1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. boki

boki Well-Known Member

https://hu.wikipedia.org/wiki/Hegyi-karabahi_háború

KoviUbi likes this.
  2. megazez

megazez Well-Known Member

Örmények éltek ott (eredetileg azt hiszem pont örmény terület is volt, de a szu amikor létrejött úgy döntött, hogy a terület azerbajdzsánhoz fog tartozni és punktum), a hadsereg is örmény és azeri katonákból állt, előtte volt tüntetés is, gondolom ott kipattant a szikra és nem lehetett megállítani.
    Az örmények és a hegyi-karabahi területeken élők többször is kérték Moszkvát, hogy a terület legyen újra örmény amit rendre el is utasítottak.
    Az usára pedig: a polgárháborúk is hasonlóan kezdődnek.

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Like a boss! :D
    Érdemes a kommentekbe is beleolvasni. :D

antigonosz likes this.
  4. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Kezdetben a belügyi erők (ezek nagyrészt azeriekből, illetve örményekből álltak) és irregulárisok akcióztak, utóbbiak kaptak vagy szereztek fegyvert is a belügyi/rendőri erőktől, vagy épp a hadsereg laktanyáiból. A szovjet hadsereg csak akkor mozdult meg, amikor Moszkvából parancsot kapott. 1990 januárjában még szétcsapott Bakuban, ez volt a "fekete január", de ez nem fordította meg a dolgok menetét.

molnibalage likes this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

"Oroszország koronavírus-oltását a polgári lakosságnak már augusztus 15-én be lehet adni"

6. nyugger

nyugger Well-Known Member

Hú ezzel de megjártam legelőször :D Ugyanis Szentpéterváron hagyomány, hogy minden nap délben a Péter-Pál Erőd Névához közelebbi egyik bástyájáról díszlövést adnak le videóban is szereplő D-30-al. Ismertem is ezt a szokást csak megfeledkeztem róla aztán mikor első nap békésen sétálnék az erődben durr a semmiből Grísa meglőtte a napi adagját én meg elsőre azt hittem Abdul akart aknakeresőt játszani élőben vagy a szomszédos tüzérségi múzeumban szállt el valami :D Mindenesetre érdemes megnézni a díszlövést, bár ilyenkor lezárják a mellvédet és rendes látványért csak 3-5 ezer forintnyi rubel kiperkálása után mehetsz fel.

vilmoci, fishbed and Rotten878 like this.
  7. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

8. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Orosz, ja ...

"Saját lakásában találták meg egy népszerű orosz rapper szétdarabolt holttestét, miután az értesülések szerint felesége felaprította, szerveit kimosta és megsózta."
    https://noizz.hu/szagos/egyre-tobb-...agban-most-egy-rappert-apritott-fel-a/27htm0c

Az eredeti:
    "Ukrainian rapper's wife 'who chopped up her dead husband's corpse and kept it in the fridge of their home' appears in court after denying his murder"
    https://www.dailymail.co.uk/news/ar...ears-court.html?ito=social-twitter_mailonline

antigonosz, vata, zeal and 1 other person like this.
  9. megazez

megazez Well-Known Member

A magyar cikkben berakták az eredeti twitter üzenetet... Komolyan a firkászok vagy direkt csinálják és már a látszatra sem adnak amikor ferdítenek vagy komplett idióta a haza firkászgárda legalább 80%-a...

laiki, fip7 and jurgenbauer like this.
  10. nyugger

nyugger Well-Known Member

Mivel a posztszovjet topik zárva és a kelet-európás demokráciavitába nem kívánok beleszólni így ide rakom. Avagy nyugger kolléga az azeri-örmény konfliktus apropóján most a Kaukázus déli lankáin aktuális hatalmi viszonyoknak nézett utána:
    https://moszkvater.com/fegyverkezve-a-bekeert/

Bleroka, fishbed, csibeszke and 6 others like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Ahogy írtam a VDV-s topikban, ma van a VDV napja Oroszországban. Volt egy kis csetepaté a Gorkij parkban Moszkvában. a Roszgvardija és a VDV-sek között. Kijött az OMON is.

fishbed and bartinieffektus like this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Jaroszlavlban nem volt jó ötlet egy LGBT-s aktivistának provokálni a VDV-seket.

bartinieffektus likes this.
  13. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed and gacsat like this.
  14. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Mi volt az összetűzés oka?

15. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

16. boki

boki Well-Known Member

Igazoltattak egy ittas VDV-st nyilvános helyen.

17. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Nemerson likes this.
  18. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Olyan hiányérzetem van... Remélem nem úszta meg ennyivel. :rolleyes:

zeal and vata like this.
  19. Heim

Heim Well-Known Member

FilcTroll likes this.
  20. Nemerson

Nemerson Well-Known Member