1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. boki

boki Well-Known Member

Arktika

fip7, gergo55, gacsat and 6 others like this.
  2. boki

boki Well-Known Member

3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem is ez a kérdés szerintem,hanem az,hogy Vlagyimir Vlagyimirovics képes lesz-e a jelenlegi hatalmát fenntartani (természetesen ha az egészsége engedi) 2036-g.

ogretankHU likes this.
  4. megazez

megazez Well-Known Member

Vagy megtalálja-e az utódját, mivel nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez is csak azért van mert nem talált senkit.

fip7, ogretankHU, gacsat and 3 others like this.
  5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen ez a lehetőség is fenn áll.

6. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nekunk Magyaroknak kell vízum Oo-ba, vagy turistaként be lehet utazni 1 hétre?

7. papajoe

Nem tudom Miért idézte(m)?
    o_O

8. koppany

koppany Well-Known Member

Úgy tudom hogy kell.

9. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Sőt ha átrepülsz fölötte Fehéroroszba is.

10. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

tavaly én 6 napot voltam és kellett, sőt kell egy meghívólevél is mellé, de azt kiadják hivtalból. Csak kérned kell a vízumot, aztán a másik jár hozzá (én rábíztam az ut. irodára).
    Mindkettő pénzbe kerül, mármint a meghívólevél is.

fishbed and nyugger like this.
  11. nyugger

nyugger Well-Known Member

Miután az ukrán balhé miatt szanálták az átfogó EU-RU vízumeltörlést így továbbra is vízumköteles a belépés. Elektronikus vízum eddig csak Szentpétervárba, Leningrádi területre, Kalinyingrádi területre, Vlagyivosztokba és a Távol-keleti területre érvényes és egyben ingyenes is. Fel kell menni az orosz külügy vonatkozó honlapjára, megadni a személyes adatokat meg az érkezés és indulás idejét, szállás adatait illetve egy 6 hónapnál nem régebbi igazolványképet (fotóst idézve érdemes külön mondani, hogy oroszokhoz kell mert valahogy más formátumban kérik). 3 nap (nem munkanap hanem tényleg nap) a hivatalos kiadási határidő és 8 napra érvényes az e-vízum. Októberben voltam kinn 8 napra Szentpéterváron, 2 nap alatt kiadta Grísa a papírt, reptéren sem volt vele semmi baj (bár az összes határőr a szemével ölne meg hiába nézett ki Irina modellként), csak azt meg a migrációs kártyát mindig magadnál kell tartsad ha ellenőriznének. Illetve ha kimész kötelező az utazási biztosítás, de anélkül is szoktunk kötni, biztos ami sicher alapon.

Jövőre már az egész országban élesítik az e-vízum rendszert, az azt hiszem 15 dollárba fog kerülni de az ingyenes körzetek továbbra is megmaradnak. A többi részen egyelőre maradt a papíros vízumügyintézés, azt hiszem a konzulátus 26 vagy 28 ezret meg egy halom papírt kér el érte, érdemes azt utazási irodával intéztetni.

Tcat, fishbed, vilmoci and 4 others like this.
  12. papajoe

Ki Irina, hoztál feleséget? :D
    Összel leszunk 20 évesek a lyuk koruli élo anyaggal, fuzom hogy menjunk a Krímbe, vagy Szocsiba 1 hétre, az olcsóbb részre, melglátjuk mit ajánlanak az irodák, meg hogy alakul a vírus helyzet, 83-ban voltak kinn az osok 2 hetet Leningrádban, akkor még nem mehettem, azóta rajta van a listán. :)

antigonosz likes this.
  13. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

AdBlock (vagy Disconnect, stb.) pluginek kikapcsolása után láthatóak lesznek, viszont akkor zuckerberg belát a vakbeledig. :D

LMzek 2.0 and gacsat like this.
  14. papajoe

Off:kizárnám, hogy egy arckönyv szintu IT háttérrel nem oldanának meg 1 ingyenes ad blockert..... ;)

15. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Tracking protection üti ki. Legalábbis nálam.

FilcTroll and KoviUbi like this.
  16. jani22

jani22 Well-Known Member

17. jani22

jani22 Well-Known Member

18. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Lord Gazember and Nemerson like this.
  19. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

fip7, gacsat, fishbed and 1 other person like this.
  20. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

gergo55 and gacsat like this.

Ezen oldal megosztása