1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hemperegtem a röhögéstől,de sanszos.:D

2. jani22

jani22 Well-Known Member

Ez asszongya, hogy dec. 1-én
    "Oroszország aranytartaléka több mint 76 milliárd dollár volt december 1-jén – áll az orosz jegybank frissen kiadott jelentésében.
    December 1-jén a jegybanki aranytartalék 58,8 millió unciát (1829 tonna) tett ki. Egy hónap alatt az aranytartalék értéke 3,3 százalékkal 76,118 milliárd dollárra emelkedett."
    https://www.vg.hu/penzugy/gyarapodott-az-orosz-aranytartalek-721653/

/Hány uncia az ön kis p@-ja, valami mértékegység váltási probléma is lehet)

3. Sharid

Sharid Well-Known Member

4. Sharid

Sharid Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

Szépen halad a Krími-híd építése

jani22, Tcat, fip7 and 1 other person like this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Szegény katona csak ételt akart melegíteni a BTR-en, közben sikerült felgyújtania a BTR-82-őt és 28 millió Rubel kárt okozni.

jani22, antigonosz and fishbed like this.
  7. papajoe

Megesik,majd törleszti havi 200 rubeljával.

8. boki

boki Well-Known Member

Fél év katonai fogházat kapott.

9. papajoe

Szerintem legközelebb megeszi hidegen a borscsot inkább.o_O

10. wolfram

wolfram Well-Known Member

Jahh, az Apple és fanjai. :D Tökéletes példa.
    Nekem néhány kirívó esetet leszámítva túl sok bajom amúgy nincs az orosz politikával sem. Vagyis nem több, mint bármely más nagyhataloméval (és az oroszok is azok, katonailag mindenképpen), Putyint meg még bírom is (persze azért csak kellően távolról :D ), kellemesen pragmatikusan áll a dolgokhoz általában és tény, hogy komoly államférfi. Csak az istenítésüktől, kritika nélküli piedesztálra emelésüktől kapok már agyf.szt... Pár éve mondjuk még pont az ellenkezője volt trendi (ami szintén zavart), de most meg úgy tűnik ez lett az új divat. :(

11. wolfram

Sorkatona volt, vagy hivatásos?

12. boki

boki Well-Known Member

Nézz rá szerencsétlenre (a videóban) :)

13. wolfram

Jóó, erősen sejtettem persze. :D Hát, drága tanulópénz volt a seregnek is, meg a srácnak is...

14. jani22

jani22 Well-Known Member

Ne ez az! A Gyíkhúskonzerv mellékhatása.

[​IMG] [​IMG]

Jó, tudom, ott más nevű van. :)

Off.

Megjegyzem, hogy a leendő párommal kirándultunk. Erdő, kis tisztással, labdajáték, tábortűz stb.

A tűz parazsába betettem melegedni a hurka konzervet. Fizikából tudtam, hogy a gőz nyomása komoly eredményeket tud produkálni, de akkor nem értem rá efféle folyamodványokkal foglalkozni.

Eléggé határozott durranás volt. Se a dobozt, pláne a hurkát nem találtuk meg, pedig az ott lévő barátnője is kereste. :D

Fiatalság, bohóság.
    :)

antigonosz likes this.
  15. jani22

jani22 Well-Known Member

Ezek a dolgok így működnek.

fishbed likes this.
  16. varga dima

varga dima Well-Known Member

Ojmjakon település Jakutföldön.... - 50C

jani22, fishbed and antigonosz like this.
  17. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Semmi tartósítószer, szója, E,stabilizátor,difoszfát,glutén...

jani22 likes this.
  18. misinator

misinator Well-Known Member

nyugger likes this.
  19. Sharid

Sharid Well-Known Member

Harmincnál is több sportoló lépett vissza a hétvégén egy szibériai fedett pályás atlétikai versenyen, miután a helyszínen előzetes bejelentés nélkül doppingellenőrök jelentek meg, írja a Moscow Times. A Championat.com sportoldal jelentése szerint az orosz doppingügynökség, a RUSADA ellenőreinek megjelenése után 36 sportoló hirtelen visszalépett az indulástól az irkutszki regionális versenyen.

"Nem vagyok meglepve" - reagálta a hírre az orosz atlétikai szövetség elnöke, Dmitrij Sljahtyin. Az állami TASZSZ hírügynökségnek adott nyilatkozata szerint maga a szövetség kérte a RUSADÁ-t, hogy a lehető leggyakrabban ellenőrizze a versenyzőket. "Azért kértük ezt, mert tudjuk, hogy a sportág alacsonyabb szintjein sok a probléma" - mondta.

Ez akár igaz is lehet, de ez nem jelenti azt, hogy a legmagasabb szinteken nincsenek problémák. Az elmúlt években a nemzetközi szövetség sorra fosztja meg az orosz sportolókat a világversenyeken elért helyezéseiktől, mert a megismétel vizsgálatok során rengeteg orosz versenyző bukott le doppinggal. Az orosz sportolókat ezért egymás után két olimpiáról, a 2016-os riói nyári és a 2018-as phjoncshangi téli játékokról is kizárták.

20. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Profi sport rossz viccé degradálódott... Még a pekingi olimpia előtt hangzott el a rádióban:
    "Mindenki doppingol. Az, hogy a kis országok általában hátrébb végeznek az azért van, mert nem mindig tudják kifizetni a legújabb szereket, amik 5-10 múlva lesznek kimutathatóak".

+az amerikai Lance Armstrong-tól érdekes módon nem vették el a győzelmeit, pedig ő be is vallotta 4 év hazudozás után, hogy doppingolt...

fip7, antigonosz, svajcibeka and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása