1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ez ugye evidens ha csak egy csoppet is ert hozza az ember. Nem szakerto csak egy csoppet...

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az nem lehet, hogy a célkövető radarnak nem csak a mérete változott meg, hanem a működése is?
    Korábban arról volt szó, hogy az S1 pl. csak 4 célpontot tudott követni?

3. pöcshuszár

Az SM képe a felső. Az csak egyoldalas, de nagyobb...

4. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Szerintem a celkoveto csak egy celt tud kovetni. Esetleg kettot de az mar memory tracking. Egy tizvezeto radar borzasztoan kis szeletet tartja megifgyeles alatt a legternek.
    A felderito radar a teljes legteret tavolsagot figyeli mondjuk 0km ( radar helye ) es legyen 100 km ( max hatotavolsag. Amikor egy impulzus kimegy akkor a radarvar hogy az visszerkezzen. Egy tuzvezeto radar amelyik mondjuk 50 km re dolgozik es modern annak cca 8 000 + a masodpercenkenti impulzus kibocsajtasa. Egy egy ilyen impulzus nem a teljes legteret vizsgalja mint a felderitonel hanem csak egy alig par szaz meteres reszet az egesz tavolsagnak. Arrol rohadt pontos adatokat tud biztositani masodpercenkent tobbezerszer ami kell isa loveg gepagyu raketa iranyitasahoz de onmagaban a celt megtalalni nagyon nehezen tudna. Ezert van szuksege a felderito radarra.

Roviden szerintem csak egy celpontot kepes a tuzvezeto radar kovetni mint ahogy a tuzvezeto radarok 95-98% szinten ilyen.

5. pöcshuszár

Én innen vettem a 4-et....

6. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

7. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Memory tracking

Azaz miutan felderitette a celpontokat ES AZOK A TUZVEZETO RADART NAGYJABOL EGY IRANYBOL KOZELITIK MEG akkor a tuzvezeto radar a nagy PRF nek koszonhetoen egymas utan meri es szolgaltartja a celadatokat a tuzvezeto szamitogepnek. Azonban ha a celpontok pl elhagyjak a TUZVEZETO RADAR NAGYJABOLI IRANYAT ( ELLENTETES REPULESI IRANY VAGY MAGASSAG) AKKOR A RADAR A LEGFENYEGETOBB CELT FOGJA KOVETNI .

Valos szitu :

All a Pantsir a vedendo repter SAM akarmi kozeleben amikor is a felderito radar egy fenyegeto salvo-t eszlel. Mondjuk 4 iranyitott raketat amelyek egymas utan ( tavolabb mint a fel PW kozelitenek. Ezeket a tuzvezeto radar kepes kovetni es egyenkent dolgozni is rajuk. Viszont ha ezen raketak mondjuk 5 fok elteressel jonnek akkor mar nem lesz ilyen szerencses a szitu kvazi egyenkent kell megfogni es csak azutan ha az egyikkel mar vegzett.

A felaktiv iranyitasnal mar mas a szitu ott kepes a tuzvezeto radar egyszerre tobb celpontot is megvilagitani szeles szogtartomanyban. Ugy hivjak interrupted illumination.

De ez egy masik tortenet mert a Pantsir az parancskozlo rendszer.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A Pancírnak 3 db radaros és 1 db optikai célcsatornája van. HTÖ...

fip7 likes this.
  9. Negan

Negan Well-Known Member

A felső az új változat?Érdekes

10. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Es ezek a celcsatornak milyen kozel kell hogy legyenek? Az optikai parhuzamosan muxik a radarossal vagy ....?

11. pöcshuszár

Értem. Akkor ez volt EDDIG. És mi van, ha célkövetőnek is AESA-t kapott? (Nem tudom. Kérdezem!)

12. molnibalage

Az optikai külön megy, a 3 db célcsatorna tudtommal 90 fokon belül.
    Ha tévednék @Hpasp javít.

13. Negan

Negan Well-Known Member

Hát éppen ez az érdekes.Mintha az új változat tükörtányéros lenne.Azonkivűl egy közelkörzeti légvédelmi rendszernek szerintem mégiscsak jobb lenne a kétoldalas keresőradar.

pöcshuszár likes this.
  14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

90 fok felaktiv interruptednel meg mehet de parancskozlonel egy antennaval szerintem kizart.
    Mondjuk ugy osszejohet ha van harom lebego helid a90fokos naylabon belul. Lehetseges de nem valoszinu.

15. molnibalage

Ööö, most te nem figyelsz, de nagyon. Az Sz-300-tól kezdve a Patriotig és a Tor-ig mind RCG-s a végfázisig, ahol a célpont nagyon gyakori megvilágításával kvázi-félaktív vezérlés van.

A HTÖ-ben konkrétan ott van a Tor evolúció leírásnál, hogy a 9K33 baszott sok antennájához képest a Tor-M1használ kettőt összesen. 1 db vezeti a fősugárba indítás után a rakétát és aztán a nagy síkantenna világítja meg a célt és küld még RCG jeleket is.

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

megyek elolvasom a hazifeladatot.

17. ghostface

ghostface Well-Known Member

Ezt DINAMO írta:
    "Szerintem ez nem APAR csak PESA de csak tippelek. Ertelmetlen lenne APART rakni egy forgo platformra."

Innen indult a vita.
    Na most ha az APAR elnevezés 4db AESA vagy PESA radart jelent egymáshoz 90 fokra, akkor amit DINAMO írt eleve hülyeség. Tekintve, hogy a Pantsir bármelyik változatát is nézzük, jól láthatóan csak egy darab felderítő radar van a szerkezeten. Az maximum egy AESA radar lehet. A ghostrider által linkelt orosz nyelvű cikkben ez a megnevezés szerepel: фазированной антенной решетки с активными излучателями. Ez lefordítva : phased array antenna with active emitters.
    Magyarán senki nem állította, hogy APAR radar lenne a Pantsir SM-en. Egyedül DINAMO.

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ha nem szoltal volna, bolcs maradtal volna.

19. ghostface

ghostface Well-Known Member

Én ehhez a dologhoz valóban nem értek, csak próbálom itt összerakni a képet a vitátokból.
    Javíts ki, ha valamit rosszul értelmeztem.
    Molni valótlant állított, mikor azt írta, hogy az APAR az négy AESA vagy PESA radar?

20. pöcshuszár

Akkor jó alaposan nézd meg ezt a képet.

ghostface likes this.

Ezen oldal megosztása