1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hülkye vagy?
    Kivitte a tankot a hátán a folyóból,és felkészült egy nagyobb ugratásra! :rolleyes::D

Pocok75 likes this.
  2. boki

boki Well-Known Member

3. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Múltkor páran nagyon meg voltak lepődve,hogy a Bajkál tó jegére leszállt egy Cessna és a jég kibírta. Közben pedig a jég olyan erős, hogy a Mi-171A2-est is kibírja, a maga szerény 13 tonnás maximális felszállósúlyával. Üresen olyan 8.5-9 tonna a gép,ez utóbbi adatot nem találtam meg így hirtelen :)

4. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Eddig nem tudtam, mire gondolsz. Tegnap feldobta a fosbook azt a "nagyszerű oldalt"(nyugati pálya). Voltam olyan vakmerő,hogy megnyitottam egy két cikket,és a hozzájuk írt kommenteket. Hát khm, én nem dohányzom, de úgy kiáradt a szemellenzős szellemi sötétség azokból a "lelkes rajongókból" (van ilyen státusz a fb-on), hogy elgondolkoztam rajta, hogy lemegyek venni egy öngyújtót a közeli dohányboltba,csak,hogy lássak valamit, mert ide a két lámpa fénye a szobában már kevés volt. Aztán inkább bezártam az oldalt, ahelyett, hogy felesleges költekezésbe kezdtem volna.

5. boki

boki Well-Known Member

Egy érdekes dok. film a GRU-ról, kémekről, sikeres GRU akciókról

sidewinder12 likes this.
  6. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Milyen vastag lehet a jeg?

7. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Anno a transzszibériai vasutat kompokkal akarták átvinni a tavon, mivel túl drága és nehéz lett volna megkerülni.
    Rendeltek is az angoloktól egy jégtörőt, de azt valahogy el is kellett juttatni a tóhoz, mivel felúsztatni nem tudták ezért szétvágták, vasúton elvitték amíg tudták, majd a tónál újra összerakták így röpke másfél év késéssel munkába állhatott.
    Kifutott a kikötőből első próbaútjára, majd az első jégtáblán fennakadt, mivel nem tudta áttörni, így a tó télen továbbra is járhatatlan volt az idő nagy részében (később el is süllyedt, magával víve egy mozdonyt meg pár kocsit.
    Közben kitört egy aprócska konfliktus egy elmaradott ázsiai feudalisztikus állammal, ami később Orosz-Japán háború néven került be a történelem könyvekbe, a tél kellős közepén is át kellett juttatni a tavon a szerelvényeket, így jobb ötlet híján a jégre fektetett síneken hurcolták át az árut, kisebb csoportokban, miután egy mozdony alatt beszakadt a jég.
    A konfliktus után határozta el, 2. Miklós, hogy modernizálja a gyorsan és szarul megépített vasútvonalat, aminek részeként megépült a tó körüli rész is, de ebbe bele is roppant a birodalom, a felvett hitelek az 1915-ös befejezésre elvitték a költségvetés felét.

zeal, fishbed, vilmoci and 11 others like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

1,5-2 m

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ritkán Látható Töri Blogról.

1991. július 31. A szovjet különleges egység (OMON) által meggyilkolt litván határőrök a Medininkai-nál újonnan felállított határőrállomáson. A függetlenségét korábban kikiáltott balti államot a Szovjetunió nem ismerte el és számos incidenst követtek el az újonnan felállított litván fegyveres testületek ellen, ezek a veréstől a gyilkosságig terjedtek. A tíznél is több határőrizeti épület elleni támadásban nyolc litvánt öltek meg és hatvanat sebesítettek meg szovjet csapatok

Én erről eddig nem is hallottam. Na, akkor ezek után asszem jobban megértem, hogy a Balit országok számára a NATO tagság és annak komolysága miért fontos. A történelmük során nekik sok jó nem származott abból, hogy az oroszok ott voltak. A széteső SZU is még egy utolsót rúgott beléjük a függetlenség elnyerése során.

luperator, zeal, HAndrás and 5 others like this.
  11. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Szovjetunió vagy Oroszország?

megazez and bartinieffektus like this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Eurovíziós dalfasztivál színvonalához méltó orosz képviselet lesz az idén. :) 3 nap alatt 22,7 millió megtekintés.

laiki, wolfram and Nemerson like this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Borzalmas, de ha a hangot leveszem, vicces.

14. Negan

Negan Well-Known Member

Gyerekkoromban,kisgyerekkoromban a 70es években volt ilyen divat.Trapézgatyó és fodros ing.Még a frizurák is.Nem egy korabeli magyar táncdalfesztiválbol nézzték ki az öltözködési divatot?

fip7 likes this.
  15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nos, a szovjetek eredménye SIGINT ölés terén a következő volt.
    5. oldal. 13 eset.
    https://fas.org/irp/nsa/maybe_you.pdf

Ebben a Catalina incidens nincs benne.
    A berlini légihíd alatt szállítógépeket lőttek le a szovjetek és szándékosan veszélyeztették a repülésbiztonságot. Ahogy tették ezt sokszor a CV-k felett függeszkedő és zavaró helik is.

Az külön vicc, hogy az egyetlen izraeli esetből hirtelen többes lett.
    Nem célom számháborúzni, csak pusztán rámutatni kommented enyhén vicces voltára.

DINAMO likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Úgy emlékeztem két hajó volt de mea culpa akkor csak egy.Sigint vonaltól beszélünk nempedig egyéb hidegháborús "barátkozásokról",ne mossuk össze a kettőt!

17. dudi

dudi Well-Known Member

No meg azt se felejtsük el,hogy amikor az oroszok meg az amerikaiak tesztelték egymás tűrőképességét akkor nem baráti hovatovább szövetséges államként tették ezt hanem kimondva kimondatlanul ellenségként.Ez azért óriási diferencia.

18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Áááá, a Little Big! Komoly banda, bírom őket. Amúgy egész jó zenéket is csinálnak.

De ez a számuk mindent visz:

14+
    https://tinyurl.com/hckavpq

:D

cinikus and nyugger like this.
  19. gacsat

gacsat Well-Known Member

laiki and Roni like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Sea Launch Commander megérkezett Szlavjankába

Ezen oldal megosztása