Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 654
113
Ez jó jel is lehet, hogy komoly gondnál jeleznek a másiknak. Ami elszabadult korábban, hát ha megfékezhető.

A CIA, lehet, hogy most teret fog veszteni. Talán kevesebbet, mind ha hagyták volna az eseményt bekövetkezni.

Az biztos, hogy az oroszok, most visszagöngyölítenek minden szálat a múlttal kapcsolatosan.
- Gondolom, hogy Ádám is számon lesz kérve, hogy nő volt-e.
:hadonaszos:

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Kérdezték tőle, tudja-e miért fogták el. Azt mondja azért, hogy mert robbantáshoz szükséges anyagok vannak nála. A buszban bevallja, hogy robbantásos merényleteket akartak elkövetni Szentpéterváron és ő készítette volna el a bombákat...
Jah, azt éreztem hogy a srác volt a bomba szakértő. Nem tűnik muszlimnak, míg a másik pofa igen. Szóval ha nem muszlim akkor mi a motiváció? Pénz, Putyin?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Kérdezték tőle, tudja-e miért fogták el. Azt mondja azért, hogy mert robbantáshoz szükséges anyagok vannak nála. A buszban bevallja, hogy robbantásos merényleteket akartak elkövetni Szentpéterváron és ő készítette volna el a bombákat...


Gondolom jobbnak látta még a kamerák előtt tisztázni a helyzetet,később,kamerák nélkül már nem biztos,hogy tud majd beszélni,kicsit sűrű lesz az élete...
Szadista vagyok,ha nem sajnálom az ilyen állatokat,akik civileket akarnak robbantgatni?
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 609
8 797
113
Jaj csak azért mert felment az olaj ára .Molni már elírta
Hát persze csak azért... Ha egy Jelcin típusú elnök maradt volna hatalmon Oroszországban, akkor tök mindegy mennyire ment volna fel az olaj ára, a népnek ugyanúgy egy kopejka sem jutott volna belőle. Mert szerencsétlen Jelcint az alkoholizmusát kihaználva, dróton rángatták, átvágták a nagyvállalkozók. Gyakori volt, hogy óriásvállalatok, és azok vezetői is "elfelejtettek" adót befizetni. Úgy pedig nem is volt miből visszaosztani. És a legszebb,hogy gyakran egy ejnye bejnyével, vagy akár anélkül is megúszták. Meg lehet próbálni ugyanezt Putyin elnöknél is. Utána többet nem lesz gondja az adóbefizetésre. Maximum arra, hogy mindig rendben várja az őröket a reggeli cellaátvizsgálások alkalmával valamelyik szibériai "kolóniában"... Putyin volt az aki megállította a mértéktelen lopást,és még ha nem is ért el svájci életszínvonalat, de a nép lényegesen jobban él mint Jelcin idején.A közbiztonság is jobb. Az orosz tanárom a 90-es években volt kint Moszkvában. A helyi ismerőse kivitte a Vörös térre.De előtte adott neki egy kést,hogy: nálam is van egy, de lehet, hogy túl sokan lesznek és nem tudlak téged is megvédeni",.Mindezt a város központban fényes nappal.Azt mondta,hogy nagyon félt, mert mindennaposak voltak a rablótámadások, késelések a téren is. Én tavaly voltam kint, abszolút nem féltem, jól felszerelt rendőrök minden felé,ha gond van simán lett volna kinek szólni. Senki nem állította,hogy ne létezne Oroszországban korrupció, csak éppen most már a népnek is jut pénz. Továbbá ő volt az aki rendezte a zavaros földtulajdon viszonyokat, és a cári idők óta először(!) földosztásba kezdett.Ez utóbbit már Peter Truscott( nem épp Putyin-barát )angol politikus könyvében olvastam.
A témában ajánlott ez a japán dokumentumfilm, elég jól ábrázolja a "csodás, visszasírt demokráciát" az oroszországi 90-es éveket:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 609
8 797
113
Boki fordíts lécci, talán három szót értettem meg belőle. :)
Az elsőnek elfogott csávó volt a felelős a csapaton belül a robbanószerek elkészítéséért. A következő elfogásnál az ilyenkor szokásos parancsok:
"kezeket a hát mögé", le a padlóla :D (na palu!) hangzottak el. A szakállas fószer az meg néma maradt, találtak náluk egy vallásos kiadványt, ha jól olvasom akkor a Korán értelmezéséhez nyújt segítséget, szunnita változatban,de ez nem 100%,csak 90. Ennyire már én sem vagyok profi, mert ez elég szakszöveg.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
A korrupt,antidemokratikus,és nehogy már Oroszországot kezdik felfedezni a nyugati farmerek,gondolom/remélem arra figyelnek,hogy nagy konzorciumok,ne vehessenek földet,viszont annyira bezárkóztak,és bizalmatlanok,hogy nyugati magánszemélyek vehetnek,befektethetnek,és diktatórikus módon,még profitot is termelnek.
Skandallum! :D
Az Ír ember ott találta meg a számítását,lett pár ezer hektárja,és nem akar hazajönni.


A britt ember már 20 éve ott van,nem nyafog,nem akarja menteni a tőkéjét.


Még yenki is talál ott okosságot,aki keres,talál.



Mennyire bizarr ott angol beszédet hallani,meg nekem elég bizarr,hogy simán befogadják a külföldieket,engedik tulajdont venni,ott vállakozni.De minden hiába,már csak 4 nap péntekig,és megint összeomlik a gazdaság...:rolleyes:
Nem mondom,hogy tömegesen költöznek oda a nyugati népek,de már szó sincs a nagy bezárkózásról,szembenállásról,lassan kijönnek a poszt Szu katasztrófából.Nekem úgy tűnik,hogy érdemes figyelni rájuk,nem a fősodrú nyugati médiából tájékozódni,és a legkevésbé sem érdemlik meg,hogy lenézzük,vagy útáljuk őket,szerintem,ha nem basztatja őket "a nyugat" akkor pont senkit sem akarnak megtámadni,elfoglalni,lerohanni,stb.

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
Majd Ronci mindjárt megmondja a frankót. Hülyék az oroszok, egyedül még kaszálni se tudnak. Ráadásul a kombájn meg a vetőmag is kínai:)


El vagy tévedve aranyapám !
Én nem panoz Sharid mewg Domino szintjén nézem őket .

Ezt el is mondtam itt a topicba mikor sahrid nyomja itt a 444 szagú lebukott medvegyev mert láttuk a bírtokát féle linkelgetéseket.

Hogy írjak is valamit a témához
Én Annyit hozzá tennék a cikkhez hogy nem csak Írek Britek jnekik de dél-korea és japán is bérel az oroszok keleti felén ezt láttam is doku filmben ott is több ezer hektár volt bérelve ezt 3 éve láttam a tévében.
Hát meglepő de még olyat is láttam szintén a tv-ben hogy "Amerikai Cowboyok Oroszországban" ha jól emlékszem akkora lakatlan területeken nem is csodálom hogy vannak ilyenek.

Az már más hogy haditechnikában Kína mögé kerültek. Nem is gondoltam volna 6 évvel ezelőtt hogy ez fog történni :)