1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

Udarias leszek...ez a hozzászólás kb annyira zavaros, mint a Duna nagyvízi áradáskor.

Szóljál, ha Izraelben (le lehet írni nyugodtan), kötelezővé teszik a zsidó vallás oktatását az arab iskolákban, és ha kiteszezik a menórát az osztályteremben a tábla fölé.

javaslom google-en keress rá a russzifikásió (eloroszosítás) szakkifejezésre. (A szovjet gerontokrácia ebben is a cári utat követte)
    Nem véletlenül hívák már a cári Oroszországot a népek börtönének.

Érdemes továbbá megfigyelni, hogy a szovjethatalom idején mennyire az éppen „uralkodó " pártfőtit-
    károk adták meg a nemzetiségi poliüka jellegét. Lenin még a népek önrendelkezési jogát hirdette, az I.
    világháborúban meggyengült németek és oroszok közé szorult balti népek így kaptak függedenséget húsz évre
    (1920-1940), a finnek pedig mindmáig. A moldávok által lakott Besszarábiát kénytelenek voltak átengedni
    Romániának, Ukrajnán pedig osztozni a lengyelekkel. A kaukázusiak számára a szuverenitás nem sokáig
    tartott; Közép-Ázsia is a Szovjetunió része lett 1922-re. Sztálin idejében a fő jelszó a nemzetiségek „közele-
    dése", sőt „egybeolvadása" lett. A szövetkezetesítés és iparosítás ilyen irányban tett lépésként
    is
    elkönyvelhető.
    A n. világháború a legtöbb véráldozatot hozó oroszok megdicsőülésével zárult, de még azt megelőzően vagy
    követően több millió embert telepítettek ki a németekkel való vélt vagy valós együttműködésük okán. Közülük
    már Hruscsov idején visszatérhettek szülőföldjükre az észak-kaukázusi kisebb népcsoportok; nem így a krími
    tatárok, a meszheti törökök vagy a németek. Ebben az időben hirdették meg a nemzeüségek felvirágzását; ez
    egybeesett a regionális gazdasági tanácsok (szovnarhozok) felállításával, amely bizonyos önállóságot ígért. A
    Brezsnyev-éra kevesebb idealizmust és több pragmatizmust hozott, ugyanakkor a központosító törekvések is
    felerősödtek. Ebben az időben (az 1970-es évek elején) sokat beszéltek a fejlett szocializmusról, és hordozó-
    járól, az egységes szovjet népről. Andropov, mintegy Gorbacsov elődjeként a szövetségi jellegre helyezte a
    fő hangsúlyt és ő volt az, aki kimondta: a nemzetiségi különbségek még tovább fennmaradnak, mint az
    osztálykülönbségek.
    Itt érkezünk el napjainkig, melyek eseményeinek mottójául Alexis de Tocqueville francia államférfi és
    író a könyv bevezetőjében idézett szavai szolgálhatnak: „a legveszélyesebb korszak egy rossz kormányzat
    számára az, amikor önmaga megreformálásába kezd."

http://www.mtafki.hu/konyvtar/kiadv/FE1991/FE19913-4_383-384.pdf
    1991-es írás, sok minden csak után jött ki az irattárakból.

köszönöm.

egy kis háttér

https://www.nyest.hu/renhirek/buntetendo-velemenyek-oroszorszagban

2. Sharid

Sharid Well-Known Member

Várom a linkeket az újságcikkekről, amik a politikai vezetés közvetlen utasítására felállított, a titkosszolgálatok által védelmezett állami pénzből, központi vezetés felügyeletével működtetett doppingprogramról szól az általad kiválasztott NATO tagországban.

akár az orosz sajtóból is.

3. arcas

arcas Well-Known Member

Én még udvariasabb leszek,...
    Hol kérdőjeleztem meg a korábbi állitásodban is bármit, a fentiekben sem fogok...sőt, hogy a zavart a "duna vizében" feloldjam, most belepisálok,...:

Nem kell kiselőadást tartani, felvidékiként pontosan tudom mi pl. a reszlovakizáció - képzeld, még ma is szivom. Meg a gyerekem is fogja szivni...

"fegyveres hadjáratoknak, az erőszakos eloroszításnak"...nah erről meg ugye kényelmesen elfeledkeztél, Kelet-Jeruzsálem, Golán, megszállt területek, Gáza...
    Jobb ha meg sem szólalsz...

Köszönöm szépen

vilmoci, zeal and zsolti like this.
  4. boki

boki Well-Known Member

Kik állnak az orosz sportolók dopping skandálja mögött?

Az áruló Grigorij Rodcsenkov, aki kirobbantotta az egészet és az ő állításaira alapoznak mindent-bizonyítékok nélkül. Megjegyzem nem orosz nemzetiségü/származású(nem nehéz kitalálni ) és az usá-ba szökött ahol az amerikai titkos szolgálatok védelmezik.

a másik szarkverő:

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ebben is van igazság. Kivételesen egyetértek veled. Gyakorlatilag egy bűnszövetkezet az egész sport vezetés. A sportolók meg szinte mind doppingolnak, talán a sakkozók ha nem. Kollégám az egyik magyar olimpiai bajnok csapattársa volt, eb versenyeken is indult. Tőle tudom hogy nyert úgy az olimpián az említett sportolonk miközben persze doppingolt is. Mindenki ezt csinálja mondta, máskülönben nem lennének eredmények, új és új vilagcsucsok.

zsolti likes this.
  6. misinator

misinator Well-Known Member

Van egy ismerősöm, közelebbit nem kívánok mondani róla, de képzettsége és kutatómunkája révén képben van a dopping témában: Szórakoztató(?), ahogy - ismerve a sportpolitikai történéseket - rendre megjósolja, hogy magyar sportolók hol fognak végezni a mezőnyben adott sporteseményeken annak függvényében, hogy éppen mekkora a balhé...
    Amikor említettem neki egy riportot egy doppingdoktorral - ami már eltűnt a híroldal archívumából... - akkor közölte, hogy abban semmi túlzás nem volt.
    Kb. olyasmi volt benne, hogy a doppingolás mindig 5-10 módszerrel előrébb tart, mint a vizsgálatok, illetve hogy aszerint építik fel a versenyző stimulálását, hogy milyen versenyeken akar indulni, s az mikor lesz az adott időszakban pl. évben, szezonban, így mire jön a verseny, a sportoló szervezete tiszta lesz, mint a ma született bárány, de olyan lesz a teljesítménye, hogy ihaj...

Állítólag a mottó a profi sport világában: Doppingolás az, amiből én kimaradtam.

7. ulippo

ulippo Well-Known Member

Amikor az álhírekkel buknak le akkor jön az, hogy "mindenki hazudik", amikor doppingoláson kapják őket, akkor jön a "mindenki doppingol". Semmi beismerés, semmi megbánás, sőt még nekik áll feljebb, ha elkövetnek valamit és lebuknak még ők vannak felháborodva.

Akit érdekel itt a jelentés az államilag szervezett, több mint 1000 sportolót érintő, FSZB-s pisiügynökök által működtetett doppingrendszerről.
    https://www.wada-ama.org/sites/default/files/resources/files/mclaren_report_part_ii_2.pdf

8. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Szerintem te ezt nem ide akartad tenni!

De röviden :
    Területvédelmi tartalékos ÖTT-nek = munkaszolgálatos, harci cselekménybe nem vethető be, parancsot nem adhat (bárkit felvesznek csak legyen aki pakolja a homokzsákot a gáton)
    Műveleti tartalékos ÖMT = harci helyzetben bevethető

Amúgy úgy megnézném ahogy a sok ÖTT százados úr pakolja a homokzsákot a gáton, vagy lapátolja a havat :)

9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Akkor most az ÖMT nem pakol zsákot?

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Dopping témához: Gondolom az hogy az Oroszok szervezetten doppingolnak felháborító, az hogy Phelps meg úgy regenerálódik hogy egy nap több számban is világcsúcsot úszik, az meg csak a sajt meg a vitamin, és a jó amcsi levegő, ugye?

Az hogy az amik folyamatosan évek óta minden világversenyen éremtáblázat összesített elsők, ha olimpia, ha atlétika, torna, bármi verseny van, az csak azért van, mert ők tisztán is tehetségesebbek mint a csúnya csaló doppingoló oroszok, meg kínaiak nem?

Ulippo, ezt te hogy látod? A tehetség meg az edzésmunka üti a csúcs doppingszereket ugye?

jani22, fip7, marton and 7 others like this.
  11. Sharid

Sharid Well-Known Member

12. boki

boki Well-Known Member

A dolgok tisztázása végett. A NOB nem talált bizonyítékot, hogy a dopping Oroszországban államilag irányított lett volna. Korábban írtam, hogy Rodcsenko szavaira (bizonyítékok nélkül) támaszkodva gyanúsították meg az oroszokat az állami dopping rendszerrel.
    u.i. Csak azt nem értem miért neveznek ki fontos pozíciókba zsidó származású embereket, akik nem lojálisak a hazájukhoz.
    Viszont vannak patrióta orosz zsidók is , pl. Szatanovszkij, akit tisztelek hozzáállása miatt. Egy riporteri kérdésre ( korábban), hogy orosznak tartja -e magát ezt válaszolta: "Kultúrálisan mindenképp, etnikailag orosz zsidónak"
    4 éve írtam Roman Abramovicsról is, aki ugyanarra a kérdésre ezt válaszolta: Először zsidó vagyok, utána vagyok csak orosz. (Abramovics Londonban él)

minszk2 likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Gondolom amikor kinevezik őket, mind kiváló orosznak állítja be magát.

14. antigonosz

Tudod azóta nem nézek olimpiát és egyéb sport műsorokat mióta a Phelps gyerek hét aranyat nyert egy olimpián.

minszk2, jani22 and zsolti like this.
  15. antigonosz

G
    Gondoltam orosz kocsi lesz. :) A pali egy idióta, elektromos ablak Nivaba? Minek? Meg a manuális is néha kiakad. Az ülés xar ez tény, nem kell allitgatni akkor pár évig kitart. Kollégám vett egy éve egy 99 es példányt, tip top, és teljesen elégedett vele. Én még évekig gyilkoltam annak idején. Terepre való autó, de lehet vele városban is közlekedni, csak ne akarja elvárni tőle senki hogy olyan mint egy 8-12 milliós terepjáró, vagy egy új elektromos csodaauto.

torx, fip7, szuvorov and 3 others like this.
  16. deze75

deze75 Active Member

17. antigonosz

Micsoda fogás!

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem is az volt az igazán durva, hanem mikor pár órán belül úszott több világrekordot. Úgy hogy állvahagyta a csúnya koxos mezőny nagy részét, mert ugye vannak országok ahol államilag doppingolnak, aztán mégis több testhosszal kikaptak. A másik kedvenc sztorim az volt, mikor egy súlyemelőnk bebukott az ezüstéremnél, hogy tele volt mint a déli busz, mindenféle jóval, aki első lett meg átment a teszten, ott vigyorgott mint a tejbetök. Gondolhatja mindenki, ha az erősebb volt mint aki bukott, egy súlyemelés sportágban, az akkor mennyire lehetett tiszta...

Armstrong régi mintái? Amerikai bicós legenda, mikor jobb teszttel kezdték el nézni a régi elrakott mintákat, azonnal bukott az öröksége, és kiderült minden szervezett dolog, hogy az egész team egy labor istálló volt kb.?
    A profi sport erről szól, embertelen pénzek, embertelen teljesítményért cserében. Ugyan olyan technikai sport mára az atlétika is, mint a forma 1...
    Labor háttér, sport diplomáciai érdekérvényesítő erő, és csak utána az edzésmunka, tehetség. Ez a fontossági sorrend sajnos.

nyugger, minszk2, cinikus and 3 others like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Poénnak, fricskának jó, de a szomorú valóság az úgy néz ki, hogy jellemzően az Usa kisportolt és nagyon jó izomzatú sportolói vannak az első helyen, és jóval átlagosabb testalkatú kínaiak a második, oroszok meg a harmadik helyen. Az összesített éremtáblázatban általában ez a hármójuk sorrendje. Ezért extra felháborító szerintem, hogy most jelenleg a bagoly kiabálja a verébre hogy nagyfejű!!!

minszk2, szuvorov and formosa1 like this.
  20. Sharid

Sharid Well-Known Member

Alekszej Uljukajev az elmúlt 25 évben folyamatosan magas beosztásban volt, ott volt már aBorisz Jelcin első orosz elnök gazdasági liberalizmust hirdető csapatában, de Putyin több elnöki ciklusában volt pénzügyminiszter-helyettes, a nemzeti bank alelnöke, a Külkereskedelmi Bank (VTB) igazgatótanácsának vezetője, 2013-tól pedig fejlesztési miniszter. Számos elnöki és kormányzati kitüntetés díjazottja volt.
    Tavaly novemberben vették őrizetbe, miután egy kétmillió dollárt tartalmazó táskát vett át és tett a saját autójába, azután, hogy a putyini vezetés egyik legbefolyásosabb emberével, az elnöki adminisztráció 1999 és 2008 közötti helyettes vezetőjével, 2008 és 2012 között – Putyin két elnöki ciklus közötti kormányfősködése idején – ministzerelnök-helyettessel, majd elnöki tanácsadóval, jelenleg a legnagyobb orosz olajvállalat, a Rosznyefty elnökével, Igor Szecsinnel tárgyalt. A vád szerint Uljukajev azért kérte a kétmillió dollárt, hogy hozzájáruljon ahhoz, hogy a Rosznyefty megszerezhesse az államhoz került Basnyefty olajtársaság többségi tulajdonát.

http://index.hu/kulfold/2017/12/08/a_putyin-era_legmagasabb_rangu_csinovnyikja_keszul_a_bortonbe/

Ezen oldal megosztása