ez orosz topic, akkor a Beszélgetőbe azt mondd el please, hogy hogyan igen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
"Ha kellőképpen nagy hazugságot mondasz az embereknek, és folyamatosan ismétled ezt a hazugságot, előbb-utóbb az emberek hinni fognak benne. A hazugság akkor fenntartható, ha az Állam képes megvédeni az embereket annak politikai, gazdasági és/vagy katonai következményeitől.
Ez most a NATO meg az EU oroszellenes retórikájáról szól? Vagy Assad vegyifegyvereiről? Meg még tudnék mondani történelmi "tényt" is amivel pont ezt teszik.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 665
12 367
113
Ezek mostmár tényleg az összeomlás jelei. A végén még megérjük, hogy az olasz méretű gazdaságuk német méretűre esik össze...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Elég érdekes keveréke a Lexus RX sorozarnak, a Mercedes GL-nek és a Dacia Dusternek. Ha jó lesz, olcsó és behozható, akkor ezt is fogják vinni azok akinek a kocsi egy eszköz arra, hogy eljusson A-ból B-be ha kell szar úton és csomaggal. Akinek a 8 centis f*szát kell(ene) megnövelje 10-re az nyilván nem ilyent fog venni. (persze nem mindenki ezért vesz drága autót még mielőtt az összes X5-ös BMW-s meg Q7-es Audis fórumtárs kiborulna)