1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem biztos, hogy a kínaiak csinálják jól.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Viszont úgy néz ki, a fent linket cikk alapján, hogy az oroszoknak sem tetszik, ahogy eddig csinálták.

gacsat likes this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

A kínai még nem lett kipróbálva.

4. Mackensen

Élesben lehet, viszont volt idejük a meglévő rendszereket párhuzamosan letesztelni akár több éven keresztül.

5. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Ezt a videót már kitárgyaltuk és úgy tűnik, hogy két részből áll. A végén, amin nagyon jól látszik, hogy Pancír, az nem működik. Az elején meg nem tudni, hogy az volt, vagy nem.
    Mack egy kicsit összemossa a Pancír és Kastan komplexumokat, amiknél van hasonlóság, de messze nem ugyanazok. Ráadásul a Kastan még a korai Pancírokkal volt rokoni kapcsolatban. Azóta a Pancír komplexumok nagyon komoly fejlesztéseken vannak túl, mind rakéta, lokátor és fedélzeti berendezések tekintetében. A Pancír messze nem tökéletes, kellő erővel megsemmisíthető, de komoly fejlesztési potenciál van benne, azért is jön majd az SzM verzió. Élesben ez már vizsgázott, nem úgy, mint más hasonló eszközök. Mem tudjuk, hogy mennyi célobjektumot semmisítettek meg, milyen hatásfokkal és a 2 komplexumot mekkora erővel támadták, mert egyértelmű, hogy a légi csapások célja a Pancir komplexumok megsemmisítése volt.
    Hiányosságként irják, hogy a filléres drónokat gépágyúval semmisítették meg. Hát a gépágyú beépítésének pont ez a célja. Nem a drága rakétákat pazarolják rájuk, mert nem is az a feladatuk. Így is minden drónt lelőttek az információk szerint.
    Szerintem a cikk inkább csak hangulat keltésre jó és érzékelhető a lobbizás, mint már megjegyeztem. Én azért nem húznám meg a vészharangokat a Pancír fölött, mert azért bizonyított már élesben nem kevesett Szíriában.

fip7, vilmoci, zsolti and 2 others like this.
  6. Mackensen

Az idézet cikk is összemossa:
    To protect the ships in the coastal zone and in harbors, the naval version of Pantsir has also become too expensive and not very effective.
    https://defence-blog.com/army/russi...-for-troubled-pantsir-air-defense-system.html
    Én viszont azt mondtam, hogy a kínaiak a hajófedélzeti változatból jutottak hozzá.

7. ghostrider

Az SA-N-11 Grison 3М87 Kortik "Кортик " export változata a Kastan "Каштан". A kínaiak az alap Kastan-t kapták meg. .
    A 15 tonnás komplexum 8 db 9M311-1E harckész és 16 db tartalék rakétával, valamint
    2 db AO-18K 6×30mm gépágyúval rendelkezik
    A 9M311 rakéta a Tunguzka és nem a Pancír fegyverzetében található. A Kastan kínézetre nagyon is eltérő a Pancírtól, így a másolás és adaptálás elég távolinak mondható.
    A Kortik modernizált változata a Pancir-M. Ez szintén 57E6 rakétákkal, de GSh-6-30 gépágyúval rendelkezik. Viszont a kínaiaknak ehhez nem sok köze van.

fip7, fishbed and arbalest like this.
  8. ghostrider

A Pancir-M közelebről ezt tervezik a Kuznyecovra.

Roni, fishbed and arbalest like this.
  9. Mackensen

A cikkből nem derül ki melyék tengerészeti változatról beszél.

10. ghostrider

Csak egy van, amit írtam is.

11. Mackensen

Lessen kezdem elveszteni a fonalat :)
    A lényeg, hogy habár hozzájutottak (bármilyen változatához), nem rendszeresítették, hanem egy másik úton mentek tovább.

12. ghostrider

Úgy látszik, hogy a vegyes felvágottat csak az oroszok preferálják. Nekem is inkább ez szimpatikus, több potenciált látok benne. Szerintem a Pancir SzM következő fejlesztése az aktív önirányítású rakéták lesznek.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az lessz csak a drága drónvadászat.

fip7 likes this.
  14. ghostrider

Pancir-SzM Kamaz-53958 alvázon

fishbed and fip7 like this.
  15. ghostrider

A haditengerészeti Pancir-M

fishbed, zsolti, arbalest and 2 others like this.
  16. ghostrider

fishbed likes this.
  17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Definiálhatnák a drónok méretét az ilyen cikkeknél. Rakétával vagy gépágyúval hatékony? Mert egy videón bemutatott Tung. löveg szórása is akkor, hogy azzal 500 méter felett egy quadcopoterek leszedése kb. mesebeli szintű cselekedet még akkor is, ha 5-8 sec-es sorozatokat adnak le és a drón megteszi azt a szívességet, hogy nem mozog.

18. ghostrider

Azt írták, hogy quadrocopter, aminek a mérete kb. 50×50 cm .

zsolti likes this.
  19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Felülről lehet, de hogy szemből nem akkora, az egészen biztos.

20. ghostrider

Molni, te akkor most milyen méretre gondolsz?

Ezen oldal megosztása