1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. ghostface

ghostface Well-Known Member

Te csak az adott választ látod, amit neked címeznek? Van valami ilyen funkció a fórumon?:rolleyes:
    Léccci olvass vissza, hogy miről is beszélgettem DINAMO-val és Pöcshuszárral, és akkor megérted, hogy mi volt a gondom(már persze, ha érdekel):)

Egyébként két antennára gondoltam az S1 esetében, de két radart írtam.

molnibalage likes this.
  2. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az orosz Pntsir olyan mint a teve. "Teve van egy pupu van ket pupu....." Van neki egy radaros ketradaros verzioja . Dolgoznak rajta probalgatjak a meglevo illetve konyen fejlesztheto elerheto rendszereket mert a reakcioidot leakarjak csokkenteni. Ehez vagy tobb antennara van szukseguk vagy nagyobb forgasi sebessegu antennara de ez utobbinal lecsokken az aonos idoben egy iranyba kuldheto impulzus energiaszintje es igy vele a detektalas kepessege. Az igazi megoldast szerintem az Ausztral/Amerikai CEA Technologies talalta meg. Ok mar reszelik a NASAMS hoz a tobbantennas AESA / APAR radart. Onjaro lesz es nem csak felderit de nyomon koveti a raketat is es korrekcios jeleket is kuld neki.

https://www.cea.com.au/News+Media/Attachments/2019-0004.pdf

Rohadtul birom a rendszeruket. Mikor RIMPAC en tt vannak vagy mindig a CVN melle kerulnek beosztasra mint goalkeeper .Korabban az IRST vel is volt egy kozos rendszeruk.

http://defenseupdates.blogspot.com/2013/01/diehl-defense-successfully-tested-iris.html

ghostface likes this.
  3. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Talaltam rola fotot is.

https://www.dreamstime.com/editoria...-june-exhibition-ila-berlin-air-image74840736

4. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Kovezz meg de szerintem ez ket osszeepitett radar. Mar csak azert is mert ha meghalna a CPU akkor az egesz menne a kukaba mig ket radar eseten csak egy oldal esne ki ami kepesseg csokkenes de meg mindig harkepes szitut jelent.

Szerintem ket osszeepitett radar egy combinerrel ami a ket radar kepet dolgozza egye.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mi a túró az, hogy összeépített radar...?
    Ez két db antenna. Az egy darab radar-rendszer.
    Az, hogy a mögötte levő CPU vagy villbetáp mennyire osztott és redundánst azt nem látni, de elhiheted, hogy aki összerakta ennyire nem hülye. Ha elvárás az osztott táp vagy dedikált CPU / antenna oldal, akkor megetszi. Ha nem, akkor nem.

Egy külön 360 fokos felderítő radar (hagyományos nevén SzOC, így hívták a Tor, Osza, Krug és a Kub-on is). Az pörög. A torony alján levő kisebb radar meg a tűzvezető. Pont ahogy a Tunguska, Tor és az Oszán az előre néző antennaerdő.

Hogyan jön ide a CPU? Az antennák MINDIG funkció szerint vannak szétválasztva. Mert a 360 fokos célfelderítés és a szűk nyalábbal szélmegvilágítás az két külön feladat, ha nem ARH rakétád van.

Az az új radar, amit láttok semmi mást nem csinált. hogy két antennát tett le a SzoC-ra, mert kisebb forgási sebességgel csökken a célfrissítés ideje. Ala Big Bird, csak kisebben. Nézd meg, hogy milyen sebességgel pörög a Tunguzkán és a Tor-on a SzOC.

Na, ezek után van még kérdésed, hogy miért nem akarják növeli a forgási sebességet? Elég fincsi perdületnyomatékok vannak ott, amikor forog a radar forog a torony és éppen terepen mennek.

Ne haragudj, de mulatságos, hogy ahogy húzod az ívet dudi felé aztán képes vagy ilyen hülyeséget leírni...
    Egy 2x2 = 4 szintű problémánál. Mert az antenna darabszám és funkció tökéletesen tiszta. A szerkezet belsejében nem látsz be.

Megint azt érzem, hogy a HTÖ felesleges volt. Vagy idei írni bármit. A végén inkább abbahagyom a cikkírást és akkor mennyi időm lesz másra...

Bleroka likes this.
  6. Negan

Negan Well-Known Member

Hogy ezek a fránya óhitüek mindenre gondolnak..még ilen 4oldalas radarra is egy SHORADon...
    Följebb betettem a K-66 képét.2 antenna kocsi,4 böszme nagy antennával,mégis 1radar.

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ennek lenne értelme. AESA esetén tulajdonképpen nagyon sok radarról beszélünk. ;)
    DE hogy megpróbáljam tisztába rakni a dolgot:
    A 2 oldalú radar (RLM-SOC) az a Pantsir S2,
    A Pantsir SM viszont valószínűleg már célbefogónak is AESA-t kapott, ahogy @Negan -nal sejtettük. 75km-re felderít, és 40km-re tud célt befogni. Szerintem ilyen duplázás (20--40km) csak technológiai váltással elérhető.
    Gondolom, az S2 kétoldalisága pedig azért lett erre leváltva, mert a 75km már nem igényel akkora mintavételezést. Az egy irányba rendelkezésre álló antennafelület nőt, viszont az összes energia igény csökkent. Cserében csökken a redundancia, és a mintavételezés.

És rohadtul nem magamtól gondoltam mindezt ki, hanem erről a nagyon hasznos tai oldalról vettem.
    Elképesztő részletességgel és összeszedett információ forrás ez! Korábban máshol használtam már. Gondoltam hátha van a Pantsirről is bejegyzés...És láss csodát! :)
    Az SM viszont így már nem kimondottan SHORAD...

gacsat likes this.
  8. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ket
    Az osszeepitett radar egy olyan radar ahol onalloan mukodni kepes tehat power supply sig gen, antenna, CPU val rendelkezo radarokat egy nagyobb radarrendszerre epitik ossze. Ilyen pl a SPY is ahol minden egyes antenna egyben egy onallo radar amit egy kozponi egyseg vezerel. De rentgeteghasonloval talalkozhatsz pl navradaroknal ahol ket slotted antennaju de onallo rendszert epitenek ossze az antennakat egymasnak hattal de van olyan is ahol az antennak teljesen onalloak a sajat rendszereikkel megis kozosen mukodnek. ilyen pl a Brit Kelvin Hughes SharEye rendszere amit pl nagy tankhajokra pakolnak hogy ne legyen holtter.

Tehat en ilyenrol beszelek. Szerintem a Pantsiron ami van az ket onallo radar egybeepitve. De ez persze csak tipp.

Bleroka and pöcshuszár like this.
  9. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az a nagyon sok radar AESA eseten onalloan lepkefingot sem er/ Azoknak cca minimum az 1/4 e kell hogy uzemeljen hogy valami ELFODADHATO szolgaltatast kapj.

Ilyen meretu hagyomanyos tanyerantennas tuzvezeto radarok 75 km ert mar cca 20-30 eve tudnak. Meg az oroszoknal is kicsit nagyobb kicsit nehezebb de tudja. Itt inkabb a kovetesbe vett celok szama es valtas kozotti ido csokkentese az igazi "gyozelem" mert megtobszorrozi a rendszer kepessegeit.

Szerintem az oroszok egyelore meg csak kiserletezgetnek es egy csomo marketing dumaval etetik a piacot hogy ;lassak micsoda szuper fegyverrendszer lesz majd ha elkeszul.

Varni kell es majd meglatjuk.

10. Negan

Negan Well-Known Member

Olvasd el a Kfir Block 60 ismertetőjüket.Mindjárt megérted,hogy miért veszem számitásba,mint támogató tipust.(Pl a frissitett ajánlatban már az Elta 2052 GaNi AESA radar van)

gacsat likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Imádod a Kfirt, vegyél már magadnak egyet 1:48 ban, azt ne fárassz többet minket vele ;)!

endre, arcas, rudi and 3 others like this.
  12. rudi

rudi Well-Known Member

Azt írják új rakétát kap a Pancir.
    - A rakétát a Shipunov intézet fejleszti.
    - Mach 5 lesz a sebessége
    - Hit to kill rendszerű lesz, ami azt jelenti hogy nem lesz harci része, a célt ütközéssel semmisíti meg.

endre, Nemerson, fip7 and 2 others like this.
  13. Loken

Loken Well-Known Member

Hát ha ez az irány akkor a következő fokozat már valami railgun szerkezet lesz.

14. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Hát itt valami nagyon mellé ment a vitában.
    Hagyományos-mechanikus lokátor: Egy db antenna - egy db elemi sugárzó, egy adó-vevő egységgel összekötve.
    PESA lokátor: Egy antenna - sok elemi sugárzó, egy adó-vevő egységgel.
    AESA (APAR): Egy antenna - sok elemi sugárzó, sok adó-vevő egységgel. X db elemi sugárzóhoz külön-külön hozzáépített (hozzárendelt) X db adó-vevő egység.
    Attól még az AESA lokátor antennának forogni kell a 360 fokos lefedettséghez 1 db esetén.
    Több antenna, több lokátor, (rendszer) = lokátor állomás.
    Attól, hogy az SzM-n a felderítő lokátor forog, még bőven van előnye az AESA rendszernek a PESA-hoz viszonyítva. (Pl. tápvonalak, zavarvédettség, ...)
    A saját tűzvezető lokátor müködésének nem feltétele a saját felderítő lotátor használata.

fishbed, svajcibeka, gacsat and 2 others like this.
  15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

fip7 and gacsat like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tehát pont úgy, ahogy itt mi feltételeztük.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ilyen az amikor araboknak adsz bármit is a kezébe...

18. rudi

rudi Well-Known Member

A tervező azt magyarázza hogy azért lőhették ki mert a jármű nem hagyta el a tüzelési pozícióját azonnal amikor elfogyott a muníció.
    Kérdés? Mennyiben befolyásolta volna a történteket ha a jármű odébb megy?

Az Izraeliek valószínűleg nem vakon indították a Deliah CM-et (szerintem nem Spike volt, mint azt a "tervező" mondja) hanem pontosan tudták mit kell keresniük és hol.
    Ehhez minden eszközük megvan a humán hírszerzéstől kezdve a drónokon és ELINT gépeken keresztül a műholdakig.
    A Deliah végfázisban EO - man in the loop önirányítású. Libanoni légtérből indítva kevesebb mint 10 perc alatt célba érhet.
    Menet közben MCG-t kap az indító járműtől.
    Ráadásul akkora a hatótávolsága (max. 250 km) hogy ha első rárepülénél nem találják meg a célt nyugodtan leállhat körözni és célt keresni és mivel nem egy sok millió $-os eszköz nyugodtan indíthatják tucatjával.

A lényeg hogy ha a Pantsyr odébb gurult volna valamennyit (néhány km) szerintem u.így kilőtték volna.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Ha egy épületbe gurul akkor a Spike(mindenhol azt írják) nem ér semmit.

20. rudi

rudi Well-Known Member

???
    - konkrétan milyen épületre gondolsz amelyik kibírja egy hangsebességgel becsapódó CM találatát amiben még van 50 kg-os harci rész?
    - kizárt hogy Spike lett volna. A legnagyobb Spike (NLOS) hatótávolsága sem több mint 30 km. Szerinted 30 km-en belülről indítottak az Izraeliek? Amúgy fogalmam sincs hol olvastál a "tervező" nyilatkozatán kívül Spike-ról. Mindenhol - maguk az Izraeliek is - Delilaht emlegettek.

Ezen oldal megosztása