1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Páncéltörő rakéták, gránátok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - boki által indítva @ 2013. május 26..

1. beta

beta Well-Known Member

Mármint azért gondolom ezt, mert azt feltételezem, hogy időzítővel érik el a biztonsági távolságot.

2. dudi

dudi Well-Known Member

beta

Nem. :)
    Nem ismerem a biztosító működését de ha az RPG földdel ütközik és nem robban fel(tehát lapos szögben csapódik a földhöz akár a kacsázó kő)akkor két dolog történhet:
    1;Visszapattan és elkezd kacsázni.
    2;Elkezd cigánykerekezni(marha jó látvány egyébként).

Ha úgy csapódik bele tudna fúródni a földbe akkor általában felrobban a rakéta mert már aktiválódott a gyújtó.Ha a gyújtó élesedése előtt csapódik a földbe akkor gyakorlatilag magad elé lőttél.

A gránátban van egy önmegsemmisítő ami időzítve van tehát a gránát ha nem talál célba akkor is felrobban.

3. Luthero

Luthero Well-Known Member

Én sorkatona koromban találkoztam utoljára RPG -vel akkor úgy tanították ha jól emlékszek, hogy égőgyújtó van benne és kb. 100m megtétele után, élesíti ki a csapódógyújtót. És csak az után tud elműködni a kumultativ fej. De ez csak az én régi emlékeim. Ha nem így van sorry.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Luthero

Kevesebb mint 100 méter.

5. joker

joker Well-Known Member

Szerintem sok értelme nem lenne a 100 méteres minimum lőtávnak, mert simán megtörténhet, hogy 30-50 méterről egy fedezékből kifordulva tüzelnek vele valamilyen páncélozott járműre. Az viszont jó, hogy a szobában véletlenül a falba vagy plafonba 2 méterről belelőtt gránát nem irt ki mindenkit a közelben.

6. dudi

dudi Well-Known Member

joker

Azért ebben nem lennék biztos miután egy ilyen esetben a a rakétahajtómű biztosan felrobbanna amin vezethet a robbanóanyag felrobbanásához.

7. fip7

fip7 Well-Known Member

Kornet-E
    https://www.youtube.com/watch?v=bPjI1YNi4uc

8. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Én azt nem értem, hogy az orosz rakéták (Kornet, Metis) miért pörögnek? Elvileg az csökkenti a kumulatív robbanófej hatékonyságát.

Nyugaton meg tudták oldani, hogy ne pörögjenek a rakéták (tudtommal sem a TOW, sem a Javelin, sem a BILL nem csinálja).

9. laiki

laiki Well-Known Member

A nagyon gyors pörgés tényleg csökkenti, de a lassúnak nincs érdemi hatása. Amúgy meg nem pörögnek, hanem spiráloznak. Azaz nem a tengelyük körül forognak, hanem az irányzóvonal körül. A félautomata parancs vezérlésnél ha a rakéta eltér az irányzóvonaltól, kap egy ellentétes kormányparancsot, majd túllendül az irányzóvonalon és akkor megint vissza irányítják. Ettől spirálozik. Ha a vezérlést némileg fejlesztették, akkor ez a spirálozik csillapodik és elhal. A Kornet csak az elején spirálozik. Nézd meg a filmet! Utána egy enyhe hullámmozgással repül. Lévén a Kornet lézer vezérsugaras irányítású. A Metiszt viszont olyan kis távolságon használják, hogy mire elhalna a spirálozás már becsapódott a célba. Ezért látszik úgy, hogy végig ezt csinálja.

10. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A nagyon gyors pörgés tényleg csökkenti, de a lassúnak nincs érdemi hatása. Amúgy meg nem pörögnek, hanem spiráloznak. Azaz nem a tengelyük körül forognak, hanem az irányzóvonal körül. A félautomata parancs vezérlésnél ha a rakéta eltér az irányzóvonaltól, kap egy ellentétes kormányparancsot, majd túllendül az irányzóvonalon és akkor megint vissza irányítják. Ettől spirálozik. Ha a vezérlést némileg fejlesztették, akkor ez a spirálozik csillapodik és elhal. A Kornet csak az elején spirálozik. Nézd meg a filmet! Utána egy enyhe hullámmozgással repül. Lévén a Kornet lézer vezérsugaras irányítású. A Metiszt viszont olyan kis távolságon használják, hogy mire elhalna a spirálozás már becsapódott a célba. Ezért látszik úgy, hogy végig ezt csinálja. </blockquote>

Thx.

Ezzel együtt sem tűnik túl szofisztikált módszernek. Ha olyan a terep, simán ütközhet valami akadálynak vagyakár a talajnak.

11. laiki

laiki Well-Known Member

A nagyon gyors pörgés tényleg csökkenti, de a lassúnak nincs érdemi hatása. Amúgy meg nem pörögnek, hanem spiráloznak. Azaz nem a tengelyük körül forognak, hanem az irányzóvonal körül. A félautomata parancs vezérlésnél ha a rakéta eltér az irányzóvonaltól, kap egy ellentétes kormányparancsot, majd túllendül az irányzóvonalon és akkor megint vissza irányítják. Ettől spirálozik. Ha a vezérlést némileg fejlesztették, akkor ez a spirálozik csillapodik és elhal. A Kornet csak az elején spirálozik. Nézd meg a filmet! Utána egy enyhe hullámmozgással repül. Lévén a Kornet lézer vezérsugaras irányítású. A Metiszt viszont olyan kis távolságon használják, hogy mire elhalna a spirálozás már becsapódott a célba. Ezért látszik úgy, hogy végig ezt csinálja. </blockquote>

Thx.

Ezzel együtt sem tűnik túl szofisztikált módszernek. Ha olyan a terep, simán ütközhet valami akadálynak vagyakár a talajnak.
    </blockquote>

A Kornet például biztosan nem fog ütközni, mert az irányzóvonal fölött, emelt röppályán közlekedik. A Metisz (vagy Konkutrsz, vagy Fagot) spirálozásának kezdeti, legnagyobb átmérője is kevesebb egy méternél. Csak olyan akadálynak tud ütközni, ami amúgy is gátolná a rávezetést. A gyakorlatban a találat esélyét ez a mozgás nem igazán befolyásolja. Persze energetikai szempontból a nyugodt repülés a legjobb. Azzal érhető el a legnagyobb hatótávolság. De ettől még a spirál mozgású rakéták is teszik a dolgukat.

12. nyugger

nyugger Well-Known Member

Kornet-EM:

13. nyugger

nyugger Well-Known Member

Javelin indítás:

14. laiki

laiki Well-Known Member

Ki látta már ezt az aranyost és tudja hogyan működik?

RPG-7-ből lövik és ГШ-7ВТ (GSh-7VT) a neve.

Odáig rájöttem, hogy a becsapódáskor a hátul lévő EFP töltet az első fejben lévő üregesen hagyott csatornán keresztül előre megy. Átüti a páncélt/falat. Ezután caplat utána az elöl lévő fej, amibe gyűrű szerűen némi robbanóanyagot, meg késleltető gyújtót pakoltak. Bent robban egy kicsit, de épp eleget egy zárt térben.

A gond csak az, hogy a lyuk kisebb, mint az első fej átmérője, hiszen annak üregén keresztül ment előre az EFP. Hogy megy át a nála kisebb lyukon az első fej?

15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én eddig abban voltam, hogy először az első robban és hatástalanítja az ERA páncélzatoz. Ez után jön a fő töltet az alap páncél ellen.

16. kalapacs

kalapacs New Member

13-18 meter

17. kalapacs

kalapacs New Member

Amugy maganak a granatnak van kismillio valtozata gyartoja. Hol idozitett biztositekkal hol onmegsemmisitovel hol meg anelkul !!!

18. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Jól tudod, de az a rendes tandem fej, ez meg valami más.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nem járművek ellen van hanem bunkerek,fedezékek és épületben elhelyezkedő élőerő ellen.

20. fishbed

fishbed Well-Known Member

Piezó elektromos gyújtó. Nekem annak idején Szegeden a tűzszerész kiképzésen ezt tanították.

Ezen oldal megosztása