1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostrava NATO Day

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - igla által indítva @ 2011. október 22..

1. igla

igla New Member

Köszönjük a szép beszámolót:)

2. Roni

Roni Well-Known Member

A képen egy modernizált t-72 látható ?

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem az: T-72M4CZ

4. mulopapo

mulopapo New Member

A mi Gripenünk fel szált vagy csak az oda vissza útra volt benne kerozin.

5. mulopapo

mulopapo New Member

Amúgy jó kis cik

6. Terminator

A magyar gripen a statikus kiállítás része volt.

7. Rommel28

Rommel28 Active Member

Vmit benéztetek szerintem. Izraelben nem létezik Edge of the sword sqadron.

8. Terminator

Tényleg van valami kavarodás mert a 106. század az "Spearhead".

9. dalost

dalost Member

OFF
    http://iho.hu/hir/magyar-mig-ek-horvatorszagnak-111022

Habár NATO Day így "belefér"

Mondjuk a cikk eléggé érdekes dolgokat hoz fel, ha továbbgondoljuk a dolgokat. A valóságalapja meg sztem. kb. 0. A 21-esek üzemeltetése is nehézkes a pénz miatt, majd a duplasvancúra tellene?

10. swwm

swwm New Member

jó kis buli lehetett

11. danielblack

danielblack Guest

Elég viccesen néz ki a szlovák minyó :-D
    Jó választás lenne a horvátoknak a mig 29, nekünk is lehet megérte volna maradni a migeknél, természetesen kemény modernizáció mellett.

12. Terminator

A digitális tereptarka festés miatt?

13. danielblack

danielblack Guest

14. danielblack

danielblack Guest

Amúgy a digit mintás katonai egyenruhák nekem bejönnek, de ez a minyó egyszerűen nevetségesen néz ki :-D

15. sulyid

sulyid New Member

A cseh minyóknak irdatlan jó festésük van, a szlovák géptől meg kishíján fejfájásom lett. :)

16. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Amugy... mi a lenyeg ebben a digitalis festesben? mitol jobb a hagyomanyostol?
    Ilyen kocka akarmik nem nagoyn vannak a termeszetbgen.. Hogy rejtoszkosik ettol jobban?

17. Veér István

Veér István Well-Known Member

előszöris négyzet.

Másfelől a színek cserélgetésével a kontúrt bontja fel, mert kontúr szerint ismerjük fel az alakokat. Az ötlet nem új, a németek (és az amerikaiak is) műr a 2. VH-ban használtak ilyet, csak pöttyökkel. Manapság számítógépes szimulációval és az amberi szem és látás tulajdonságait utánzó programokkkal próbálják a színek száma (ár, feladat) és a kombiációjuk, mintázatuk optimumát megkeresni. Itt a szimulációba négyzetlakú egy cella, akkor legyen a gyártásban is. Ha megnézed a német Flecktarn mintát, olyan formákat sem látsz a természetben, de mégis jobbna rejtenek ezek a minták, sok kis pöttyel, mint a magyar tereptarka, mert a szem jobban kiszúrja az éles kontúrokat, és közelebbről mosódnak el a színátmenetek kisebb cellákkal. Ezt nyilván a légifevételek távolságából kell nézni, ahhoz van a négyzetek mérete beállítva.

18. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Aha! Thx. Maris okosabb lettem egy kicsit. csodaltam is hogy a nemeteknek mindig ilyen pottyos cuccuk van. Masok miert hasznaljak akkor a szokasos terepmintast? olcsobb?

19. sulyid

sulyid New Member

Gondolom egyszerűbb megtervezni, s elkészíteni...

20. danielblack

danielblack Guest

A honvédség is digitalizálni akarja az egyenruháit. Ha jól tudom a 2010M gyakorlóöltözet már tesztelés alatt van, viszont azt nem tudom, hogy az digitális-e már vagy nem...?

Ezen oldal megosztása