1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

A TOR nem is KUB.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

OK, a lényeg, hogy a fényképek alapján úgy tűnik, hogy leszedték a gépágyúkat. Ebből az kéne következzem hogy valahol tervben lehet egy kimondott SPAAG valahol.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Nem gondolom,hogy lenne egy tisztán SPAAG mert van nekik SA-22,nem hiszem,hogy le akarják őket cserélni egy tisztán rakétás és egy tisztán gépágyús komplexumra.

4. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Mar hogyne lenne.

Erzekeled hogy megfestettek. Erre huzol fedezekbe ezerrel.
    Vagy inditod a fustkepzoket. A lenyeg hogy a festest megszakisd mivel ha nem kap visszaverodest a Hellfire feje akkor az esetleges sajat csapatok biztonsaga miatt "fel" parancsot ad maganak es ott robban.

5. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Azokba a GRAD raketakban direkt volt radar visszavero hogy noveljek reflexiot. Az az sem egy Grad raketa akart lenni hanem inkabb egy repulogep annak a sebessegevel .

6. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Amit en hatasosnak gondolnek az UAV ok ellen es viszonylag olcsonak sot multifunkcinak az pl ez

http://www.military-today.com/artillery/otomatic.htm

7. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Es egy kicsit modernebb verzioban

http://www.military-today.com/artillery/draco.htm

8. Rommel28

Rommel28 Active Member

A pancirra azért is kellett gépágyú mert a gyorsító fokozat kiégéséig nem irányítható a rakéta, ez kb 2 sec. Tehát ami ezen a távon belül van, azt nem tudná lelőni. Lehet, hogy újabb rakétával ezt sikerült kiküszöbölni.

9. fip7

fip7 Well-Known Member

Ezzel is le lehet lőni rakétákat, sőt 120 mm-s aknavető gránátot is, bár tény van hozzá AHEAD lövedék:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Oerlikon_35_mm_twin_cannon

Szóval szerintem csak a lövedéken múlik az orosz cuccnál a dolog.
    Volt régebben egy vita a Pancir rendszerrel kapcsolatban ahol igazából a lőtávolság volt a fő vitás kérdés. Akkor amennyire lehet utána jártam a dolgoknak. Akkor olvastam több olyan forrást is, hogy a rendszer gépágyúval képes leküzdeni a lokátor romboló rakétákat.
    Jó a hellfire kisebb, mint egy HARM, de szerintem a megfelelő lőszerrel azt is le tudná lőni.

10. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Az AHEAD nem csak a lovedek hanem egy komplett rendszer ami a radartol kapja a celadatokat a lovedek sebessegmerotol a belballisztikai adatokat es ezutan programozza be a lovedeket. Ha egy AHEAD lovedeket betaraznal egy normal 35 mm es be nem tortenne semmi extra csak kilone a lovedeket oszt szevasz,

11. hunter

hunter New Member

Néhány adat az "eredeti " Pancírról:
    A radarral párhuzamosan működik egy hőkamera, amely hajtóművel nem rendelkező fegyvert 10 km-en belül képes észlelni. A radar egy csökkentett észlelhetőségű eszközt vagy bombát 7 km-e belül észlel.
    A rakéta minimális hatótávja 2 km - a hajtómű működése alatt ( 2 sec ) nincs irányítás - ezért is praktikus a gépágyú.Utóbbi hatásos lőtávja 4 km-ig terjed.
    Rakétával egyszerre két célt tud támadni, mindegyikre 2-2 rakétát indítva.

12. Mackensen

Ki tudja? Ezzel a megoldással gyakorlatilag egyediek. A SPAGG-okra lehet tenni rakétákat, de eddig amiket láttam azok infra önirányításuka voltak. Radaros egy sem.

13. hiryu

hiryu New Member

A radarral párhuzamosan működik egy hőkamera, amely hajtóművel nem rendelkező fegyvert 10 km-en belül képes észlelni. A radar egy csökkentett észlelhetőségű eszközt vagy bombát 7 km-e belül észlel.

:))

14. dudi

dudi Well-Known Member

hiryu

Még is mi olyan vicces?

15. Luthero

Luthero Well-Known Member

Ti erről a videóról beszéltek , hogy leszedték a Pancir -ről a gépágyút??? Hát szerintem világosan látszik , hogy ott van a helyén. Nekem Inkább az a kézi légvédelmi-rakéta az érdekes ami 5:30 tol mutatnak . Nekem úgy tűnik kis méretű és nem terveznek bele robbanófejet hanem közvetlen találattal semmisíti meg acélt.

16. Kuruc71

Kuruc71 New Member

A hokamera csak irany es helyszoget tud meghatarozni tavolsagot vagy a cel sebessege nem.

Lehet vele parhuzamositani a tuzvezetoradart hogy az megfogja a a celt de onmagaban nem kepes tuzvezetesre.

Szerintem egy bombanak ( mondjuk 250 kg os ) sokkal nagyobb reflexioja van mint egy szmbol kozeledo Hellfirenek. Az az sanszos hogy a Hellfiret csak a raketa minimum inditasi tavjan belul tudja erzekelni es a gepagyuknak is szeritem keves ez a reakcioido mert cca olyan 300 meter per sec el dongethet a raketa.

17. Mackensen

Ezekről a képekről beszélünk, amiket boki az előbb tett be.

18. Roni

Roni Well-Known Member

Csak most nézem hogy mennyi optikai kütyü van bumerang-nak szánt tornyán:DD

19. hiryu

hiryu New Member

mi olyan vicces?
    Gondolom akkor, ha tüzet raknak alatta.

De légyszíves, mutass nekem a piacon egy olyan infrakamerát, ami mondjuk egy (jóindulatú vagyok) 250 kg-os gps vezérlésű bombát meglát.

20. dudi

dudi Well-Known Member

hiryu

Szerinted mennyire melegszik fel egy bombatest amikor 1-2 Mach sebességgel zuhan?

Ezen oldal megosztása