1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostrava NATO Day

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - igla által indítva @ 2011. október 22..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hétvégi kiadás nem biztos, hogy lesz, de a lektoroknak minimum ki fog menni az anyag. Hosszabb lett, mint a 2012-es beszámoló. ;)

2. molnibalage

Na, cirka kétszer hosszabb lett úgy, hogy egy rakás dologra már nem emlékeztem fejből. ;)

sirdavegd likes this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

??? Akkor olyan lesz benne leírva amit a lektoraid mondanak utólag, nem az, amit a pilóták és a földi kiszolgálók mondtak neked Ostravában a helyszínen?

4. molnibalage

Nyelvtani lektorálás kell bele meg 1-2 dolog, hogy esetleg mit ne írjak bele.

5. molnibalage

6. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Melyik nap menjen ki?
    Még a hétvége előtt, vagy legyen szombati anyag? :)

7. molnibalage

Minél hamarabb. :)

sirdavegd and Pocok75 like this.
  8. molnibalage

9. molnibalage

10. molnibalage

Hát íme, kint van a beszámoló. Videót lehet, hogy még később vágok össze a demókból.

sirdavegd, arbalest and misinator like this.
  11. misinator

misinator Well-Known Member

Molni!
    Tőlem kapsz egy hatalmas lájkot ezért a beszámolóért!
    Ezer köszönet érte!

12. dudi

dudi Well-Known Member

Molni tőlem egy hatalmas BANN-t kapsz addig amíg legalább annyit nem beszélsz a Leopard személyzettel mint a B-1B-pilótával!!!! ;)
    A viccet félretéve nagyon jó írás(10/10) és mindig öröm számomra ha nem csak prospektusokból tudunk meg infót a gépekről hanem azoktól is akik használják(és lám volt olyan képesség ami a prospektusok alapján nem egészen úgy kéne hogy legyen).

13. dudi

dudi Well-Known Member

Hosszú volt a sor... :D

14. molnibalage

15. molnibalage

A lektorálását köszönet Cifunak és Grgly-nek és Hpasp-nak.

16. Terminator

Terminator Well-Known Member

A nagy beharangozó után több új információra számítottam :(

17. wolfram

wolfram Well-Known Member

Köszi molni! :)

Az NSA-s rész komoly! Jól nekik eshettél. :D

A B-1B-nek és annak, hogy sikerült ennyi infót megtudnod róla, külön örülök, mert érdekel a típus.

"Először is engem az lepett meg, hogy a gép M1.2 csúcssebessége – legalábbis az alezredes ezt mondta – csakis a szívócsatornába utólag beszerelt radar keresztmetszetet csökkentő terelő elemek miatt van. Ha azokat kiszerelnék, a gépek ma is képesek lennének az M2.0 sebességre."

Ez sejthető volt más forrásokból is (hogy csupán ennyi a különbség a B-1A-hoz képest), de akkor így már vehetjük kvázi bizonyosságnak. Tehát a gép némi szerelgetés után (újra) pariban lenne a Tu-160-nal max. repsebességben.

Amit még megkérdezhettél volna a magyar Gripen-pilótától, hogy az AIM-120-akkal mi a helyzet? Létezik-e az a legendás hardverelem, ami nélkül használhatatlanok és, ha igen, akkor itthon tárolják-e azokat, vagy legalább Európában, vagy az USA-ban? Bár sejtem, ha tényleg létezik, akkor erről nem nagyon beszélhetnek, de egy próbát megérne.

sirdavegd likes this.
  18. molnibalage

Totál elfelejtettem ezt megkérdezni. Ezért kellene lista.

Az örök elégedetlen... :)

Ennyire emlékeztem vissza fejből, meg ami bizonytalan volt, azt nem tettem bele.

19. Rommel28

Rommel28 Active Member

Ennyi, meg ilyen részletes kérdések után tuti felkerültél a GRU gyanúsak listájára. :D

Az aktív csalik kapcsán azt nem értem, hogyha nem lehet visszahúzni, ugye alapból ilyen a BriteCloud, akkor maga a berendezés normál használat mellett is az ellenség kezébe kerülhet. Így elég könnyen ki lehet találni hogy működik és lehet rá fejleszteni a ECCM-t. Ez nem gáz így?

A B-1 forgótárát ki lehet szerelni, hogy egy nagy dögöt rakjanak a helyére, pl MOP?

20. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Apró észrevétel az A400 képeknél: Egy légcsavaros gázturbinát ne nevezzünk már motornak. Szerintem már ki lett itt tárgyalva, hogy nem szép :)

Amúgy Tip-top, meg szép hosszú :D

Ezen oldal megosztása