1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. mlace

mlace Member

Az akkor új sa 6 kub-ok okozták a legnagyobb veszteséget 73-ban.Együtt mozogtak az arab támadó ékekkel.Megoldást az jelentett hogy kaptak az amerikaiktól zavaró konténereket amivel nagyban tudták csökkenteni az arab légvédelem hatékonyságát!

Bleroka likes this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tévedés. A HTÖ-ben is benne van. Igen, kaptak ALQ-119-et...
    ...és nem merték használni a Kub ellen, mert az szögben nem volt zavarható a monoimpoulzus antennái miatt és attól féltek, hogy a helytelen zavarás csak még pontosabbá teszi azokat. A Kubokat kimanőverezték.

Bleroka, fip7, fishbed and 1 other person like this.
  3. boki

boki Well-Known Member

Pancir-Sz1 akcióban, Líbia. A cél török Bayraktar drón.

fishbed and Bleroka like this.
  4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A kezelők nyugodtságából (hangerejéből, hangszínéből) ítélve, szerintem ez inkább csak kiképzés lesz.

fishbed and Bleroka like this.
  5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Sehol egy allah akukhbar..:?

6. boki

boki Well-Known Member

Találatkor megy az Allahu Akbározás :)

7. boki

boki Well-Known Member

Ha meg tudod állapítani az arab nyelv EAE -os akcentussát és el tudod különíteni a líbiai arabtól meg a válasz. :D

8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ilyen a hangulat egy valódi lérak kabinban, amikor éleslövészeten tüzelnek (mínusz a zene)...
    ... és itt ugye a kezelők nincsennek közvetlen életveszélyben.

fishbed and ogretankHU like this.
  9. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    A Pantsir radardisplayen miert forog gyorsan körbe az a vonal? Gondolom, a radar antennajat jelzi, ahogy forog, de van erre az informaciora szuksege a kezelöknek tulajdonkeppen? Elegge elvonja a tekintetet a kepernyö valodi informacioirol.

10. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A lokátor idővonalát szokták ábrázolni, egyrészt módosítható Pancír esetén 360°-os célkutatás periódusa (2s vagy 4s), másrészt láthatod az analóg célvisszaverődéseket megjelenni, amire a komplexum számítógépe próbál egy folyamatosan mozgó céljelet illeszteni.

fishbed, fip7 and molnibalage like this.
  11. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Már akkor megemelkedik az ember pulzusa amikor meghallja , hogy " Első fok ! Mindenki a harcállásába ! !" . Akkor milyen lehet amikor hozzá teszik , hogy " Éles ! Nem gyakorlat !" . És milyen akkor amikor tudja , hogy mindez nem vicc !

Hpasp likes this.
  12. ulippo

ulippo Well-Known Member

A végén a "találatnál" úgy nevetgélnek mintha ez valami videójáték lenne amiben most nyertek 100 pontot. A rakéta is pár másodpercig repül, mintha a "Bayraktar" ott lebegne közvetlenül a Pancir felett, hogy legyen min gyakorolniuk. Kamu ez már megint.

13. waterloo

waterloo Member

Igen főleg abba belegondolva, hogy a jelek szerint ez a vadászat nem egyoldalú semmiképp sem, valószínűleg stresszesebbek lennének ha éles lenne.
    A másik meg az, hogy tkp már 2x annyi lelövésről adtak hírt mint ahány drónjuk lehet az ottománoknak.
    Gondolom egy ízlés szerinti 3-4-5-el érdemes leosztani a közölt számokat :)

14. boki

boki Well-Known Member

Ugyanúgy az oszmánok részéről is. Szerintük 9 Pancirt lőttek szét, videójuk jó , ha a feléről van. Tudatosítani kell ilyenkor, hogy információs háború is folyik az LNA és a GNA között.

15. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Amelyik parancsnok ezt az ordibálást megengedte, arról nem tudok mit mondani. A Neva kabinban minimum heten voltak. Ordít a lövő parancsnok, a rávezető tiszt, ordítanak a kézikövetők, de mi van akkor, ha az elöljáró valamit beledörmög a hangosba? Rosszabb, mint a bantu négerek lövészete, mikor a rakéta indítása után mindenki kiszaladt a kabinokból megnézegetni a rakétát.

16. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ilyen az amikor a valóság nem egyezik meg a fotelből megállmodott világgal.
    :cool:

Amúgy minden szereplőnek jó koreografálva megvan, hogy mikor mit kell jelentenie.
    250. dandár meg konkrétan pont a két leghíresebb lelövést produkálta (F117A + F16CG az USAF jelenlegi parancsnokát).
    :D

gacsat, fishbed, vilmoci and 3 others like this.
  17. Parapitecus

Nem tudom, hogy mire gondoltál, mert én nem a fotelből álmodoztam, hanem a valóságban ott szolgáltam és ezért írtam ezt a véleményt. Elhiszem, hogy a HTK-n nem volt mindenki katona, de aki volt annak lehet véleménye. Egyéb iránt a jelentés nem egyenlő az ordibálással. Voltál harci munka alatt az UNK kabinban? Mert ha nem, akkor légy oly kedves és ne nyilváníts véleményt. Egyéb iránt nem a dandár lőtt le két usák repcsit, hanem Dani Zoltán (akkor) alezredes osztálya.

Masztiff likes this.
  18. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

És melyik lövészeten voltál? Mikor? Hol? Milyen beosztásban? Levideóztátok? Megosztod?
    :D

19. Parapitecus

A kíváncsiságod nem elégítem ki. Négy alkalommal voltam Asulukban lövő parancsnokként, de gondolom ez számodra semmit nem jelent. Abban az időben gondolod, hogy lehetett videózni, és ha lehetett volna, volt mivel? Nagyképűsködni lehet tapasztalat nélkül, de hidd el nekem a tapasztalatom meg van és nem a HTK-ból. Amit pedig leírtam, az úgy igaz.

gacsat likes this.
  20. Parapitecus

Egyébként a Nyevát nálunk 2001 július 1-én vonták ki a hadrendből, te ekkor hány éves lehettél?

Ezen oldal megosztása