1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Háráso rábotájet!
    Szépen jönnek fel az infrastruktúrával is,van mit ledolgozni a szu után,de legalább csinálják.
    Kíváncsi lennék mennyit ér ott az átlagember fizetése,ottani árúcikkben,gondolom annyi benzint,húst,kenyeret,mosóport,ladát az ottani vasútépítő is tud venni a rubeljén,mint mi a forintunkon.

2. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Vasutasoknak relatív jó életük van arrafelé, ha nyereséges a cég akkor a következő évben megkapják a nyereség %-ának felét extra béremelésként.
    2015 volt az első és utolsó veszteséges évük mióta Putyin van hatalmon.

3. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Meglátjuk mi lesz.Nekem nem tűnik annyira hirtelen ötletnek. Találtam egy nagyon nagyon kezdetleges előzetest,amit még májusban töltöttek fel.. A sorozat főszereplője Igor Petrenko lesz. A sorozatot Fehéroroszországban forgatták le,mert a rendező szerint ott találtak olyan helyszíneket amelyek a legjobban visszaadják a 80-as évek Szovjetuniójának hangulatát. Találtam egy interjút is a rendezővel, ott azt nyilatkozta, hogy 12 részes lesz a sorozat.Az utóbbi 2 évben szerintem az NTV óriási fejlődésen ment keresztül a sorozatait tekintve. Régen néha elkezdtem nézni egy egy sorozatukat, de aztán általában nem értem a végére, mert igazi gagyi volt. Utána ez odáig jutott, hogy elkezdtem kerülni az NTV-s sorozatokat. Az Egyes Csatorna és a Rosszija minőségi sorozatai mellett borzalmasak voltak. Aztán láttam egy Szíriából hazatért SZSZO tiszt történetéről szóló sorozat előzetesét. Adtam neki egy esélyt és nem bántam meg. Azóta több egész klassz sorozatot láttam tőlük. Épp ma fejeztem be a "Zászlóalj" című minisorozatukat, ami a Pristina melletti szlatinai reptér megszerzését mutatja be.Nem tudom,hogy mire van pénzük, mire nem, de azt látom,hogy sokat fejlődtek. A többit a filmes topicban.

fishbed likes this.
  4. boki

boki Well-Known Member

Én is végignéztem egszerre az összes részt pár napja, a reptér elfoglalásának 20. évdordulója alkalmából felrakták a VK-ra.

sidewinder12 likes this.
  5. boki

boki Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nyomasd a linkeket.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

A hatalmas Léna folyón egyetlen híd sincs.

8. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

A napi 100-200 jármű kedvéért biztos megérné hidat építeni a pár ezer fős faluk mellé... o_O

nnameg nem ilyen pesti mélynövésű hidakat kéne csinálni ekkora fixpontmagasságú (asszem ez a helyes kifejezés) hajókhoz...

9. boki

boki Well-Known Member

Lomonoszov Akadémikus lefestve.

fishbed and gacsat like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Küldd már ide a linkeket.

11. jani22

jani22 Well-Known Member

12. sidewinder12

A Pristina melletti szlatinai reptér elfoglalását feldolgozó orosz filmsorozat, a Zászlóalj első része( a többit is könnyű megtalálni, mert ez az NTV hivatalos youtube csatornája):

gacsat and Nemerson like this.
  13. sidewinder12

A többi sorozathoz vezető linkeket inkább a filmek és sorozatok topicba teszem, hiszen az azért van.

gacsat likes this.
  14. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

gacsat likes this.
  15. boki

boki Well-Known Member

Viktor Csernomirgyin, projekt 22600. A világ legnagyobb dízel-elektromos jégtörője.
    22258t vízkiszorítás, 142,4m hosszú és 29m széles.

wolfram, fishbed, antigonosz and 2 others like this.
  16. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

hurci10, gacsat, FilcTroll and 5 others like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

FSZB lengyel kémet fogott. Az elfogott Marian Radzajevski az Sz-300 légvédeli rendszerről szeretett volna titkos információkat. Épp akkor fogták el mikor már az üzletet akarta megkötni(azért volt nála az a sok pénz)

Az utóbbi időben eléggé elkanászkodtak a poljákok, Túl sokat képzelnek magukról.

18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Sz-300-ról? Az már nem olyan nagy újdonság Nyugaton se. Nem inkább az Sz-400-asról?

19. boki

boki Well-Known Member

Sz-300- ról írnak, nyilván a legmodernebb verzióról volt szó ( PMU-)2. A videó nem mostani, csak ma hozták nyilvánosságra, a hír kapcsán, hogy a lengyel 14 év szigorított börtönt kapott .

Ja és valamilyen alkatrészeket akart venni.

fishbed likes this.
  20. jani22

jani22 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása