Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Arra, amire az, aki megrohamozta a CIA székházat.


Na igen, ő is jól mérte fel a lehetőségeit.:rolleyes:
Bár,ha jól emlékszem, nálunk is volt, hogy ketten behatoltak 1 katonai laktanyába,mert fegyvert akartak szerezni,ott is jó volt a taktika,a főbejáraton,fegyveres őrségen keresztül akartak bemenni,fordult is a hullaszállító velük egyet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Na igen, ő is jól mérte fel a lehetőségeit.:rolleyes:
Bár,ha jól emlékszem, nálunk is volt, hogy ketten behatoltak 1 katonai laktanyába,mert fegyvert akartak szerezni,ott is jó volt a taktika,a főbejáraton,fegyveres őrségen keresztül akartak bemenni,fordult is a hullaszállító velük egyet.
Én is voltam ott őr. Én is lehettem volna az áldozat. Hanem a kapuőrség nem volt fegyveres. A szomszéd szobából rohant ki az ÜTI helyettes, és lelőtte a támadókat.
Ők is jól tájékozottak lehettek. A kapusok nem létező géppisztolyait akarták megszerezni.
Mondjuk én 15 évvel azelőtt voltam ott szolgálatban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Hát a 2 úriemberért nem lett volna kár.



Ettől én életpártibb vagyok, végül is nem öltek meg senkit,a 13 év fegyház sem volt egyszerű nekik,tudod ez különböztet meg minket tőlük,ahogy az üti is csinálta,nem lőtte mellbe,fejbe őket,hanem harcképtelenné tette őket,a többi a bíróság dolga.
Tisztelem érte az ütit,hogy éles harcban is ennyire észnél tudott lenni.
Jó katona lehet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Ettől én életpártibb vagyok, végül is nem öltek meg senkit,a 13 év fegyház sem volt egyszerű nekik,tudod ez különböztet meg minket tőlük,ahogy az üti is csinálta,nem lőtte mellbe,fejbe őket,hanem harcképtelenné tette őket,a többi a bíróság dolga.
Tisztelem érte az ütit,hogy éles harcban is ennyire észnél tudott lenni.
Jó katona lehet.


Hogy ilyen helyzetben higgadt tudott maradni, az biztos. Ráadásul milyen jól lőtt.

De ez a 2 úriember most kint lófrál. Hacsak azóta nem sittelték le őket újra.
Nem rajtuk múlt, hogy nem halt meg senki.
Gondolom amikor valamelyikük mellbeszúrta az egyik katonát nem figyelt arra, hogy ne ölje meg.

És gondolom a fegyverek sem ipsc-re akarták megszerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Én is voltam ott őr. Én is lehettem volna az áldozat. Hanem a kapuőrség nem volt fegyveres. A szomszéd szobából rohant ki az ÜTI helyettes, és lelőtte a támadókat.
Ők is jól tájékozottak lehettek. A kapusok nem létező géppisztolyait akarták megszerezni.
Mondjuk én 15 évvel azelőtt voltam ott szolgálatban.


A vicc. 2002-2003-ban Tatán a kapus szolgálatban ak a háton. Üres tárral!o_O
Csak a kapuügyeletesnél meg az ütinél volt töltött fegyver.
A töltött tárak a páncélban. :(
Ebből az esetből is mennyire levonták a következtetés.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 706
113
Németország, az EU és Oroszország keményen visszaszól Trumpnak az Északi Áramlat miatti szankciókért

https://index.hu/gazdasag/2019/12/2...rumpnak_az_eszak_aramlat_miatti_szankciokert/


"...Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.... szerint az történik, hogy "egy 22 ezer milliárd dolláros államadóssággal bíró ország más, fizetőképes államoknak megtiltja, hogy fejlesszék a gazdaságukat..."

Ismétlés a tudás anyja:

30798749_b0df7a10ee427e13fb5360d07bc83711_wm.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 814
81 121
113
Németország, az EU és Oroszország keményen visszaszól Trumpnak az Északi Áramlat miatti szankciókért

https://index.hu/gazdasag/2019/12/2...rumpnak_az_eszak_aramlat_miatti_szankciokert/


"...Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.... szerint az történik, hogy "egy 22 ezer milliárd dolláros államadóssággal bíró ország más, fizetőképes államoknak megtiltja, hogy fejlesszék a gazdaságukat..."

Ismétlés a tudás anyja:

30798749_b0df7a10ee427e13fb5360d07bc83711_wm.png
Valaminek már történnie kell,mert nem normális amit azok a vén idióták müvelnek...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Németország, az EU és Oroszország keményen visszaszól Trumpnak az Északi Áramlat miatti szankciókért

https://index.hu/gazdasag/2019/12/2...rumpnak_az_eszak_aramlat_miatti_szankciokert/


"...Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.... szerint az történik, hogy "egy 22 ezer milliárd dolláros államadóssággal bíró ország más, fizetőképes államoknak megtiltja, hogy fejlesszék a gazdaságukat..."

Ismétlés a tudás anyja:

30798749_b0df7a10ee427e13fb5360d07bc83711_wm.png
Az amerikai adósság nem lényeges. Senkinek sem kell megadniuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 814
81 121
113
@ghostface
"Azért engem tényleg érdekelne, hogy a fotón látható embereket mi vitte oda a megemlékezés helyszínére? Való igaz, hogy az orosz emberek szemszögéből nézve Sztálin kiűzte Hitler seregét az országból és ez nyilván jó, de ezen felül én, mint nem orosz, nem igen tudnék pozitív dolgot említeni Sztálinnal kapcsolatban.
@boki
Nem volt esetleg valamilyen TV-s interjú a megemlékezőkkel ezzel kapcsolatban?
Mégis mennyien voltak a megemlékezők?
A kormány és a társadalom, a média hogy viszonyult az évfordulóhoz?"

Orosz Kommunista Párt szimpatizánsai emlékeztek meg Sztálin születésének évfordulójáról. Hivatalos állami megemlékezések nincsenek. Van még az a korosztály amely szimpatizál Sztálinnal.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface
M

molnibalage

Guest
Ettől én életpártibb vagyok, végül is nem öltek meg senkit,a 13 év fegyház sem volt egyszerű nekik,tudod ez különböztet meg minket tőlük,ahogy az üti is csinálta,nem lőtte mellbe,fejbe őket,hanem harcképtelenné tette őket,a többi a bíróság dolga.
Tisztelem érte az ütit,hogy éles harcban is ennyire észnél tudott lenni.
Jó katona lehet.
Éles helyzetben az ember a cel kozepere celoz. Ott is erhette volna oket a lövés . Ennek semmi koze szerintem az eszhez leveshez...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Az amerikai adósság nem lényeges. Senkinek sem kell megadniuk.


Persze, nyilván nem fogja a fed lefoglalni az anyahajókat,tengókat,icbm-eket,ha nem szavaznák meg évente az államadósság növelését elfogadó törvényt.
:D
Amíg megvannak a gyarmatok,ahol lehet dodóval fizetni/kereskedni nincs gond.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Persze, nyilván nem fogja a fed lefoglalni az anyahajókat,tengókat,icbm-eket,ha nem szavaznák meg évente az államadósság növelését elfogadó törvényt.
:D
Amíg megvannak a gyarmatok,ahol lehet dodóval fizetni/kereskedni nincs gond.
Ha FEDnek nagyon kinyílna a csipája, beszánthatják, mint a Templomos Lovagrendet.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Ha FEDnek nagyon kinyílna a csipája, beszánthatják, mint a Templomos Lovagrendet.


Ja,és utána nyitnak egy állami jegybankot.
:D
Igazából nem az a baj,hogy nekik bármennyi dodót ad a fed,hanem,hogy a sárteke maradék 80%-ának meg lófüttyöt sem ad.
Megnéztem volna ha a fed úgy finanszírozza a szut,mint az usát,vagy európát,és fordítva,hogy akkor hogyan nézett volna ki a hh.:D
Merthogy még mindig a fed dönt minden ország pénzkibocsájtásáról,szóval nem túl nehéz a terep usánkának,okkal akarják dobni páran a dodót.