1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostrava NATO Day

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - igla által indítva @ 2011. október 22..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tavaly is voltam Kecsón. Nekem évi egy esemény elég és kb. annyira van időm. Én annyira azért nem vagyok elborult, mint néhány spotter. :)

2. molnibalage

Életem első videója amit én vettem fel.

https://www.youtube.com/watch?v=amr6NjyxEQo

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://www.youtube.com/watch?v=cHhZ5kui1Xk&list=UUKTVoX2Sl7W71jrC8m6-zEA&hd=1

4. molnibalage

Voltam kint, végig. Képes és videós beszámoló várható tőlem. Akikkel sikerült beszélni, jó hosszan.

• B-1B személyzet, 3 fővel is. A nagy szám, sikerült bejutni kabinba is. (Fater szerint sanszosan én vagyok az első magyar, aki B-1B fedélzetén járt. Nagyon sokat számított azt, hogy mit és hogyan kérdeztem, mert két PC-9 pilóával együtt mehetttem fel.)
    • Magyar Gripen földi személyzet, nagyon hosszan beszéltem vele, vagy 1,5 órát.
    • Magyar E-3 weapon officer és két öregebb német műszakis csókával az AWACS-ról, úgy kb. 1,5 órát összesen.
    Jegyzetelni nem tudtam, de azért elég szép anyag jött össze fejben, a 2012-es beszámolónál hosszabb anyag lesz belőle szerintem.

Addig egy kis preview. Csak linkbe teszem a mobilnetesek miatt, mert 7 MB-os kép.
    http://kepkezelo.com/images/kwk1g8fkjy224o3yqc3i.jpg

arcas, sirdavegd, misinator and 11 others like this.
  5. notaricon

notaricon Well-Known Member

A kabin nagyon gáz, még egy kisventilátor sincs bent, látszik, hogy a Tu-160 mennyivel fejlettebb, mert ott kettő is van... :D

fishbed likes this.
  6. molnibalage

A földön állva piszok meleg volt a kabinban, már érdekes módon egy hűvös hely volt a gépen. A budi. És még csak büdös sem volt :)
    Nagyon érdekes tapasztalat volt a B-1B személyzetélvel repülni. Egyrészt a kimenetele miatt, hogy kabinba jutottam másrészt azért, mert ez egy új alkulat. 1 éve támasztották fel őket. Tartalékosok, de nem Nemzeti Gárda. Az egyikük 25 évet húzott le B-52-ön és 1 év van B-1B-n. Nem látszott 45-nél egy perccel sem idősebbnek, szóval gyak. egész életében repült.

https://en.wikipedia.org/wiki/345th_Bomb_Squadron

sirdavegd likes this.
  7. molnibalage

repülni = beszélni

Az én kedvemért azért nem szálltak fel. :D

8. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Pedig megkérhetted volna őket! :);)

9. molnibalage

Csak a B-52-őt, egy Oriont és a KC-135-öt kellett volna félrehúzni és összekéregetni pénzt 5+ tonna keróra. Némi pénz a zsebbe a földieknek és akkor repült volna 5-8 percet. :)

sirdavegd likes this.
  10. Cifu

Cifu Well-Known Member

Nekem eléggé leharcoltnak tűnik a műszerfala a B-1B-nek. Oké, nem várom el, hogy egy karc se legyen rajta, de láttam már sokkal jobb állapotú, hasonló korú civil utasszállító műszerfalat...

11. notaricon

notaricon Well-Known Member

Amíg az útban levő gépeket félrehúzgálják, addig a kerót le lehetett volna szívni a környező gépekből. Mindig legyen nálad marmonkanna (sok) és gumicső, ha repnapra mész! :D

12. molnibalage

Lesz egy rövid videó, azon több is látszódik majd.

13. molnibalage

Még valami, ami odakint fogalmazódott meg. Ha bárki megy repnapra, akkor esetleg lehetne írni egy kérdéslistát az közösség által, hogy mi legyen megkérdezve. Ha legközelebb megyek Ostravába, akkor szerintem én fogok ilyen listát vinni.

14. molnibalage

Eddig is egy kis videó mástól.

sirdavegd likes this.
  15. molnibalage

16. molnibalage

Nem ígérek semmit, de két hét múlva hétvégére elkészülhet a beszámoló. Igen elfoglalt vagyok mostanában, alig két oldalt sikerült eddig csak leírni, videó vágásra egyáltalán nem volt még időm.

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Én levegőben is láttam a B-1-est ;)

fishbed and sirdavegd like this.
  18. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Jeeee!!!!!
    Én vasárnap voltam, tavaly a magyar szállító ancsába sikerült bekéretszkedni. Idén sört, pólót és felvarrót sikerült zsákmányolni.

19. molnibalage

Megvannak a képek a megfelelő színvonalú illusztráláshoz és a szöveg nagy része is kész, videót vagy videókat kell már csak megvágni. Ebből lehet hétvégi kiadás, ha a lektorok is gyorsan dolgoznak. :)

misinator, Pocok75 and Tcat like this.
  20. molnibalage

Na, egy videó is kész, a tesztközönség pozitívan fogadta. :)
    Az a videó egy rövid zenés cucc, de lehet hogy a demókból összevágok egy hosszabbat is. A bibi az, hogy nehéz kamerázni és most nem sikerült egyetlen demóról sem annyira sok és jó egybefüggő anyagot lőni, amivel összerakható lenne egy olyan videó, mint 2014-ben...

Szóval amolyan cuvée videó lenne, ha csinálnék egy hosszabbat is. :)

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása