1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. milagro

milagro Well-Known Member

2. boki

boki Well-Known Member

antigonosz likes this.
  3. milagro

Akkor azért ez egy elég jelentős arányú csere azért...
    https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Medvedev's_Second_Cabinet
    ..
    Figyelted mekkora volt a csend!
    Honi Oroszország-szakértőket se hívogatták be a stúdiókba, pedig egy hét majdnem eltelt január 15. óta!

4. boki

boki Well-Known Member

Kb fele-fele arány. A legismertebbeket írtam csak.

5. boki

boki Well-Known Member

6. boki

boki Well-Known Member

7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Diktátor...

8. boki

boki Well-Known Member

9. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

A jövő útja azoknak az országoknak, akik nem akarnak a süllyesztőbe kerülni a globalizáció oltárán!!!

Leonidas, Gyurma, fip7 and 6 others like this.
  10. Rotten878

Rotten878 Active Member

Viszont érdekességképpen megjegyezném, hogy most ugyanezt a hozzáállást kérjük számon az ukránokon.
    Bármennyire is tisztelem Putyint. Int erős vezetőt, azért legyünk konzekvensek.

11. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Azért ez egy kicsit bonyolultabb. Az ukránok elnyomni akarják minden erővel a kisebbségeket, függetlenül attól, hogy betartják-e a törvényeket, vagy sem. Pl. az oroszoknál nem hiszem, hogy korlátoznák majd a saját nyelvek használatát.

Loken and Rotten878 like this.
  12. Rotten878

Rotten878 Active Member

Úgy legyen, de majd meglátjuk.
    Bár ha nem lesznek előjogok az azt is jelenti, hogy a teljes ügyintézés csak orosz nyelven lesz lehetőséges.
    Akár olyan területeken is ahol történetesen jelentős kisebbség van.

A globalizációnak vannak előnyei, de kétségtelenül tesznek az orosz kultura fennmaradásáért.

Másrészt érdekes kérdés történelmileg ez...elég a varégok beolvadására és annak pozitív hatásaira gondolni. De ez már off topic kicsit :)

13. csibeszke

csibeszke Well-Known Member

Nem igazán, mert Munkácsot és régióját mióta echte Ukrán népcsoport lakja?

14. Rotten878

Rotten878 Active Member

Bocsáss meg, de én nem csak magyar szempontból írtam.
    Nem véletlenül nem említettem Kárpátalját, vagy bármely más területet ahol nem ukrán többség van.
    Jelenlegi európai jogi normák szerint mindenhol biztosítani kell a kisebbségi jogokat.

Arra értettem, hogy akinek baja van pl. az ukrán nyelvtörvénnyel és a kettős állampolgárság kapcsán történő herce-hurcával, annak ez is szúrjon szemet.
    Ennyi és nem több.

Félreértetted amit írtam.

15. boki

boki Well-Known Member

A brit trónörökös Charles herceg egy megvető pillantással egyszerűen átnézett az amerikai alelnök Mike Pence-n és kezet sem volt hajlandó fogni vele a World Holocaust Forum nagy ünnepi megemlékezésén.

Ez a jelenet, az a tekintet és a diplomáciai illetlenséget is vállaló reakció nagyon sokat elárul a politikai viszonyokról..

16. boki

boki Well-Known Member

Akna robbanás pillanata Maarat an Numanban, ahol súlyosan megsérült Vafa Sabruni az RT Arabic riportere. A riporternőt egészen Hamába a legközelebbi kórházba szállították, ahol az orvosok lemondtak róla.Sojgu azonnal utasította az orosz katonai orvosokat akik Hamába utaztak és megmentették a fiatal nő életét majd egy szállító helikopterrel Hmejmimbe vitték további kezelésre. Állapota súlyos de stabil.

17. milagro

18. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

fonak9 likes this.
  19. boki

boki Well-Known Member

20. boki

boki Well-Known Member

Ilyen lesz az Aurus Komendant nevet kapott SUV:
    Az előreláthatólag 2021-ben debütáló orosz divatterepjáró mozgatásáról egy 4,4 literes V8-as motorra épülő hibrid hajtáslánc gondoskodik, mely nem kevesebb, mint 600 lóerőt, illetve 880 Nm-t szabadít rá a kerekekre. A kilencfokozatú automataváltóval és összkerékhajtással szerelt Aurus Komendant várható ára egyelőre ismeretlen.

vata, zeal, Rotten878 and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása