Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest

Egy izsevszki kórház tetején zuhant le egy Ansat helikopter...​

1637346_d566247e5d9c92d998bb7f2b331f8a81.jpg


Egy mentőhelikopter kényszerleszállást hajtott végre az izsevszki köztársasági kórház területén. Ezt a TASS-nak a mentőszolgálat jelentette. "Az előzetes adatok szerint a helikopter a kórház területén lévő egyik épület tetejére zuhant, és károkat szenvedett. Nem voltak halálos áldozatok" -közölte a mentőszolgálat.

Colonelcassad
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Persze, azért nem eszik olyan forrón a kását. :)

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113
Moszkva a világ legjobb városai rangsorban a 4. helyen végzett. (The World's 100 Best Cities) A nemzetközi szakértők nemcsak a gazdaság lehetőségeit vagy a kulturális környezetet értékelték, hanem azt is, hogy mennyire kiegyensúlyozott a város fejlődése. A turisták vonzereje és kényelme az élethez, a munkához és az üzleti élethez szintén fontos mérföldkő.
Ezenkívül a lista összeállításakor 24 területen vették figyelembe a mutatókat, hat kategóriába sorolva: hely, termék, emberek, gazdasági jólét, szabadidő, promóció.
A "Termék" kategóriában az orosz fővárost vezetőnek ismerték el a fejlett infrastruktúra, a légi összeköttetések és a látnivalók száma miatt. A város a "Place" kategóriában a minősítés második sorát foglalta el a magas szintű biztonság és a minőségi parkok elérhetősége miatt.
Moszkva az ötödik helyet szerezte meg a "Szabadidő" kategóriában, a lakosság iskolai végzettségét tekintve London és Szentpétervár után bekerült a top 3 -ba, az Instagram hashtageinek számát tekintve pedig a legjobb tíz között volt.
Az első helyet London, a másodikat Párizs, a harmadikat New York foglalta el.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Valós veszély, nálunk és Európában is terjed a kaukázusi medvetalp.

kau_8.jpg

"Rendkívül agresszív növény, amelynek karógyökerei méteres mélységbe hatolnak a talajba. Ha megpróbáljuk kihúzni, akkor beszakad, és még a kiásás után is képes az apró gyökérmaradványokból újrafejlődni. Óriási levelei pedig elfogják a fényt az alatta fejlődő növényektől, így szinte minden kipusztul az árnyékában. De mielőtt bárki is rángatni kezdené a földből a kisebb fa méretű, de lágyszárú zellerfélét, jól készüljön fel a feladatra. A növény érintésre is mérgező, hatalmas mennyiségű furanokumarint termel és halmoz fel a testében.


A furanokumarinok rákkeltő hatásúak és napfény hatására bomlanak, az állati és emberi bőr felszínén fitofotodermatitiszt idéznek elő, a képződő bomlástermékek hatására a bőr felhólyagosodik. Az egy-két nap alatt felhólyagosodó bőrfelület akár több centiméteres lehet, nagyon nehezen gyógyul, további bőrbetegségek kiindulási helyévé válik. Ezek helyén feketés, lilás bőrelszíneződések és hegek maradnak vissza. A fotoaktív vegyületek legnagyobb koncentrációban a levelekben fordulnak elő."

Tehát a méreganyag még csak csalánkiütést okoz, de ha nem mossuk gyorsan le, akkor a fényérzékennyé tett bőrfelület csúnyán sebesedik. Úgyhogy dupla kesztyűben érjünk csak hozzá, lehetőleg kerülve a növényi nedvekkel való találkozást."



2 kerítés közé el tudnám képzelni a déli határon.... :rolleyes:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113
454 millió forintért eladó Putyin limuzinja.
Persze ez így nem pontos: ennyi az Aurus Senat Limousine listaára, ami akár már gazdag halandók számára is elérhető Moszkva egyik felhőkarcolók közé ékelt autószalonjában.
Az Aurus márkát maga Putyin kezdeményezte 2013-ban, amikor új elnöki autóként egy 80-as évekből származó "kocka ZIL" ráncfelvarrot változatát mutatták be neki új elnöki autóként. Az elnök ekkor kiborult és dizájnpályázatot hírdetett egy új elnöki autó és orosz luxusmárka létrehozása céljából. Érdekesség, hogy a pályázaton egy magyar dizájner terve az első 3 között végzett.
1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
454 millió forintért eladó Putyin limuzinja.
Persze ez így nem pontos: ennyi az Aurus Senat Limousine listaára, ami akár már gazdag halandók számára is elérhető Moszkva egyik felhőkarcolók közé ékelt autószalonjában.
Az Aurus márkát maga Putyin kezdeményezte 2013-ban, amikor új elnöki autóként egy 80-as évekből származó "kocka ZIL" ráncfelvarrot változatát mutatták be neki új elnöki autóként. Az elnök ekkor kiborult és dizájnpályázatot hírdetett egy új elnöki autó és orosz luxusmárka létrehozása céljából. Érdekesség, hogy a pályázaton egy magyar dizájner terve az első 3 között végzett.
1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n
Köpködhettek érte, de én a ráncfelvarrott ZiL-t választottam volna. Ez a kocsi szuper meg korszerű, belülről baromira tetszik, de a külseje nekem nagyon RR Phantom-os. A ZiL-nek legalább volt egy teljesen egyedi,saját karaktere. A meglévő hibáit persze javítani kellett volna, plusz ha hibrid hajtást akartak volna, akkor valószínűleg nem lett volna olcsóbb a fejlesztés, mint az Aurus Senat esetében volt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Köpködhettek érte, de én a ráncfelvarrott ZiL-t választottam volna. Ez a kocsi szuper meg korszerű, belülről baromira tetszik, de a külseje nekem nagyon RR Phantom-os. A ZiL-nek legalább volt egy teljesen egyedi,saját karaktere. A meglévő hibáit persze javítani kellett volna, plusz ha hibrid hajtást akartak volna, akkor valószínűleg nem lett volna olcsóbb a fejlesztés, mint az Aurus Senat esetében volt.
Tudnál képet/linket betenni róla (esetleg mindkettőt :rolleyes:) ? Érdekelne, de hirtelen nem találtam mi helyett jött ez.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Persze, azért nem eszik olyan forrón a kását. :)

Mazepinbe próbálnak már azért is belekötni,mert egyáltalán a világon van, de azért azt ne felejtsük el, hogy a jelenlegi mezőny egyetlen olyan versenyzője akinek diplomája van(Bsc), plusz az is szimpatikus volt,amikor május 9-én térdelt ő is, pedig sosem szokott részt venni ebben a minden futam előtti kötelező BLM akcióban, amit Hamilton követelt ki. Utána megkérdezték tőle a riporterek,hogy akkor most ő is csatlakozott a BLM-hez,és ezentúl térdelni fog minden futam előtt? A válasza annyi volt, hogy nem, és nem is a BLM miatt térdel, hanem mert május 9 van,ami a Győztelem Napja, és a második világháborúban harcolt szovjet veteránok tiszteletére térdel. Egyébként Raikkönen is volt katona, a versenyekre elegedték.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A Зил-4112Р helyett lett az Aurus Senat. Találtam egy hosszabb tesztvezetős videót róla. Attól azért a falra mennék,hogy azt a tetves biztonsági övet nem csatolják be.
(1) ЗиЛ 4112Р - автомобиль для президента - YouTube
A RollsRoyce koppintás design szebb. De valami sajátabbal is előállhattak volna valóban. Ez nagyon avíttas, meg a beltéren kicsit lehetne csiszolni, megértem, hogy nem ezt választották, az üzenete nem jó.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
A RollsRoyce koppintás design szebb. De valami sajátabbal is előállhattak volna valóban. Ez nagyon avíttas, meg a beltéren kicsit lehetne csiszolni, megértem, hogy nem ezt választották, az üzenete nem jó.
Én még csiszoltam volna a beltéren,bár nem volt rossz, plusz hibrid hajtást tettem volna hozzá. Ha ABV és IED védelemben plusz lövedékállóságban megfelelő,akkor a külsejéhez nem nagyon nyúltam volna. Őszintén szólva a linkelt tesztet nem néztem végig, mert nem volt időm, csak azért választottam mert a hossza miatt ez tűnt a legrészletesebbnek. Belepörgettem és a végén annyit mondott a műsorvezető,amikor mentek vissza a garázshoz,hogy: "Ebben a kocsiban inkább az SZKP főtitkárának érezheti magát az ember, mint orosz elnöknek" ez alapján szerinte sem lehetett az igazi ez a vas, de a hibák kijavítása után én adtam volna neki esélyt, pont azért, mert saját karaktere van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113
Én még csiszoltam volna a beltéren,bár nem volt rossz, plusz hibrid hajtást tettem volna hozzá. Ha ABV és IED védelemben plusz lövedékállóságban megfelelő,akkor a külsejéhez nem nagyon nyúltam volna. Őszintén szólva a linkelt tesztet nem néztem végig, mert nem volt időm, csak azért választottam mert a hossza miatt ez tűnt a legrészletesebbnek. Belepörgettem és a végén annyit mondott a műsorvezető,amikor mentek vissza a garázshoz,hogy: "Ebben a kocsiban inkább az SZKP főtitkárának érezheti magát az ember, mint orosz elnöknek" ez alapján szerinte sem lehetett az igazi ez a vas, de a hibák kijavítása után én adtam volna neki esélyt, pont azért, mert saját karaktere van.
A 90-es években még elment volna a szovjet feelinges ZIL, de ma már nem. AURUS jó választás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 500
113
454 millió forintért eladó Putyin limuzinja.
Persze ez így nem pontos: ennyi az Aurus Senat Limousine listaára, ami akár már gazdag halandók számára is elérhető Moszkva egyik felhőkarcolók közé ékelt autószalonjában.
Az Aurus márkát maga Putyin kezdeményezte 2013-ban, amikor új elnöki autóként egy 80-as évekből származó "kocka ZIL" ráncfelvarrot változatát mutatták be neki új elnöki autóként. Az elnök ekkor kiborult és dizájnpályázatot hírdetett egy új elnöki autó és orosz luxusmárka létrehozása céljából. Érdekesség, hogy a pályázaton egy magyar dizájner terve az első 3 között végzett.
1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n

1200x900n




Lesz Itthon szalonjuk?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én még csiszoltam volna a beltéren,bár nem volt rossz, plusz hibrid hajtást tettem volna hozzá. Ha ABV és IED védelemben plusz lövedékállóságban megfelelő,akkor a külsejéhez nem nagyon nyúltam volna. Őszintén szólva a linkelt tesztet nem néztem végig, mert nem volt időm, csak azért választottam mert a hossza miatt ez tűnt a legrészletesebbnek. Belepörgettem és a végén annyit mondott a műsorvezető,amikor mentek vissza a garázshoz,hogy: "Ebben a kocsiban inkább az SZKP főtitkárának érezheti magát az ember, mint orosz elnöknek" ez alapján szerinte sem lehetett az igazi ez a vas, de a hibák kijavítása után én adtam volna neki esélyt, pont azért, mert saját karaktere van.
Vagy száz tételes volt a hibalistája, amikor át akarták adni.
Az újnak a genfi példánya se nyerte meg a magyar srácok tetszését. Sok apró hiba a beltérben, ami egy Mercedesben nem fordul elő. A putyi változat nem hiszem, hogy kapható, de asszem ebből a pénzből kér hosszított páncélozott RR is kijönne.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 565
113
Kijev megjósolta Ukrajna megosztását a szomszédos országok között