1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ha a honi-légvédelem által védett objektum környékén már elpukkant a nuki, akkor ugyebár az alapfeladat ezzel meg is szűnt.
    Csapat-légvédelem esetén, meg eleve nukival megszórt terület felszabadítása (az imperialista elnyomástól) volt a cél.

2. arcas

arcas Well-Known Member

A napnál is világosabb, hogy brunya közben az összepakolt cuccot sikerült a legostobább helyen leparkolni, olyan volt mint a mágnes, kaptak is rajta a haverjaid és precizen likvidálták. Ennyi.

3. Sharid

Sharid Well-Known Member

oké, akkor ez az harcedzett, véres háborúban és tapasztalatot szerzett szír hadsereg, és légvédelem...
    csak én érzek zavart az Erőben?

antigonosz and Nagy Csaba like this.
  4. fip7

fip7 Well-Known Member

Sharid

"oké, akkor ez az harcedzett, véres háborúban és tapasztalatot szerzett szír hadsereg, és légvédelem...
    csak én érzek zavart az Erőben?"

A kettő miért zárná ki egymást?
    Attól, hogy harcedzettek még arabok. Ennek megfelelően is használják a technikát.
    Az Iraki hadsereg is harcedzett volt 91-ben, hiszen előtte két háborút is megvívtak. Mégsem tudtak mit tenni a nyugattal szemben.
    A szerbek nagyságrendekkel kevesebb technikával is eredményesebbek voltak, mint az Irakiak. A saját túlélésük szempontjából mindenképpen.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Hát ez az repesz védelem nem közvetlen rakétatalálat elleni védelem...

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt sokszor láttam már leírva, de bizonyos szempontból vizsgálva nem biztos, hogy ez az állítás megállja a helyét. Ok, az iraki légvédelem kb. megsemmisült, de 42 db merevszárnyú repülőeszközt lőttek le.

A szerb légvédelem kettő darab embervezette gépet lőtt le és cserébe odaveszett a Kubok cirka 40%-a a Nyevák kb. 33%-a így fejből.

A kérdés az, hogy a relatív helyi túlerő mekkora volt. A szerbek alapvetően a túlélésre játszottak. Irak meg nem. Tehát ezért direkben öszehasonlítani így őket emiatt nehéz.

7. molnibalage

Közvetlan találat ellen semmi nem véd meg. Ez közvetlen találat egy hk-t is harcképtelenné tesz még HARM esetén is, nemhogy egy bombánál...

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt írtam én is.

9. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Itt az arány párok lennének érdekesek.
    Ugyanis szerintem az iraki légvédelem mennyiségileg messze a szerb fölött volt.
    E mellet a kettő között 8 év eltelt, ami alatt a nyugati technika fejlődött. Míg a szerb technika ugyanúgy kb. az Iraki szinten volt.
    Csak egy példa: amennyire én tudom 91-ben nem volt elterjedt a vontatott csali, miközben 99-ben már elég szép számmal használták, igen eredményesen.
    91-ben nem tudom milyen volt a drón tevékenység, de 99-ban kb. 30 db UAV-ot lőttek le a szerbek.
    E mellet 99-ben végig MANPAD magasság fölött repültek, míg 91-ben (ha jól emlékszem) volt olyan Tornado amit légvédelmi gépágyú lőtt le.

endre likes this.
  10. molnibalage

Csak a SV alatt bevetett koalíciós technika mennyiségileg a szerb felett volt...

A technika pont, hogy alig fejlődött SEAD és AG szempontból. Még nem jelentek meg a nagyfelbontású TGP-k és lényegében ugyanazokkal a HARM-okkal lövöldöztek, mint a 1991-ben. Az AMRAAM volt nagy újdonság, amitt is volt öngyilkosság a 29-esek emelése. HTS pod már volt, de F-4G már nem volt. EF-111 sem volt, csak EA-6B, de a kérdéses lelövéses napon nem volt közelben emlékeim szerint.

(Az AF alatti drónveszteség ott van az Összfoglalóban.)

endre likes this.
  11. drqv

drqv Well-Known Member

Az újratöltésre várás nem feltétlenül jelenti azt, hogy kilőttek mindent, az a két rakéta(ha jól látom) szerintem önvédelemre maradt volna, de valamiért a személyzet közben elhagyta a járművet.

fishbed likes this.
  12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így van. Balekok voltak, nem kicsit, nagyon.

13. arcas

arcas Well-Known Member

Jól érzed a zavart, csak a fejedben van, nem az erőben.

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mert valszeg azt a feladatot kaptak hogy jatszak el a csali szerepet. A repteri futo kozepen nem hogy hipi szupi EOD el de egy egyszeru tavcsovel is azonnal eszreveheto lathato.

Remek alakitas volt. Az izraeliek abszolute elhittek hogy csali.

molnibalage and Nagy Csaba like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nem értem a hisztikézést,mivel nem működött a Pancír,simán kilőtték,pont annyira volt nehéz kilőni,mint egy sátrat,vagy egy kupac szalmabálát.
    Ha kikapcsolják egy anyahajó minden rendszerét,akkor az is csak egy gyakorló cél lesz, akár az aurora csatahajó számára is,az egykori tengerészek unokái 3 lövéssel korallzátonyt csinálnak belőle.

16. molnibalage

Azért 3-nál jóvak több kell. :)

17. papajoe

papajoe Well-Known Member

38cm átmérőjű torpedókra gondoltam első körben,abból elég kell legyen 3db,a vízvonal alatt kinyitja,akkor azt nem köszöni meg a hajó,de tőlem lehet 30torpedó is, ha yenki hajóról van szó,akkor megengedő vagyok...:D

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Egyetertek !

Nem harcolni hanem csalinak raktak ki a placc kozepere. Az oproszok azt hittek komoly eselye van a tulelesre. A valosag meg mast mutat.

19. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ez a "38 cm es torpedo" ugyanonnan jott mint a tobbi "veretes"? Mert hogy ilyen ( sem) letezik. 324 / 533 / es a spec csak oroszok altal hasznalt 650 mm es letezik.

endre likes this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezt most te komolyan írtad? Van olyan hogy felfújható ál csali cél, miért üttetnének ki direkt saját rendszert amiből amúgy is kevés van, ráadásul az egyik legkorszerűbb eszközük, illetve lehet látni videón hogy az vagy környéken eg másik pancír lőtt rakétákat bőven, ami képet feltöltöttek utána ott kiégett üres tubusokkal látszik. A bonusz kérdés pedig az, ha csali, miért rohant oda az alezredes meghalni? Állítólag volt ott még egy fiatal srác is, aki később halt bele a repeszsérüléseibe, na az is biztos csalinak volt ott.

Luthero, fip7 and endre like this.

Ezen oldal megosztása