Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 678
12 475
113
:D.

Viccet félretéve, kb. én már büntetném is a családot konkrétan, kiskorú veszélyeztetéséért, vagy a tököm tudja mire fognám, de megbombáznám őket...
Az a minimum, hogy a kisgyereket elvenném tőlük, a kiskorú veszélyeztetése simán megáll.
Arról nem is beszélve, hogy a csajszi táncára meg konkrétan rá lehetne hívni az ízlésrendőrséget.:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zsolti

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mi volt a terv vagy az oka vagy akármi? Amúgy elég finoman intézték, főleg orosz viszonylatban.
Lehet kollega volt es csak szerepet jatszott. Ez igy meg egy harmadosztalyos Hollywoodi filmben sem menne el. Radasul nem latod az indulatot sem. Mindenki hoooot nyugodt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 824
113
Lehet kollega volt es csak szerepet jatszott. Ez igy meg egy harmadosztalyos Hollywoodi filmben sem menne el. Radasul nem latod az indulatot sem. Mindenki hoooot nyugodt.
Az élet nem Hollywoodi film, szerencsére. A profiknak nyugodtnak is kell maradni. Szerintem profi rendőri intézkedést láttunk, nem volt túlreagálva, de higgadtan hatástalanították. Meg lett bilincselve 1-2 percben belül a támadástól számítva úgy, hogy még fegyverhasználat sem kellett hozzá. Össze kéne hasonlítani ezt mondjuk a Francia rendőrök akciójával, amikor annyian voltak hogy nem fértek be a kamera képébe egyszerre, és 1 arab szétborította őket, kergette a kocsi körül percekig a 8+ csendőrt/rendőrt, vagy hogy szintén valami arab fickó hogy pofozta szénné az 5 db svéd rendőrt a rendőrautó körül. Ehhez képest ezek az Oroszok oktathatnának kb.
Ez nem Orosz istenítés, ezek tények amit most leírtam.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 617
55 075
113
Már tegnap este - a PC kikapcsolása után - kigondoltam a választ a ma feltett kérdésedre.
De frankón.:)

A Szovjetuniót nem kell ecsetelni: Egy titokmániás, paranoiás, gulágos, gerontológiai osztályra való vezetők által irányított politikai rendszertől ugyan mit lehetett várni?

Oroszország lakosságának a fele -exhas - fiatal/fiatal felnőtt korát a Szovjetunióban élte (pl. sorkatona volt!), ott szocializálódott.
Nemhogy annak a korosztálynak kell kihalnia, de még utána legalább egy nemzedéknek, hogy ezek a viselkedésminták más országok szintjéhez idomuljanak.
Gondolom, ez igaz szép hazànkra is.....:))))
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Lehet kollega volt es csak szerepet jatszott. Ez igy meg egy harmadosztalyos Hollywoodi filmben sem menne el. Radasul nem latod az indulatot sem. Mindenki hoooot nyugodt.
Úgy is nézett ki, mint az átlag kolléga, szőke, kékszemű, stb. Most meg az a bajod, hogy mindenki nyugodt és nem verik péppé, ha elvernék akkor meg visítanál mint egy malac, hogy barbár oroszok. Neked semmi sem jó. Nő vagy? Vagy csak tökmindegy mit csinálnak az oroszok vagy annak ellenkezőjét, lényeg, hogy köpködhesd, mert máshoz nem értesz.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 087
3 008
113
Azért kicsit jobb hogy nyugatabbra vert a sors, és nem kell a medve rendszeres szellentéseit elviselnem.
De biztos van olyan elvtársunk Magyarországon aki még egészségesnek is tartja mert keletről jött.
Fura egy koma vagy aggódsz a magyarokért és a világért valami nyugati lebujban...és rettegsz közben a medvétől...Mi lenne itt velünk nélkületek?

Meghagyjuk nektek..azt a csomó echte nyugati multikultit aztán döngessétek egymást.....inkább szelletés szag ,mint végbél fájdalom...dehát ízlések és pofonok.
De biztos van olyan multikulti nyugaton aki még egészségesnek is tartja mert nyugatról jött:D:D:D
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ma kiveséztem a lengyel kollégámmal magyar és a lengyel állami hatalomgyakorlás közti hasonlóságokat és igen jól megértettük egymást. Amíg ki nem hal egy korosztály és haza nem térnek a fiatalok addig ez az elmebaj marad ott is itt is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 775
80 873
113
FSZB akció Szimferopolban. Krími tatárok csoportja egy török állampolgárt zsarolt és 7000 USD-t követeltek tőle.(Nincs köztük 82 éves öregasszony ahogy a propagandista állította)
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Azért nem jössz haza mert még apád él? Na mindegy, a lényeg hogy jól megértettétek egymást. :)
A rokonságom is ugyanúgy várja a rendszer bukását akárcsak én.

Be vallom elégedettséggel tölt el hogy a lengyelek nagy része is normális, így a magyar rezsimnek nem lesz támogatása hamarosan.
Egyedül lenni magányosan elég sanyarú sors. De a főnököd választotta ezt az utat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 732
64 923
113
A rokonságom is ugyanúgy várja a rendszer bukását akárcsak én.

Be vallom elégedettséggel tölt el hogy a lengyelek nagy része is normális, így a magyar rezsimnek nem lesz támogatása hamarosan.
Egyedül lenni magányosan elég sanyarú sors. De a főnököd választotta ezt az utat...
1 lengyellel beszéltél. Örülök hogy benne társra találtál így már nem vagy egyedül. Meglehet most már tényleg az a sok millió ember a hülye aki itthon maradt (illetve lengyelben) és nap nap után építi az az országot. Gondolom táncos lábú Ferenc testvér rendszerének a bukását és előtte az ún átkosét legkevésbé sem vártátok.
Na de tudod ha majd egyszer nem lesz itt jó akkor majd egy másik brigádra szavazok azoknak zömével akik itt élnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Ma kiveséztem a lengyel kollégámmal magyar és a lengyel állami hatalomgyakorlás közti hasonlóságokat és igen jól megértettük egymást. Amíg ki nem hal egy korosztály és haza nem térnek a fiatalok addig ez az elmebaj marad ott is itt is.

Két migráns beszélget Hollandiában...................:rolleyes:
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
1 lengyellel beszéltél. Örülök hogy benne társra találtál így már nem vagy egyedül. Meglehet most már tényleg az a sok millió ember a hülye aki itthon maradt (illetve lengyelben) és nap nap után építi az az országot. Gondolom táncos lábú Ferenc testvér rendszerének a bukását és előtte az ún átkosét legkevésbé sem vártátok.
Na de tudod ha majd egyszer nem lesz itt jó akkor majd egy másik brigádra szavazok azoknak zömével akik itt élnek.
1 lengyelt hozam fel példának. Beszéltem többel is, megosztottam itt a fórumon is korábban. Nem tudod legyőzni a nagyvilágot, a valóság egyszer betör hozzád.
A jövő generációja nem lesz a múlt szörnyei által befolyásolva és egy jobb világot fognak építeni. Eljön az idő amikor már nem te fogsz dönteni, hanem az én korosztályom.
Az idő vasfoga minden rendszert kirág. Elmúlik ez is mint egy rossz álom, tudok várni.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
1 lengyelt hozam fel példának. Beszéltem többel is, megosztottam itt a fórumon is korábban. Nem tudod legyőzni a nagyvilágot, a valóság egyszer betör hozzád.
A jövő generációja nem lesz a múlt szörnyei által befolyásolva és egy jobb világot fognak építeni. Eljön az idő amikor már nem te fogsz dönteni, hanem az én korosztályom.
Az idő vasfoga minden rendszert kirág. Elmúlik ez is mint egy rossz álom, tudok várni.
Egy dologban biztos lehetsz, ennek a torz társadalmi környezetnek vége lesz és nem lesz NER többé.