Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerintem te ezt nem ide akartad tenni!

De röviden :
Területvédelmi tartalékos ÖTT-nek = munkaszolgálatos, harci cselekménybe nem vethető be, parancsot nem adhat (bárkit felvesznek csak legyen aki pakolja a homokzsákot a gáton)
Műveleti tartalékos ÖMT = harci helyzetben bevethető

Amúgy úgy megnézném ahogy a sok ÖTT százados úr pakolja a homokzsákot a gáton, vagy lapátolja a havat :)
Akkor most az ÖMT nem pakol zsákot?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Dopping témához: Gondolom az hogy az Oroszok szervezetten doppingolnak felháborító, az hogy Phelps meg úgy regenerálódik hogy egy nap több számban is világcsúcsot úszik, az meg csak a sajt meg a vitamin, és a jó amcsi levegő, ugye?

Az hogy az amik folyamatosan évek óta minden világversenyen éremtáblázat összesített elsők, ha olimpia, ha atlétika, torna, bármi verseny van, az csak azért van, mert ők tisztán is tehetségesebbek mint a csúnya csaló doppingoló oroszok, meg kínaiak nem?

Ulippo, ezt te hogy látod? A tehetség meg az edzésmunka üti a csúcs doppingszereket ugye?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
A dolgok tisztázása végett. A NOB nem talált bizonyítékot, hogy a dopping Oroszországban államilag irányított lett volna. Korábban írtam, hogy Rodcsenko szavaira (bizonyítékok nélkül) támaszkodva gyanúsították meg az oroszokat az állami dopping rendszerrel.
u.i. Csak azt nem értem miért neveznek ki fontos pozíciókba zsidó származású embereket, akik nem lojálisak a hazájukhoz.
Viszont vannak patrióta orosz zsidók is , pl. Szatanovszkij, akit tisztelek hozzáállása miatt. Egy riporteri kérdésre ( korábban), hogy orosznak tartja -e magát ezt válaszolta: "Kultúrálisan mindenképp, etnikailag orosz zsidónak"
4 éve írtam Roman Abramovicsról is, aki ugyanarra a kérdésre ezt válaszolta: Először zsidó vagyok, utána vagyok csak orosz. (Abramovics Londonban él)
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
A dolgok tisztázása végett. A NOB nem talált bizonyítékot, hogy a dopping Oroszországban államilag irányított lett volna. Korábban írtam, hogy Rodcsenko szavaira (bizonyítékok nélkül) támaszkodva gyanúsították meg az oroszokat az állami dopping rendszerrel.
u.i. Csak azt nem értem miért neveznek ki fontos pozíciókba zsidó származású embereket, akik nem lojálisak a hazájukhoz.
Viszont vannak patrióta orosz zsidók is , pl. Szatanovszkij, akit tisztelek hozzáállása miatt. Egy riporteri kérdésre ( korábban), hogy orosznak tartja -e magát ezt válaszolta: "Kultúrálisan mindenképp, etnikailag orosz zsidónak"
4 éve írtam Roman Abramovicsról is, aki ugyanarra a kérdésre ezt válaszolta: Először zsidó vagyok, utána vagyok csak orosz. (Abramovics Londonban él)
Gondolom amikor kinevezik őket, mind kiváló orosznak állítja be magát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Amikor az álhírekkel buknak le akkor jön az, hogy "mindenki hazudik", amikor doppingoláson kapják őket, akkor jön a "mindenki doppingol". Semmi beismerés, semmi megbánás, sőt még nekik áll feljebb, ha elkövetnek valamit és lebuknak még ők vannak felháborodva.

Akit érdekel itt a jelentés az államilag szervezett, több mint 1000 sportolót érintő, FSZB-s pisiügynökök által működtetett doppingrendszerről.
https://www.wada-ama.org/sites/default/files/resources/files/mclaren_report_part_ii_2.pdf

F3A1652C-A931-4365-92D5-646CC83137D0_w1597_n_r0_s.png
Tudod azóta nem nézek olimpiát és egyéb sport műsorokat mióta a Phelps gyerek hét aranyat nyert egy olimpián.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
G
Gondoltam orosz kocsi lesz. :) A pali egy idióta, elektromos ablak Nivaba? Minek? Meg a manuális is néha kiakad. Az ülés xar ez tény, nem kell allitgatni akkor pár évig kitart. Kollégám vett egy éve egy 99 es példányt, tip top, és teljesen elégedett vele. Én még évekig gyilkoltam annak idején. Terepre való autó, de lehet vele városban is közlekedni, csak ne akarja elvárni tőle senki hogy olyan mint egy 8-12 milliós terepjáró, vagy egy új elektromos csodaauto.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Tudod azóta nem nézek olimpiát és egyéb sport műsorokat mióta a Phelps gyerek hét aranyat nyert egy olimpián.
Nem is az volt az igazán durva, hanem mikor pár órán belül úszott több világrekordot. Úgy hogy állvahagyta a csúnya koxos mezőny nagy részét, mert ugye vannak országok ahol államilag doppingolnak, aztán mégis több testhosszal kikaptak. A másik kedvenc sztorim az volt, mikor egy súlyemelőnk bebukott az ezüstéremnél, hogy tele volt mint a déli busz, mindenféle jóval, aki első lett meg átment a teszten, ott vigyorgott mint a tejbetök. Gondolhatja mindenki, ha az erősebb volt mint aki bukott, egy súlyemelés sportágban, az akkor mennyire lehetett tiszta...

Armstrong régi mintái? Amerikai bicós legenda, mikor jobb teszttel kezdték el nézni a régi elrakott mintákat, azonnal bukott az öröksége, és kiderült minden szervezett dolog, hogy az egész team egy labor istálló volt kb.?
A profi sport erről szól, embertelen pénzek, embertelen teljesítményért cserében. Ugyan olyan technikai sport mára az atlétika is, mint a forma 1...
Labor háttér, sport diplomáciai érdekérvényesítő erő, és csak utána az edzésmunka, tehetség. Ez a fontossági sorrend sajnos.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 519
44 869
113
Poénnak, fricskának jó, de a szomorú valóság az úgy néz ki, hogy jellemzően az Usa kisportolt és nagyon jó izomzatú sportolói vannak az első helyen, és jóval átlagosabb testalkatú kínaiak a második, oroszok meg a harmadik helyen. Az összesített éremtáblázatban általában ez a hármójuk sorrendje. Ezért extra felháborító szerintem, hogy most jelenleg a bagoly kiabálja a verébre hogy nagyfejű!!!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Alekszej Uljukajev az elmúlt 25 évben folyamatosan magas beosztásban volt, ott volt már aBorisz Jelcin első orosz elnök gazdasági liberalizmust hirdető csapatában, de Putyin több elnöki ciklusában volt pénzügyminiszter-helyettes, a nemzeti bank alelnöke, a Külkereskedelmi Bank (VTB) igazgatótanácsának vezetője, 2013-tól pedig fejlesztési miniszter. Számos elnöki és kormányzati kitüntetés díjazottja volt.
Tavaly novemberben vették őrizetbe, miután egy kétmillió dollárt tartalmazó táskát vett át és tett a saját autójába, azután, hogy a putyini vezetés egyik legbefolyásosabb emberével, az elnöki adminisztráció 1999 és 2008 közötti helyettes vezetőjével, 2008 és 2012 között – Putyin két elnöki ciklus közötti kormányfősködése idején – ministzerelnök-helyettessel, majd elnöki tanácsadóval, jelenleg a legnagyobb orosz olajvállalat, a Rosznyefty elnökével, Igor Szecsinnel tárgyalt. A vád szerint Uljukajev azért kérte a kétmillió dollárt, hogy hozzájáruljon ahhoz, hogy a Rosznyefty megszerezhesse az államhoz került Basnyefty olajtársaság többségi tulajdonát.



http://index.hu/kulfold/2017/12/08/a_putyin-era_legmagasabb_rangu_csinovnyikja_keszul_a_bortonbe/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 093
113
G

Gondoltam orosz kocsi lesz. :) A pali egy idióta, elektromos ablak Nivaba? Minek? Meg a manuális is néha kiakad. Az ülés xar ez tény, nem kell allitgatni akkor pár évig kitart. Kollégám vett egy éve egy 99 es példányt, tip top, és teljesen elégedett vele. Én még évekig gyilkoltam annak idején. Terepre való autó, de lehet vele városban is közlekedni, csak ne akarja elvárni tőle senki
hogy olyan mint egy 8-12 milliós terepjáró, vagy egy új elektromos csodaauto.
Èrdekes, hogy szinte minden tulaj imadja, nyugaton is ( legalàbbis a màrkaforumok stb. szerint). Aki ezt veszi, tudja, mit vàrhat.
Az màs kërdés, hogy csak terepjàròrajongòk veszik és azok közül is csak kevesen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 377
23 020
113
Alekszej Uljukajev az elmúlt 25 évben folyamatosan magas beosztásban volt, ott volt már aBorisz Jelcin első orosz elnök gazdasági liberalizmust hirdető csapatában, de Putyin több elnöki ciklusában volt pénzügyminiszter-helyettes, a nemzeti bank alelnöke, a Külkereskedelmi Bank (VTB) igazgatótanácsának vezetője, 2013-tól pedig fejlesztési miniszter. Számos elnöki és kormányzati kitüntetés díjazottja volt.
Tavaly novemberben vették őrizetbe, miután egy kétmillió dollárt tartalmazó táskát vett át és tett a saját autójába, azután, hogy a putyini vezetés egyik legbefolyásosabb emberével, az elnöki adminisztráció 1999 és 2008 közötti helyettes vezetőjével, 2008 és 2012 között – Putyin két elnöki ciklus közötti kormányfősködése idején – ministzerelnök-helyettessel, majd elnöki tanácsadóval, jelenleg a legnagyobb orosz olajvállalat, a Rosznyefty elnökével, Igor Szecsinnel tárgyalt. A vád szerint Uljukajev azért kérte a kétmillió dollárt, hogy hozzájáruljon ahhoz, hogy a Rosznyefty megszerezhesse az államhoz került Basnyefty olajtársaság többségi tulajdonát.




http://index.hu/kulfold/2017/12/08/a_putyin-era_legmagasabb_rangu_csinovnyikja_keszul_a_bortonbe/

Úgy látszik ott működik a demokrácia, hiába van valaki hatalmon, ha korrupt megy a börtönbe. Bezzeg nálunk (kormányzattól függetlenül) :)
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2