1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. Roni

Roni Well-Known Member

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

A britek ostobasága miatt. Ne hogy már egy balkáni dzsembori Bosznia felett VH.-t okozzon.
    Én már gimiben sem értettem,hogy olyan reálos beállítotságú emberek,mint te is,akiket mindig intelligensebbnek tartottam magamnál,miért nem látják át a történelmi összefüggéseket. Érdekes...

misinator, fip7, vata and 2 others like this.
  4. BiancoGasto

Amit leírsz a britekről,azt kissé hiteltelenné teszi az egész 19. századi, 20. századi történelmük. Persze lehet,hogy így van,de én kétlem.
    A Habsburg birodalom kúrta el leginkább azt,hogy az Orosz bir. ne szövetséges legyen,amikor nem támogatta a cárt a krími háborúban. Persze rövid távon érthető ez a viselkedés. Nyugati hatalmakkal barátságos viszony,a Habsburg bir. közvetlen keleti határainál folyamatosan harcoló (és győztes),óriási szárazföldi hadseregel rendelkező Orosz bir. meggyengítése. De hosszú távon nagyon tré döntés volt.

5. boki

boki Well-Known Member

ERA Technopolisz ANAPA

fishbed likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

A képen a moszkvai Lomonoszov állami egyetem épülete. A gőzmozdony pedig retro hangulatot ad a Moszkvába érkező turistáknak.

Rotten878, fip7 and BiancoGasto like this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Moszkva 2019

Rotten878, misinator, fip7 and 7 others like this.
  8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mondd, te elolvastad a linkelt szöveget? Abbol hogyan vezetodott le, hogy ez a britek ostobasága volt?

9. BiancoGasto

Én arról tudok,hogy a németeket gyengének tartották ahoz,hogy szövetségesek legyenek. Majd a német erősödés agasztotta őket.
    És akkor ott van az a megmagyarázhatattlan viselkedés,hogy egyszer háborút viselnek a ruszkik ellen, hogy meggátolják a balkáni terjeszkedésüket,majd OMM ellen támogatják őket,miközben OMM pont az orosz barát Szerbia(expanzív és agresszív), az OMM területi integritását veszélyeztető Nagy Szerbia projektjére reagál, a Balkánon A 19. sz. közepétől,ez nem néhány Šešej vajda lázálma volt,hanem szinte a teljes szerbiai politikai paletta által támogatott elgondolás. Ennek az inkonzisztensnek tűnő brit politikának csak a német ellenesség add értelmet.
    Persze utólag jól hangzik,hogy gyerekek, mi mindent megtettünk(látva a 4 éves háború borzalmát,és anyagi vonzatát,mindenki ezt kommunikálná),csak nehezen hihető.

fip7, vata and megazez like this.
  10. boki

boki Well-Known Member

50 éves a Kamaz . Bemutatták a legújabb (szupermodern) típust a Kamaz -54907 CONTINENT

fip7, antigonosz, fishbed and 2 others like this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Zsír!
    Nem találtam technikai adatokat a honlapon,ebben Orosz motor van?
    A régebbi fazonú Kamazokban még a klasszikus V8 van,euro2-es normával,ami csak itt probléma,ott nem.

12. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Ez a Szovjetunió története, az is leginkább 1953-ig. A cári Oroszország ahhoz képest egy humanista intézmény volt. Az 1953 utáni SzU pedig persze még elég gáz volt, de azért messze volt a sztálini korszaktól.
    "Ha tudni akarod milyen lesz a jövő, képzelj el egy csizmás lábat, ami örökké egy emberi arcon tapos" (nem szó szerint, emlékezetből írom) Orwell 1984-ének a záró mondata egyébként, ezt mondja a vallató Winston Smithnek.

13. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Peking:

14. boki

boki Well-Known Member

Liebherr D946 motor van benne.

15. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Es milyen gyartmany a sebvalto ?

17. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

1982-es Kamazzal hordjak nekem a fat az erdorol...

18. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

A 60-as évekbelin egy vadonatúj mozdony van, a 2019-esen pedig egy 100 éves ;)

ghostface likes this.
  19. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Volt azért Iránnak F-4 és F-14, illetve Chieftain is, ezek éppen jók lettek volna ezek ellen. És Irán akkor még csak 10 éves amcsi technikával bírt. Persze kétfrontos háborúban hamar elvéreztek volna, de ne feledjük el, hogy az irakiak az akkor még kurrensnek számító szovjet és francia technika birtokában is stratégiai védekezésre kényszerültek Irán ellen, a háború kezdetén elért kisebb sikerek után.

20. boki

boki Well-Known Member

Ezen oldal megosztása