1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ezt szeretem az oroszokban!
    Most forgatják az ellen-Chernobil sorozatot és beleadnak mindent - valódi nukleáris katasztrófa, nem holmi imperialista CGI hulladék!

Igazából törekednek rá, bár nem igazából környezetvédelmi céllal...
    https://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=96702

De elég problemás:
    https://cen.acs.org/articles/96/i10/efforts-use-green-fuels-sometimes.html

Bleroka and Nagy Csaba like this.
  2. gacsat

gacsat Well-Known Member

A radioaktivitás csak az idővel csökken. Csinálhatsz te akármit, a csökkenés lefutása mit sem változik.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

A finnek szerint se volt semmi.

4. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nos, én nem nagyon vagyok oda a nukleáris meghajtású, légkörben közlekedő eszközökért, köztük a Burevesztnyikért, meg bármi hasonlóért...

Nem tudom, hogy merrefelé fújt-fúj ott a szél, szóval szerintem várjunk még egy-két hetet. Azt nem hinném, hogy súlyos sugárszennyezés történt volna, de érdekes lehet, hogy ha érzékelni fognak valamit a detektorok, akkor az milyen izotóp, vagy izotópok lesznek. Emlékszel még a két évvel ezelőtti ruténium 106-os izotópszintnövekedésre, aminek azóta sem lett (hivatalosan) "gazdája".

Bleroka likes this.
  5. gacsat

gacsat Well-Known Member

De lett. Mostanában mondták el az oroszok.

6. boki

boki Well-Known Member

Az új fegyvertípusok kifejlesztését végig kell vinni, mert az lesz a legjobb megemlékezés a múlt héten életüket vesztő nukleáris szakemberekről - közölte a Roszatom vezérigazgatója hétfőn, azt követően, hogy eltemették az orosz állami atomenergetikai konszern öt munkatársát, aki egy fegyverkísérlet során vesztette életét.

https://index.hu/kulfold/2019/08/12...pMSz_PTP2lxJlowBme2VIzbQ_mIOsYzv3FCnUxSPLBVk8

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

8. wolfram

wolfram Well-Known Member

A ruténium 106-ost?
    Mert amiről én tudok, az az, hogy közvetlenül az izotóp érzékelése után orosz részről felröppent egy olyan történet, hogy valamilyen, a légkörben elégő műhold RTG-jéből származott az izotóp, de ezt a lehetőséget a NAÜ kizárta.
    https://www.irsn.fr/EN/newsroom/New...n-Report_Ruthenium-106-in-europe_20171109.pdf

Aztán most, pár hete jött ki egy nemzetközi tanulmány, miszerint minden bizonnyal a majaki létesítményből (ami korábban is az első számú "gyanúsított" volt) származott.
    https://www.pnas.org/content/pnas/early/2019/07/25/1907571116.full.pdf

De az oroszok tudtommal a mai napig tagadják, hogy Majakból, vagy egyáltalán tőlük származna és nem is mondtak mást a műholdas hipotézisen kívül.

9. jani22

jani22 Well-Known Member

Na még ilyet?

"A két (NATO) F-18 vadászgép balra fordult, hogy elmozduljon az elfogott repülőgéptől. Röviddel azelőtt az egyik orosz Su-27 vadászgép balra fordult, hogy majdnem bekerüljön az F-18 egyikének repülési útjába. nem biztonságos módon "- mondja a NATO katonai tisztviselője a CNN-nek"

fishbed likes this.
  10. jani22

jani22 Well-Known Member

11. Rotten878

Rotten878 Member

Nem vagyok otthon, hogy könnyen utánanézzek hol volt az "elfogás" de logikusan feltételezve a légvédelmi azonosítási zóna határáig.
    Namármost az biztos nem az a zóna volt ahonnan az orosz gépek kísérték a repülõgépet.
    Az - szintén logikusan - az orosz kalinyigrádi zónától indult (ha emlékeim nem csalnak) majd a szentpéteri zónától ha nem elõbb indult újra.

Ha nem hibádzik a gondolatmenetem onnantól az orosz repülõgépek egyébként tényleg agresszív manõvere jogos volt, sõt számomra veszélyessége ellenére kellõen határozott volt.
    Ellentmondást nem türõen jártak el, ennyi történt talán.

bartinieffektus and jani22 like this.
  12. jani22

jani22 Well-Known Member

13. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Havonta van legalább egy hír, hogy nyugati katonák meglepődnek, mert az orosz/kínai visszaüt...

gergo55, fip7, nyugger and 3 others like this.
  14. Rotten878

Rotten878 Member

Igen, mert kelteni kell a feszültséget.
    Pont ahogy túloznak az újraéledõ haditengerészeti és légierõs õrjáratok kapcsán, amik semmilyen fenyegetést nem jelentenek csak 20 évig nem volt rá pénze az oroszoknak...

Néha már-már Sauron seregét képzelik be egyesek az oroszok kapcsán, de minden arról szól hogy több pénz kell, kellenek a megrendelések.
    Ehhez pedig ellenségkép kell.

Az oroszok nosztalgiáját pedig ápolja, hogy az a látszat kell velük számolni.
    Hosszabb téma, de egyrészt ezt a nosztalgia érzést és a mesterséges ellenségképet is nagyon jól kihasznàlja Putyin.
    Így sokszor olyan esetekben is van súlyuk amibe se gazdaságilag, se katonailag nem tudnának beleszólni.

15. boki

boki Well-Known Member

16. boki

boki Well-Known Member

17. boki

boki Well-Known Member

Moszkvában épül Európa legmagasabb felhőkarcolója-lakóháza (405m) 2023-ra készül el.

vata, fip7, fishbed and 2 others like this.
  18. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Legalább az elitnek jó lesz, ez a fantasztikus, városképet javító építészeti remekmű. ;)

19. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Ezen mindig meglepődnek ha egy olyan ellenféllel kerülnek szembe akiknél komolyabb fegyver van egy kókuszdiónál :)

20. ghostface

ghostface Well-Known Member

Még szerencse, hogy Manhattan felhőkarcolóiban a munkás nép lakik. Ja várjál! Mégsem.

ghostrider, BiancoGasto, fip7 and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása